Neler Yeni

Sistemi nasıl toplamalıyım herkes kendi fikrini yazabilir mi ? -Kişisel bir soru

Yerimde olsanız hangi seçeneği seçersiniz ? Öncelikle masam , koltuğum , kulaklığım , klavyem , farem ve mousepadim komple beyaz. Sırada kasayı toplamak kaldı. Şuanki kasam :

Önümüzdeki süreçte sistemimi yükseltecem. Önümde 2 seçenek var :

1) Beyaz dizmeyip ,sadece ihtiyacım olan parçaları alabilirim ve kasama ilave edebilirim. Ardından bu siyah kasayı masamın üstüne koyarım ve o kadar beyaz ekipmanların içinde bu kasa iğrenç bir görüntüyle durur. Fakat bu seçeneğin en büyük artısı maliyet olarak beni yormayacak. Yaklaşık 50-55 bin tutuyor.

2) Ekipmanlarım beyaz olduğu için kasayı ve içindekileri komple beyaz toplayıp akabinde bu kasayı masamın üstüne koyarım ve görsel şölen yaratabilirim. Lakin bu seçeneğin en büyük eksisi maliyeti. Yaklaşık 85 bin TL tutuyor.

Kısacası bembeyaz bir sistem toplarsam extadan yaklaşık 30 bin TL vermem gerekecek. Sadece beyaz görüntü için yani. Siz olsaydınız ne yapardınız ?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
30 bin tl sırf beyaz bence gereksiz çok param var harcarım dersen bence ekran kartını falan yükselt
Hocam bana da sırf beyaz için gereksiz geliyor az para değil sonuçta ama her şey beyaz olunca kasa çirkin duracak düşüncesi beni tetikliyor beyaz topla diye
Mesaj otomatik birleştirildi:

O 30 bin lira sana ilerideki 4 5 ay lazım olmuyacaksa olabilir
Hocam o kadar uzun vadeli düşünmedim yani. Lazım olur mu olmaz mı bilmiyorum. Kasamı yükseltecem orası kesin de nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum. Siyah kasa masamın üstünde çok çirkin duruyor yani. Her şey beyazken kasanın siyah olması ve içindeki kabloların görüntüsü beni soğutuyor bilgisayardan

goksel53

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Göksel
Kasayı siyah al görünmeyecek yere koy

qwerty666

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
qwerty
Bende bilemedim şimdi .30 bin lira da az değil yani. Ekran kartını baya iyi upgrade edersin

goksel53

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Göksel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende bilemedim şimdi .30 bin lira da az değil yani. Ekran kartını baya iyi upgrade edersin
Hocam bu 2 seçeneğin 2'sinde de ekran kartı dahil değil zaten. Sistemi önce toplayacam. Son parça olarak ekran kartını ise öbür ay alacam. 5090'a zorlayacam bütçeyi aslında o yüzden o 30 bini bir köşede tut diyor aklım. Direkt ekran kartına eklerim ve 5090 çekerim. Aksi takdirde 5080 almak durumunda bile kalabilirim. O yüzden çok para harcama diyor beynim , zamanı gelince 5090 alacan çünkü diyor. Diğer tarafım ise bir heves uğruna tutturdu beyaz kasa diz diye. Kafamın içinde sürekli 2 taraftan beni sıkıştırıyor bu düşünceler. camdan aşağı atacam artık kendimi o raddeye geldim

qwerty666

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
qwerty
Hocam bu 2 seçeneğin 2'sinde de ekran kartı dahil değil zaten. Sistemi önce toplayacam. Son parça olarak ekran kartını ise öbür ay alacam. 5090'a zorlayacam bütçeyi aslında o yüzden o 30 bini bir köşede tut diyor aklım. Direkt ekran kartına eklerim ve 5090 çekerim. Aksi takdirde 5080 almak durumunda bile kalabilirim. O yüzden çok para harcama diyor beynim , zamanı gelince 5090 alacan çünkü diyor. Diğer tarafım ise bir heves uğruna tutturdu beyaz kasa diz diye. Kafamın içinde sürekli 2 taraftan beni sıkıştırıyor bu düşünceler. camdan aşağı atacam artık kendimi o raddeye geldim
5090 bence mantıklı olur eğer 5080 alıcam diyorsan kesinlikle 30kyı tut 5090 al
Şöyle de bir şey var rama 5080 in performansı nasıl olucak 5090a gerek kalıcak mı bilmiyorum

Top Bottom