Neler Yeni

Sinerji Monitör İade

vip4r

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Volkan
Arkadaşlar selam, Sinerji bilgisayar üzerinden 1 hafta önce Samsung Odyssey G4 monitör aldım. Monitörü açıp kullandım fakat coil whine sesi o kadar rahatsız etti ki iade etmek istedim, beni servise yönlendirdiler. Servise götürdüğümde ise bu sesin normal olduğu söylendi. Ben bu monitörü 14 gün içinde iade hakkımı kullanarak iade edebiliyor muyum? Kutusunu açıp kullandım fakat jelatinleri dahil hiçbir zarar vermedim

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,766
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
İade edebiliyorsun servise niye yolladın ki?

zX1ScreamofNİGht

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
206
İsim
Kutluhan bayrakcı
Hocam bende sinerjiden monitör almak istiyorum fakat monitorde bir sorun olirsa iade almazlar diye korkuyorum thh süreci nasıl işliyor biraz bilgi verebilirmisin ?
Evet hocam. 1 Şubatta THH'ye başvurdum. 14'ünde sonuçlandı. 2 Gün önce iade için kargo ile yolladım, dün geri dönüş yaptılar ve 1-7 gün içerisinde paramı iade edecekler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kutusu açılmış ürünü koşulsuz iade edemezsin.
Beğenmediğimi önesürüp iade edemezmiyim soniçta internetten aldım denemedim

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,766
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker

vip4r

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Volkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İade edebiliyorsun servise niye yolladın ki?
Sorun zaten orada başlıyor. Kutusunu açıp kullandığım için iade almıyoruz diyorlar. Servise başvurup servisin iade kararı vermesi gerekiyor deyip yanlış yönlendirme yapıyorlar. Kutusu açılmış ürün iade alınamaz diye bir kural yok aslında. Bu olaylardan sonra THH'ye başvurdum ve beni haklı buldular. 22 Ocak'ta sipariş vermiştim monitörü. Neredeyse 2 hafta servis ile uğraştım. 1 Ay sürdü tüm süreç neredeyse.

Hocam bende sinerjiden monitör almak istiyorum fakat monitorde bir sorun olirsa iade almazlar diye korkuyorum thh süreci nasıl işliyor biraz bilgi verebilirmisin ?

Bulaşma bence. Ben çektim sen çekme. :)

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,766
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Sorun zaten orada başlıyor. Kutusunu açıp kullandığım için iade almıyoruz diyorlar. Servise başvurup servisin iade kararı vermesi gerekiyor deyip yanlış yönlendirme yapıyorlar. Kutusu açılmış ürün iade alınamaz diye bir kural yok aslında. Bu olaylardan sonra THH'ye başvurdum ve beni haklı buldular. 22 Ocak'ta sipariş vermiştim monitörü. Neredeyse 2 hafta servis ile uğraştım. 1 Ay sürdü tüm süreç neredeyse.
Yok tabi ki de yukarı da ki arkadaşı da aynı şekilde kandırmışlar. Tüketicinin korunması kanunu okumak lazım yoksa satıcılar çakallık yapıyor.

vip4r

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Volkan
Yok tabi ki de yukarı da ki arkadaşı da aynı şekilde kandırmışlar. Tüketicinin korunması kanunu okumak lazım yoksa satıcılar çakallık yapıyor.
Aynen öyle. Haklarımızı bilirsek hakkımızı eninde sonunda alıyoruz ama o süreç çok sıkıntılı. THH sürecim çok hızlı geçti ve 2 haftada karara bağlandı. Benim gibi THH'ye başvurup 6 ay sonra hakkını alanda oluyor 1 ayda alanda.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,766
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Aynen öyle. Haklarımızı bilirsek hakkımızı eninde sonunda alıyoruz ama o süreç çok sıkıntılı. THH sürecim çok hızlı geçti ve 2 haftada karara bağlandı. Benim gibi THH'ye başvurup 6 ay sonra hakkını alanda oluyor 1 ayda alanda.
1.5 sene uğraştığım oldu :) sonunda da fatura tutarı kadar iade kesildi çok ciddi zarar ettim bazı şeyleri acı yoldan öğrendik.

vip4r

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Volkan
1.5 sene uğraştığım oldu :) sonunda da fatura tutarı kadar iade kesildi çok ciddi zarar ettim bazı şeyleri acı yoldan öğrendik.
Eğer THH kararları maksimum 1 ayda verilirse tüketicilerin mağduriyeti çok büyük oranda azalır. Veya bu sistemi mağdur eden satıcılara daha büyük yaptırımların uygulanması gerekiyor düşüncesindeyim. Aynı şekilde bu sistemi tüketicide mağdur ediyor sanırım o yüzden çok fazla sıkıntı oluşuyor.

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
604
İsim
Muhammed emin efe

Hayır sen satın alırken zaten adamların satış sözleşmesini imzalıyorsun ama dediğin gibi olsa bile kimse kimsenin açıp kullanıp iade ettiği ürünü almak istemez. Bandrol dediğin şey zaten bunun için yapıştırılır. Yinede umarım iade alırlar bu arada kimsenin beni kandırdığı yok. Servise yollarlar sorunu yoksa ürünün alırlar kullanıcı hatası yoksa.

İade Koşulları:

Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için;
Satın alınan ürünün orijinal kutusunda, ambalajı açılmamış ve zarar görmemiş olması,
Tüm tamamlayıcı aksesuarları ile birlikte olması,
Varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir. Kurumsal firma alışverişinizde faturanızla birlikte gönderilmelidir. Bireysel alışverişinizde faturaya ihtiyaç duyulmamaktadır.
Kurumsal firma alışverişinizde iade faturanızla birlikte gönderilmelidir. Bireysel alışverişinizlerinizde faturaya ihtiyaç duyulmamaktadır.
Hepsiburada, mesafeli satış yönetmeliğinin 12. maddesinin 1. fıkrasına göre tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde, iade koşulları sağlanması dahilinde bütün bedelleri geri ödemekle yükümlüdür. 14 günü aşan iade talepleri için işlem gerçekleştirilememektedir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,785
Üyeler
141,893
Son üye
Truva
Top Bottom