Neler Yeni

Sistemi Sonunda Bitirdim

Burak_K

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak Kaygusuz
O komşudan herkese lazım ya. Benimkiler şeytan gibi.

ConquerorXIV

80+ Gold
Merhabalar . yaklaşık 1 sene önce masaüstü bir sistem toplamaya başlamıştım. O dönemde elimde GT1030 vardı ve bunun üstüne 8k kadar koyup bir kasa toplamıştım. Bu dönem sonrasında üniversiteden mezun olup (Aşçılık) çalışmaya başladıktan sonra yavaş yavaş her şeyi düzeltmeye başladım. İlk sistem aldığım dönemde ekran kartı hariç tüm parçaları bir tık daha yüksek almıştım çünkü güncelleme yapacığımı biliyordum. Öncelikle eski sistemin fotoğrafını bırakıyorum ;
Alıntıyı görüntüle

Şimdide şuanki en güncel halini bırakıyorum ;

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleüAlıntıyı görüntüle

Bu sistemin şuanki hali . yaptığım değişiklikler ise şuanlar ;
Gameforce Cold bir kasa almıştım zamanında en ucuz fp kasalardan birisiydi ve şuan Dragos Warfire var. Görüntüsü bence çok hoş. Aldığım dönemde 3k civarındaydı.
Ekran kartım GT1030du , 2. Elden Gigabyte 3060 12GB aldım yaklaşık 2 ay önce. Yaklaşık 15 Ay garantisi var ve sadece 5k ya almıştım.
İşlemci için herhangi bir soğutucum yoktu şuansa deepcool le520 white var. Performans olarak tatmin edici şuana kadar bir ısı problemi yaşamadım.
Daha önce Mizar MZ60 kullanıyordum şuan ise custom GMK76 kullanıyorum. Alalı 1 hafta oldu yada olmadı 2kya satın aldım.
Yine öncesinde monitör olarak G24-20 kullanıyordum. Şuan onu 2. monitör olarak kullanıyorum aktif olarak ise Asusun 270Hz VG249QM1A Monitörünü kullanıyorum. Kol olarak ise North Bayou Nb F160 satın aldım

Sistemde değiştirmediğim ve sonradan dahil olan tüm parçalar ise şunlar ;
Psu olarak FSP HYPER 650W
Ram olarak KINGSTON FURY BEAST 16GB (2x8GB)
İşlemci olarak Ryzen 5 5600
Anakart Olarak Gigabyte B550M-DS3H
Mouse Olarak Cooler Master MM712
Kulaklık Olarak Corsair Void White USB stoklarda kalmadığı için fiyatı saçma bir halde.
Mousepad Olarak KlasseGear Tiger Longteng
Gamepad Olarak Xbox 9. Nesil Beyaz
Oyuncu Koltuğu Olarak Hawk Gaming Chair FAB V4
Masayı komşuma yaptırdım sağolsun 1k fiyata mükemmel bir masa yaptı çok memnunum. Sadece malzeme parası aldı.

Son olarak ise masaaltı kablolamasını göstermek istiyorum ;
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Sonuna kadar okuyan çıkmışmıdır bilmiyorum fakat okuyan okumayan herkese teşekkür ederim. Toplamaya başladığım ilk günden beri forumdan destek alarak yaptım. Hayatımda ilk defa bir bilgisayar toplama işine girdim ve yaklaşık 1 senede sonucunda oluşan bu oldu. Eksikler yanlışlar elbet vardır şimdiden affola.
kasa dragos falan ama fanları güzelmiş h.o
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayırlı olsun konu ile cok alakası yok ama kasanın hava akisi nasıl guzel duruyor ama hiç bir zaman guvenemedim su modele derece konusunda
fanları yanlış montajlarsan bu kasada olduğu gibi berbat olur

@denizbulut kasa fanları stok olarak ters geliyor onu siz düzeltmezsenin hava akışı kötü olur

şuan o kasaya hiçbir yerden hava gelmiyor çünkü tüm fanlar egsoz

denizbulut

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
Deniz Bulut
O komşudan herkese lazım ya. Benimkiler şeytan gibi.
Hahaha doğru hocam valla kral adamdır kendisi

kasa dragos falan ama fanları güzelmiş h.o

fanları yanlış montajlarsan bu kasada olduğu gibi berbat olur

@denizbulut kasa fanları stok olarak ters geliyor onu siz düzeltmezsenin hava akışı kötü olur

şuan o kasaya hiçbir yerden hava gelmiyor çünkü tüm fanlar egsoz
Hocam , fanları ters çevirince görüntüyü bozuyor bence. Bu yüzden bu şekilde kullanıyorum. Sıcaklık ile ilgili hiçbir problem yaşamadım.

ConquerorXIV

80+ Gold
Hahaha doğru hocam valla kral adamdır kendisi

Hocam , fanları ters çevirince görüntüyü bozuyor bence. Bu yüzden bu şekilde kullanıyorum. Sıcaklık ile ilgili hiçbir problem yaşamadım.
gpu yükde kaç derece ?

denizbulut

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
Deniz Bulut
gpu yükde kaç derece ?
70lerde takılıyor. Uv yapılmış şekilde kullanıyorum. Özellikle stres testine sokmadım fakat dediğim sıcaklıklar oluşurken , valorant açık metin2 açık opera açık discord açık Spotify açık arkada klavyenin mouseun uygulamaları falan açık değerler bu şekilde

ConquerorXIV

80+ Gold
70lerde takılıyor. Uv yapılmış şekilde kullanıyorum. Özellikle stres testine sokmadım fakat dediğim sıcaklıklar oluşurken , valorant açık metin2 açık opera açık discord açık Spotify açık arkada klavyenin mouseun uygulamaları falan açık değerler bu şekilde
dediğin şeylerde yükde olmuyor kullanmıyor bile kartı

gir furmarka veya sağlam bir oyuna 80e çıkar o kasada o kart

bi de uv yapmışsın işte

denizbulut

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
Deniz Bulut
dediğin şeylerde yükde olmuyor kullanmıyor bile kartı

gir furmarka veya sağlam bir oyuna 80e çıkar o kasada o kart

bi de uv yapmışsın işte
Ben cpu olarak okudum , İşlemci sıcaklığını söyledim. Ama ekran kartı bundan daha düşük çalışıyor. Evde değilim gidince test eder bakarım yine.

ConquerorXIV

80+ Gold
Ben cpu olarak okudum , İşlemci sıcaklığını söyledim. Ama ekran kartı bundan daha düşük çalışıyor. Evde değilim gidince test eder bakarım yine.
cpu da sıcak çalışıyormuş, 70 derece 240mm soğutucu için fazla ve uv de yapıldı diyorsun.
böyle kullanamaya devam et ne diyeyim yani mantıksız ve saçma haberin olsun

denizbulut

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
Deniz Bulut
cpu da sıcak çalışıyormuş, 70 derece 240mm soğutucu için fazla ve uv de yapıldı diyorsun.
böyle kullanamaya devam et ne diyeyim yani mantıksız ve saçma haberin olsun
Eve geçtiğimde test edeyim hocam. Arasında çok fark yoksa bu şekilde devam ederim fazla fark varsa da eğer 3 tanesini gerekirse 6 tanesini de değiştirip o şekilde kullanmaya devam.

ConquerorXIV

80+ Gold
Eve geçtiğimde test edeyim hocam. Arasında çok fark yoksa bu şekilde devam ederim fazla fark varsa da eğer 3 tanesini gerekirse 6 tanesini de değiştirip o şekilde kullanmaya devam.
ben böyle kullanıyorum

2d816087-bd86-4b5e-94f8-7e93b3ef598e.jpg

ConquerorXIV

80+ Gold
Sizde değerler nasıl hocam ? İşlemci ve ekran kartı nedir ? Sizinkine oran ile benim ki 240mm ve ekran kartı çift fanı bu arada
sizde ki 3060 bende 4070ti yani 3 fanlı olmak zorunda zaten

bende gpu 60 cpu 55 geçmez

işlemci r5 7600 bende, sizde ki 5600 240mm soğutucu olsa bile sonuçta radyatörde ki fanlar içerden aldığı havayı radyatöre akış sağlayıp soğutmaya çalışıyor yani içerideki hava sıcak olursa daha sıcak çalışması 70 derece olması normal

Asım Atlıhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Asım
Merhabalar . yaklaşık 1 sene önce masaüstü bir sistem toplamaya başlamıştım. O dönemde elimde GT1030 vardı ve bunun üstüne 8k kadar koyup bir kasa toplamıştım. Bu dönem sonrasında üniversiteden mezun olup (Aşçılık) çalışmaya başladıktan sonra yavaş yavaş her şeyi düzeltmeye başladım. İlk sistem aldığım dönemde ekran kartı hariç tüm parçaları bir tık daha yüksek almıştım çünkü güncelleme yapacığımı biliyordum. Öncelikle eski sistemin fotoğrafını bırakıyorum ;
Alıntıyı görüntüle

Şimdide şuanki en güncel halini bırakıyorum ;

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleüAlıntıyı görüntüle

Bu sistemin şuanki hali . yaptığım değişiklikler ise şuanlar ;
Gameforce Cold bir kasa almıştım zamanında en ucuz fp kasalardan birisiydi ve şuan Dragos Warfire var. Görüntüsü bence çok hoş. Aldığım dönemde 3k civarındaydı.
Ekran kartım GT1030du , 2. Elden Gigabyte 3060 12GB aldım yaklaşık 2 ay önce. Yaklaşık 15 Ay garantisi var ve sadece 5k ya almıştım.
İşlemci için herhangi bir soğutucum yoktu şuansa deepcool le520 white var. Performans olarak tatmin edici şuana kadar bir ısı problemi yaşamadım.
Daha önce Mizar MZ60 kullanıyordum şuan ise custom GMK76 kullanıyorum. Alalı 1 hafta oldu yada olmadı 2kya satın aldım.
Yine öncesinde monitör olarak G24-20 kullanıyordum. Şuan onu 2. monitör olarak kullanıyorum aktif olarak ise Asusun 270Hz VG249QM1A Monitörünü kullanıyorum. Kol olarak ise North Bayou Nb F160 satın aldım

Sistemde değiştirmediğim ve sonradan dahil olan tüm parçalar ise şunlar ;
Psu olarak FSP HYPER 650W
Ram olarak KINGSTON FURY BEAST 16GB (2x8GB)
İşlemci olarak Ryzen 5 5600
Anakart Olarak Gigabyte B550M-DS3H
Mouse Olarak Cooler Master MM712
Kulaklık Olarak Corsair Void White USB stoklarda kalmadığı için fiyatı saçma bir halde.
Mousepad Olarak KlasseGear Tiger Longteng
Gamepad Olarak Xbox 9. Nesil Beyaz
Oyuncu Koltuğu Olarak Hawk Gaming Chair FAB V4
Masayı komşuma yaptırdım sağolsun 1k fiyata mükemmel bir masa yaptı çok memnunum. Sadece malzeme parası aldı.

Son olarak ise masaaltı kablolamasını göstermek istiyorum ;
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Sonuna kadar okuyan çıkmışmıdır bilmiyorum fakat okuyan okumayan herkese teşekkür ederim. Toplamaya başladığım ilk günden beri forumdan destek alarak yaptım. Hayatımda ilk defa bir bilgisayar toplama işine girdim ve yaklaşık 1 senede sonucunda oluşan bu oldu. Eksikler yanlışlar elbet vardır şimdiden affola.
Hocam kasa marka modeli nedir ?

Top Bottom