Neler Yeni

Sistemde herhangi bir oyun açılınca reset atıyor/ekran gidip geliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Hulusi Akyol
Aldığım İtopya hazır sistem geldiğinde Valorant falan indirdim sonra biraz oynadım sorun yoktu Valorant'ı kapattım, bir süre sonra tekrar oynamaya geldiğimde oyunu açtım maça girdiğinde oyundan attı ve ekran kartı sürücüleri çöktü hatası aldım. Sonra DDU ile sürücüleri silip tekrar yükleyip kurdum ama sorun değişmedi. Bu sefer ekran kartı sürücüleri çöktü hatası vermiyordu ama epilepsi uyarısından sonra PC aniden kapanıyor ve kendine reset atıyordu. Agar.io oynarken bile tarayıcıdan ekran gidip geliyor çok oynarsam da(5-10dkk) kendine yine reset atıyordu. Bende teknik servise gönderdim ama geldiğinde sadece format atmışlar herhalde çünkü sorun düzelmedi şimdi tekrar gönderdim ama sorunun ne olduğunu hala çözemedim bana yardımcı olur musunuz?(sıcaklık sorunu yok)
Sistemim:
MSI GTX 1660 Super Gaming X
AMD Ryzen 5 1600 AF.
G.Skill 8 GB 3200 MHz 8x2 Single kit RAM.
Gigabyte B450M S2H V2
Corsair VS 550 80+ PSU.
Corsair Spec-Delta RGB kasa.
240GB SanDisk Ultra M.2 NVMe SSD.
(Technopatte açtım konuyu kaç kerede öne çıkarttım ama hala düzgün bir sonuç alamadım inş burada bulunur sorunumun nedeni)

Faveouls

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,126
İsim
Emre
Daha bu dediğini 2 saat önce yaşadım desem inanır mısın? AMD ekran kartı ile. Genel sorun büyük ihtimal, update ile gelen hata diye düşünüyorum. (VALORANT İÇİN GEÇERLİ DEDİKLERİM)

Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Hulusi Akyol
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha bu dediğini 2 saat önce yaşadım desem inanır mısın? AMD ekran kartı ile. Genel sorun büyük ihtimal, update ile gelen hata diye düşünüyorum.
ben nvidia ekran kartı ile 1 ay önce yaşadım ve 2. kere teknik servise gönderişim 1.sinde herhalde sadece format atmış geri göndermişler bu 2.si daha detaylı bir not ve aramayla gönderdim şuan işi bitti yolda
Mesaj otomatik birleştirildi:

Daha bu dediğini 2 saat önce yaşadım desem inanır mısın? AMD ekran kartı ile. Genel sorun büyük ihtimal, update ile gelen hata diye düşünüyorum. (VALORANT İÇİN GEÇERLİ DEDİKLERİM)
şimdi şöyle oldu ilk gelişinde valorant ile oldu tüm oyunlarla devam etti sonra teknik servise gönderdim geri geldi aynı sorun devam etti sonra pcden anlayan birine verdik format attı driver güncelledi falan halletti ama mesela ilkindeki gibi olmamış sadece valorantta sorun olmuş onun elinde diğer oyunlar oynanıyormuş ama valoranta girince olmuyormuş sonra bana geri verdi aldım valorant bile denemeden direkt en basit oyunda oyuna girince pcye reset attı bende geri gönderdim teknik servise (2. kere)ama aklıma bizim binanın prizleriyle veya işte topraklamasıyla alakalı mı diye düşünüyorum

MufoTr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Muaffak Alagöz
Çok net bir şekilde yazılımsal sorun olarak düşünüyorum. Sisteminizin parçaları birbiriyle uyumlu, psunuz arıza yapıcak bir marka değil. Ekran kartınızın orajinal sitesinden önceki sürümleri yükleyip reset atın. Bir de öyle deneyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Hulusi Akyol

Faveouls

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,126
İsim
Emre
şimdi şöyle oldu ilk gelişinde valorant ile oldu tüm oyunlarla devam etti sonra teknik servise gönderdim geri geldi aynı sorun devam etti sonra pcden anlayan birine verdik format attı driver güncelledi falan halletti ama mesela ilkindeki gibi olmamış sadece valorantta sorun olmuş onun elinde diğer oyunlar oynanıyormuş ama valoranta girince olmuyormuş sonra bana geri verdi aldım valorant bile denemeden direkt en basit oyunda oyuna girince pcye reset attı bende geri gönderdim teknik servise (2. kere)ama aklıma bizim binanın prizleriyle veya işte topraklamasıyla alakalı mı diye düşünüyorum
Topraklama ile değilde voltaj ile ilgilide olabilir. Ama ekran kartı driver sorunu elektrikle olamaz. Sorun işletim sisteminde sanırım veya ürünlerde.

Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Hulusi Akyol
Topraklama ile değilde voltaj ile ilgilide olabilir. Ama ekran kartı driver sorunu elektrikle olamaz. Sorun işletim sisteminde sanırım veya ürünlerde.
ürünler sorunluysa ve/veya sorunu hala gidermemişlerse ne yapmam lazım arayıp mesela bağırıp çağırıyımmı çünkü 1 ay önce aldığım sistemi hala düzgünce kullanamadım yani kafayı yicem

Faveouls

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,126
İsim
Emre
ürünler sorunluysa ve/veya sorunu hala gidermemişlerse ne yapmam lazım arayıp mesela bağırıp çağırıyımmı çünkü 1 ay önce aldığım sistemi hala düzgünce kullanamadım yani kafayı yicem
İade etme hakkınız var ise kullanabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Hulusi Akyol
evet şuan pc elimde pcden yazıyorum technopatte birisi xmp profilini kapat dene demişti denemek için bir oyun indiriyorum deneyince sonucu paylaşıcam

Sahin416

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
Şahin Dağlı
Aldığım İtopya hazır sistem geldiğinde Valorant falan indirdim sonra biraz oynadım sorun yoktu Valorant'ı kapattım, bir süre sonra tekrar oynamaya geldiğimde oyunu açtım maça girdiğinde oyundan attı ve ekran kartı sürücüleri çöktü hatası aldım. Sonra DDU ile sürücüleri silip tekrar yükleyip kurdum ama sorun değişmedi. Bu sefer ekran kartı sürücüleri çöktü hatası vermiyordu ama epilepsi uyarısından sonra PC aniden kapanıyor ve kendine reset atıyordu. Agar.io oynarken bile tarayıcıdan ekran gidip geliyor çok oynarsam da(5-10dkk) kendine yine reset atıyordu. Bende teknik servise gönderdim ama geldiğinde sadece format atmışlar herhalde çünkü sorun düzelmedi şimdi tekrar gönderdim ama sorunun ne olduğunu hala çözemedim bana yardımcı olur musunuz?(sıcaklık sorunu yok)
Sistemim:
MSI GTX 1660 Super Gaming X
AMD Ryzen 5 1600 AF.
G.Skill 8 GB 3200 MHz 8x2 Single kit RAM.
Gigabyte B450M S2H V2
Corsair VS 550 80+ PSU.
Corsair Spec-Delta RGB kasa.
240GB SanDisk Ultra M.2 NVMe SSD.
(Technopatte açtım konuyu kaç kerede öne çıkarttım ama hala düzgün bir sonuç alamadım inş burada bulunur sorunumun nedeni)
Bu sorun sadece senin değil aslında bir çok kişinin sorunu. Sistemin kapanması reset atmasının başında gelen 3 şey var.
1- PSU yetersizliğidir.
2- Yazılımsal çakışmalar ve windows'un hizmet işlemlerini durdurması.
3- Devrelerden herhangi birine yük binince oluşan anlık kısa devreler.

Bu sorunlardan hangisi olduğunu anlamak tamamen deneyim işi. Sorunu çözmek ise ya parça değişimi. Ya da yeni yazılım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Hulusi Akyol
Bu sorun sadece senin değil aslında bir çok kişinin sorunu. Sistemin kapanması reset atmasının başında gelen 3 şey var.
1- PSU yetersizliğidir.
2- Yazılımsal çakışmalar ve windows'un hizmet işlemlerini durdurması.
3- Devrelerden herhangi birine yük binince oluşan anlık kısa devreler.

Bu sorunlardan hangisi olduğunu anlamak tamamen deneyim işi. Sorunu çözmek ise ya parça değişimi. Ya da yeni yazılım.
Corsair 550W 80 plus psum var psum yeterli bence
Yazılımsal çakışma nedir nasıl olur bilmiyorum
Devrelerden herhangi birine yük binip binmediğini nasıl anlarım?(apartman/ev elektrik hattıyla alakalı olabilir mi?)
birde technopatte birisi ram xmp profilini kapatın demişti kapatmadan önce 1 2 takılır gib oldu ama şuan sorun yok alakalı mıdır?

Sahin416

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
Şahin Dağlı
Corsair 550W 80 plus psum var psum yeterli bence
Yazılımsal çakışma nedir nasıl olur bilmiyorum
Devrelerden herhangi birine yük binip binmediğini nasıl anlarım?(apartman/ev elektrik hattıyla alakalı olabilir mi?)
birde technopatte birisi ram xmp profilini kapatın demişti kapatmadan önce 1 2 takılır gib oldu ama şuan sorun yok alakalı mıdır?
Kullandığımız bilgisayarlar binlerce hatta milyonlarca devre elemanına sahip. Bunlardan sadece bir tanesinin bozulması sistemi çalışmaz hale getirebilir. Sorunun hangi parçada olduğunu bulmak için tüm devre elemanlarının teker teker farklı parçalarla denenmesi gerek.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,656
Üyeler
156,811
Son üye
centauri
Top Bottom