Neler Yeni

Sistem Güçlü Fakat Anakart İlk Segment,Drop Sebebi Olabilir Mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
ugurtekn
Hocam anlayamadım tam :) Bilgisayarcıda oluyorsa PSU değiştiği zaman deneme yapmadı mı sorun devam ediyor mu diye? Sizin durum baya karışık.
Zamanı yoktu fazla denemeye evde dene olmazssa yarın getir detaylı bakalım dedi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üstteki mesajım gayet açıklayıcı. Sen sadece SS atsan yeter sıcaklık konusunda bir sorun var ise ben gösteririm resimden kırparak. Mümkünse oyunda veya yükte yapman daha iyi.

Ekler

• asdsad.PNG
    asdsad.PNG
    83.2 KB · Hit: 122
  • assadasdasasasdas.PNG
    assadasdasasasdas.PNG
    34.6 KB · Hit: 127

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,223
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Zamanı yoktu fazla denemeye evde dene olmazssa yarın getir detaylı bakalım dedi.
Düzgün veri yok. Sensör eksik. AUXTIN1-2 sensörleri muhtemelen yanlış veri yolluyor 100+ derece olduğunu sanmam.
1705883413979.png

İşlemcinin solundaki kısıma elini yakınlaştırabilir misin? Sıcaklık gelicek mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
ugurtekn
Düzgün veri yok. Sensör eksik. AUXTIN1-2 sensörleri muhtemelen yanlış veri yolluyor 100+ derece olduğunu sanmam.
Alıntıyı görüntüle

Hocam donanım olarak kapalı şuan.Hocam şüphelenmediniz mi anakartın 5600x i beslemediğine? Anakart değişirse anlık dropun gitme olasılığı sence kaç=

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,223
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Hocam donanım olarak kapalı şuan.Hocam şüphelenmediniz mi anakartın 5600x i beslemediğine?
5600X' i oyunda besleyeceğini düşünüyorum. Ama galiba bilgisayarcı tanıdığınız var, ondan rica edin farklı bir anakart ama diğer TÜM parçalar aynı olacak şekilde deneyin sorun düzelir ise anakartı alırsın belki, düzelmez ise tek tek sorunu aramak lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
ugurtekn
5600X' i oyunda besleyeceğini düşünüyorum. Ama galiba bilgisayarcı tanıdığınız var, ondan rica edin farklı bir anakart ama diğer TÜM parçalar aynı olacak şekilde deneyin sorun düzelir ise anakartı alırsın belki, düzelmez ise tek tek sorunu aramak lazım
Yarın öyle yapacağım zaten üst segment bir anakart bulabilirsek deneyeceğiz ben büyük ihitmal ondan diyorum çünkü deneyecek başka bir şey kalmadı.

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,948
İsim
Hacı
Alıntıyı görüntüle

Değerler gerçek elle kontrol de yaptırdım bizzat. kaç tane arkadaşta böyle bu anakartta...

Geçen biri vardı ispatla diyen dur onu da etiketleyim de görsün 118 dereceyi.
@mustafakoras

Son düzenleme:

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Murat Cemal
Yarın öyle yapacağım zaten üst segment bir anakart bulabilirsek deneyeceğiz ben büyük ihitmal ondan diyorum çünkü deneyecek başka bir şey kalmadı.
Hocam 50 tane konu açmışsın ama senin asil sorun psu.
Dandik psu ve dandik anakart kullanıyor 50 konudada dedik hocam, bi kere 1tb ssd var+ekran kartıyla tüm pce hatları doluyor.
Aynı sorun bendede mevcuttu rx 6600 ile stutter ve micro stutter oluyordu.
Resize bar-SAM freesync kapattım ve 23.5.1 sürümünü kullanıyorum. Anakartım pce express 3.0 büyük ihtimal giriş seviyesi anakartın olduğu için. Bende i7 8700 ve b365m pro vh var corsair vs 650 var. İkiside giriş segmet bileşenler ben kartı 2. El aldım aldığım kişinin sisteminde hiçbir sorun yoktu

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
872
İsim
Arda doğan
Dostum anakart ile alakası yok a320 değil çünki bu anakart ve parçalarda çok çok üst seviye bir anakart isteyen bileşenler değil sana tavsiyem bios güncelle all monitör ayarını optimize ettirt anakarta fanları en baştan ayarlasın ısıdan dolayı drop yiyor olabilirsin işlemci pbo ve cpu frekans boost özelliğini aç size bar aktif et 4G Memory Üzerinden İşlemci Isılarından Dolayı Drop Yiyor Olabilirsin Amd Driver Üzerinden Performans Katmanlar Kısmına Gir Ordan Cpu Sıcaklığını Gücünü Aktif Et Stres Testine Sok 10-15Dk Boyunca Sonuçları At

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
990,644
Üyeler
156,644
Son üye
marju01