Neler Yeni

Sistem Kesintileri Cpu Kullanımı

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Nazmi Kaan

Ekler

• 20210517_100509.jpg
    20210517_100509.jpg
    969.1 KB · Hit: 33
  • 16212353424258130117572638619069.jpg
    16212353424258130117572638619069.jpg
    1.1 MB · Hit: 42

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
şuan format işlemindeyim ve pc acılırken bu iekilde açıldı. Önceden format atarken arkadaki şeritler yoktu ve ekran bu şekilde kaymamıştı. Bu bir sıkıntı yaratır mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

şimdi de böyle bir hata verdi...
USB bellekte sorun olma ihtimali var mı?

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Nazmi Kaan
USB bellekte sorun olma ihtimali var mı?
Şuan bilgisayarcıdan aldığım format flashı ile kurulumu tamamlıyorum, az önce aldığım hatayı almadım. Sıra sıra yapmam gerekenler nedir temiz kurulum için?

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Şuan bilgisayarcıdan aldığım format flashı ile kurulumu tamamlıyorum, az önce aldığım hatayı almadım. Sıra sıra yapmam gerekenler nedir temiz kurulum için?
Her zamanki gibi özel bir şeye gerek yok. Sadece internete bağlamadan önceki sayfada attığım linkten otomatik sürücü yüklemesinin kapanması lazım.

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Nazmi Kaan
Her zamanki gibi özel bir şeye gerek yok. Sadece internete bağlamadan önceki sayfada attığım linkten otomatik sürücü yüklemesinin kapanması lazım.
Dediğiniz şeyi yapmayı unuttum... taze format attım ve yaptıklarımı sırasıyla anlatayım.
Formattan sonra tüm driverlerimi sitesinden indirip sıkıntısız bir şekilde kurdum.
Sırasıyla tüm aygıtlar güncel mi diye kontrol ettim.
Malwarebytes ile tarama yaptım, hiçbir sonuç bulunamadı.
Sfc scannow, restorehealth gibi işlemleri yaptım.
Isınma problemi olmamasına rağmen ve sistemim henüz 4-5 aylık olmasına rağmen İşlemciyi vs. temizledim.
Ramlerin slotlarını değiştirdim belki bir işe yarar diye.
Şimdilik yaptıklarım bu kadar. Gün içinde 7-8 saat Valorant oynayan birisiyim, daha düne kadar böyle bir fps sorunu yaşamıyorken neden bir anda oldu hala daha anlamış değilim ve cidden çok can sıkıyor. Microsoft formunda yeni güncellemeden sonra aynı sorunu yaşayan birisine Microsoft .NET Framework, Microsoft Visual C++ ve DirectX gibi yazılımlarınızı güncelleyin denmiş. Gidip o yazılımlarımı güncelleyip tekrardan buraya yazaacağım.

Dediğiniz şeyi yapmayı unuttum... taze format attım ve yaptıklarımı sırasıyla anlatayım.
Formattan sonra tüm driverlerimi sitesinden indirip sıkıntısız bir şekilde kurdum.
Isınma problemi olmamasına rağmen ve sistemim henüz 4-5 aylık olmasına rağmen İşlemciyi vs. temizledim.
Şimdilik yaptıklarım bu kadar. Gün içinde 7-8 saat Valorant oynayan birisiyim, daha düne kadar böyle bir fps sorunu yaşamıyorken neden bir anda oldu hala daha anlamış değilim ve cidden çok can sıkıyor. Microsoft formunda yeni güncellemeden sonra aynı sorunu yaşayan birisine Microsoft .NET Framework, Microsoft Visual C++ ve DirectX gibi yazılımlarınızı güncelleyin denmiş. Gidip o yazılımlarımı güncelleyip tekrardan buraya yazaacağım.
Microsoft .NET Framework, Microsoft Visual C++ ve DirectX, yazılımlarını kontrol ettim ve onlarında güncel olduğunu gördüm. Cidden havadan sıkıntı yağıyor başıma.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler

Microsoft .NET Framework, Microsoft Visual C++ ve DirectX, yazılımlarını kontrol ettim ve onlarında güncel olduğunu gördüm. Cidden havadan sıkıntı yağıyor başıma.
Sorun hala devam ediyor mu?

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Nazmi Kaan
Sorun hala devam ediyor mu?
Evet, mesela görev yöneticisini açtığımda 70 te başlıyıp 6-7 ye düşüyor. Radeon Adrenaline'den Performansa baktığımda ise CPU yu 50 kullanıyor gösterip bir anda 0-3 e falan düşüyor. Sanki miner virüsu varmış gibi ama daha taze format attım Malwarebytes ile tarattım virüste olmasına imkan yok cidden bunun sebebi ne olabilir daha ne yapabilirim bu sorunun geçmesi için bilmiyorum...

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Evet, mesela görev yöneticisini açtığımda 70 te başlıyıp 6-7 ye düşüyor. Radeon Adrenaline'den Performansa baktığımda ise CPU yu 50 kullanıyor gösterip bir anda 0-3 e falan düşüyor. Sanki miner virüsu varmış gibi ama daha taze format attım Malwarebytes ile tarattım virüste olmasına imkan yok cidden bunun sebebi ne olabilir daha ne yapabilirim bu sorunun geçmesi için bilmiyorum...
Saçma gelebilir bu ama USB cihazlarını çıkarınca da sorun devam ediyor mu?

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
USB Cihazları derken tüm mouse,klavye vs. hepsini çıkarmalımıyım?
Evet, CPU kullanımının gözüktüğü bir yer de çıkarmadan önce açık olursa faydası olur.

arda55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,104
İsim
arda
Konuyu deminde açmıştım ama eksik bir şekilde anlatmıştım, azcık araştırıp daha detaylı bir şekilde şimdi yeniden üyelere danışmak istiyorum.
Bu sabaha kadar bilgisayarımda hiç sıkıntı yokken bir anda donmaya, kasmaya başladı. Oyunlarda, günlük kullanımda inanılmaz bir yavaşlama gördüm. Görev yöneticisini açtığımda Sistem Kestinleri diye bir şey gördüm herhalde format atsam düzelir dedim ama format attıktan sonraki durumda aynı. Sistemim 4-5 aylık BIOS vs. güncel, yardımcı olabilecek varsa çok memnun kalırım.
Aynı şey bendede var bi tane de runtime broker var o ne

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
953,360
Üyeler
150,261
Son üye
tufn7
Top Bottom