Neler Yeni

Sistemim Nasıl Sizce Her Şey Doğru Mu?

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
https://www.vatanbilgisayar.com/amd-r5-7500f-dual-7700xt-a620m-k-500gb-ssd-16gb-ram.html bu sistemi aldım kasayı xigmatek anubis aldım big t olan Rami 32 ssd 1 tb yaptım ve soğutma olarakta ZALMAN CNPS20X aldım işlemcim ryzen 5 7500f bu soğutucu iyi diye duydum ama ram lere temas etmez kasaya sığar bana öyle dendi inşallah genel olarak sistemim iyi mi? elimden geldiğince en iyisini yapmaya çalıştım soğutmanın linki
https://www.vatanbilgisayar.com/zal...b-fdb-amd-intel-lga1700-islemci-sogutucu.html

Shix2x

80+ Bronze
https://www.vatanbilgisayar.com/amd-r5-7500f-dual-7700xt-a620m-k-500gb-ssd-16gb-ram.html bu sistemi aldım kasayı xigmatek anubis aldım big t olan Rami 32 ssd 1 tb yaptım ve soğutma olarakta ZALMAN CNPS20X aldım işlemcim ryzen 5 7500f bu soğutucu iyi diye duydum ama ram lere temas etmez kasaya sığar bana öyle dendi inşallah genel olarak sistemim iyi mi? elimden geldiğince en iyisini yapmaya çalıştım soğutmanın linki
https://www.vatanbilgisayar.com/zal...b-fdb-amd-intel-lga1700-islemci-sogutucu.html
https://www.vatanbilgisayar.com/int...700xt-o12g-h610m-r-si-500gb-ssd-16gb-ram.html bunu alabilirsin bi anakart ile işlemci farklı ssd'yi kioxia yap sonrasında ram takviyesi yaparsın ayrıca o soğutucuyu sakın alma dostum peerless assasin veya phantom spirit alabilirsin çok iyi soğuturlar

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
https://www.vatanbilgisayar.com/int...700xt-o12g-h610m-r-si-500gb-ssd-16gb-ram.html bunu alabilirsin bi anakart ile işlemci farklı ssd'yi kioxia yap sonrasında ram takviyesi yaparsın ayrıca o soğutucuyu sakın alma dostum peerless assasin veya phantom spirit alabilirsin çok iyi soğuturlar
Attığınız ddr4 Neden herkes aldığım şeylere kötü diyorum anlamıyorum vallahi çok üzülüyorum herkes bu soğutucuyu öneriyor vatan bilgisayarda yoktu o dediğiniz fanlar onun için bu güzel olduğu için bunu aldım ne yani bu kötü mü :( herkes iyi diyor buna ama ben sistem aldım diyorum yeni sistem atıyorsunuz benim aldığım sistem uzerine yorum yaparmisiniz lütfen

Spect

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Arda
Attığınız ddr4 Neden herkes aldığım şeylere kötü diyorum anlamıyorum vallahi çok üzülüyorum herkes bu soğutucuyu öneriyor vatan bilgisayarda yoktu o dediğiniz fanlar onun için bu güzel olduğu için bunu aldım ne yani bu kötü mü :( herkes iyi diyor buna ama ben sistem aldım diyorum yeni sistem atıyorsunuz benim aldığım sistem uzerine yorum yaparmisiniz lütfen
Toplam ne kadar denk geliyo hocam sistem?

Shix2x

80+ Bronze
Anlamadim attığım sistemde ram ve anakart ddr5 sisteme ddr4 yazmışlar.
Özür dilerim hocam böyle yazinca kendimi suçlu hissettim. Aldığınız sistem uzun süre götürür güzel sistem. Fakat o soğutucuyu iade falan et internetten phantom spirit al gereksiz pahalı çünkü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde bir şey alırken mağaza çalışanlarına sormayin gelin buraya veya technopata falan sorun magaza çalışanları sizi kaziklamaya calisir her zaman.

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
Anlamadim attığım sistemde ram ve anakart ddr5 sisteme ddr4 yazmışlar.
Özür dilerim hocam böyle yazinca kendimi suçlu hissettim. Aldığınız sistem uzun süre götürür güzel sistem. Fakat o soğutucuyu iade falan et internetten phantom spirit al gereksiz pahalı çünkü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde bir şey alırken mağaza çalışanlarına sormayin gelin buraya veya technopata falan sorun magaza çalışanları sizi kaziklamaya calisir her zaman.
Bakın diyorum ki bu soğutucu iyi mi? diyorum pahalı diyosunuz ben size pahalı olup olmadığıni sormuyorum bu forumlarda neden böyle yapıyorsunuz siz bu soğutucu iyi mi? değil mi iyi ama pahalı derseniz anlarım..Bundan sonra forumlara soracağım zaten de artık aldım soğutucuyu sanki 1 ay götürmeyecek gibi konuşuyorsunuz o yüzden biraz düşündürüyorsunuz beni yapmayın böyle lütfen tamam fikrinizi belirtin de aldım gitti artık benim sorduğum şey bu sistem nasıl bu sistem ucuz mu değil anlatabildimmi hala biri yukarda kaç TL ye aldınız demiş ben sistemin iyiliğini soruyorum kardeşim anlıyor musun? Bu arada şubeden direk almama rağmen parçaların da şubede olmasına rağmen neden 2-3 gün bekliyorum montaj için bu normal bir şey mi arızalı yada hatalı bir ürün koyarlar diye çok korkuyorum kurulurken göremeyeceğim sistem hazır olunca arayacaklar parçaların kutularını verecekler ama bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Öyle bir şey yapabilirler mi yoksa bekleme süresi normalmi

Shix2x

80+ Bronze
Bundan sonra forumlara soracağım zaten de artık aldım soğutucuyu sanki 1 ay götürmeyecek gibi konuşuyorsunuz o yüzden biraz düşündürüyorsunuz beni yapmayın böyle lütfen tamam fikrinizi belirtin de aldım gitti artık benim sorduğum şey bu sistem nasıl bu sistem ucuz mu değil anlatabildimmi hala biri yukarda kaç TL ye aldınız demiş ben sistemin iyiliğini soruyorum kardeşim anlıyor musun? Bu arada şubeden direk almama rağmen parçaların da şubede olmasına rağmen neden 2-3 gün bekliyorum montaj için bu normal bir şey mi arızalı yada hatalı bir ürün koyarlar diye çok korkuyorum kurulurken göremeyeceğim sistem hazır olunca arayacaklar parçaların kutularını verecekler ama bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Öyle bir şey yapabilirler mi yoksa bekleme süresi normalmi
Anladim dostum senin için demiştim ben soğutucu götürür götürmesine de 2k fazla para vermişsiniz neyse normaldir hocam beklemeniz teslim almaya gittiğinizde orada test etmek isteyebilirsiniz hocam fakat gerek yok çünkü onlar size vermeden kendileri test ediyor.

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
Anladim dostum senin için demiştim ben soğutucu götürür götürmesine de 2k fazla para vermişsiniz neyse normaldir hocam beklemeniz teslim almaya gittiğinizde orada test etmek isteyebilirsiniz hocam fakat gerek yok çünkü onlar size vermeden kendileri test ediyor.
Benim iyiliğimi düşündüğünüz için teşekkür ederim, eğer soğutucu iyi ise phantom kadar varsa sadece pahaliysa sıkıntı yok 2 gündür gözüme uyku girmiyor şuan parayi düşünmüyorum iyi olsun yeter ki dediğinize göre iyi galiba xigmatek anubis kasa ve pcu da iyidir demi ? 750w 80 plus olması gerek. Ve şunu soracaktım orada test etmek isteyebilirsiniz demişsiniz onu nasıl yapabilirim nasıl test ettirebilirim ürünün 2. El olmadığını nerden öğrenebilirim çok korkuyorum bundan ,PC yi toplamadan test yaptıklarını sanmıyorum ama belki yapıyolardir sormuştum donanımları kontrol ediyomusunuz diye ediyoruz demişti sanırsam ama güvenemiyorum nasıl test ediyorlar ki ? Benim yanımda test ettirmek istesem ne diyebilirim ordaki adama ? Ve bu sistem uyumlu demi tamamen parçalar birbirine uyumlu sıkıntı yok yani ? Ve darboğaz yaparmi oran iyi mi? sizce orda test ettirmek için ne diyeyim adama içimi rahatlatmak için ne yapabilirim bana yardım edin lütfen 2. El parçalar koyacaklar gibi hissediyorum bu mümkün mü ? İçimi nasıl rahatlatabilirim nasıl test ettirebilirim

Son düzenleme:

Shix2x

80+ Bronze
Benim iyiliğimi düşündüğünüz için teşekkür ederim, eğer soğutucu iyi ise phantom kadar varsa sadece pahaliysa sıkıntı yok 2 gündür gözüme uyku girmiyor şuan parayi düşünmüyorum iyi olsun yeter ki dediğinize göre iyi galiba xigmatek anubis kasa ve pcu da iyidir demi ? 750w 80 plus olması gerek. Ve şunu soracaktım orada test etmek isteyebilirsiniz demişsiniz onu nasıl yapabilirim nasıl test ettirebilirim ürünün 2. El olmadığını nerden öğrenebilirim çok korkuyorum bundan ,PC yi toplamadan test yaptıklarını sanmıyorum ama belki yapıyolardir sormuştum donanımları kontrol ediyomusunuz diye ediyoruz demişti sanırsam ama güvenemiyorum nasıl test ediyorlar ki ? Benim yanımda test ettirmek istesem ne diyebilirim ordaki adama ?
Soğutucu güzel hocam, kasa ve psu da iyi. Adama sizin önünüzde test etmek istiyorum diyebilirsiniz muhtemelen izin veriyorlardir. Bu kadar stres yapmanıza gerek yok merdiven altı satıcıdan almıyorsunuz, ikinci el ürün koymazlar. Çalışıyorsa sorun yoktur.

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
Soğutucu güzel hocam, kasa ve psu da iyi. Adama sizin önünüzde test etmek istiyorum diyebilirsiniz muhtemelen izin veriyorlardir. Bu kadar stres yapmanıza gerek yok merdiven altı satıcıdan almıyorsunuz, ikinci el ürün koymazlar. Çalışıyorsa sorun yoktur.
Ben nasıl test edicem ama onu bilmiyorum işte :Ddd haklısınız ama insan ilk PC sini toplayınca ya ikinci el koyarlarsa ya iade edilmiş bir şey açılmış ürün koyarlarsa diye korkuyor çünkü şüpheli davranıyorlar yanımda dün istese toplardi toplamadi anakart var yapılacak dedi Ankara'da yok dedi onunla uğraşıyoruz dedi belkide sadece ben çok kafaya takıyorum belkide hiç böle bisi olmucak sıfır tertemiz olucak ısınma,stres testini felanda bilmiyorum bana ilerde yardımcı olur musunuz kasayı alınca orda test etmek için adama benim yanımda test edebilir misin diyeceğim demi ? Ve bu arada valo v.s oyunlarda kaç FPS alırım orta yada düşük ayarlarda çünkü valo düşükte oynanır ve darboğaz yaparmi bu sistem her şey uyumlu demi sistemde bir yanlış yok her şey uyumlu yani ?

Shix2x

80+ Bronze
Bu videodan oyun testlerine ulaşabilirsiniz.
Hocam merak etmeyin 0 ürün koyuyorlar 2.el koymazlar çalışıyorsa sıkıntı yok zaten. Isı testlerinde de konu açın destek oluruz. Sistem parçalarıniz fazlasıyla uyumlu sizi uzun süre götürür. Monitör klavye mouse olarak ne bakmıştiniz?

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
Bu videodan oyun testlerine ulaşabilirsiniz.
Hocam merak etmeyin 0 ürün koyuyorlar 2.el koymazlar çalışıyorsa sıkıntı yok zaten. Isı testlerinde de konu açın destek oluruz. Sistem parçalarıniz fazlasıyla uyumlu sizi uzun süre götürür. Monitör klavye mouse olarak ne bakmıştiniz?
Isı testleri nasıl yapılıyor onuda bilmiyorum sorarım artık konu açıp ve bu arada kasam mesh olduğu için tozlanma olurmu fazla ? Yoksa sıkıntı olmaz mı ? Mouse olarak büyük ihtimalle deathadder razer v3 alacağım ama hiç kablosuz kullanmadım nasıl sizce ? Video içinde teşekkürler ,mousepad im çok kötü iyi bir mouse pad lazım tigerli bişi var o iyi mi? acaba çok gördüm. Tmm çalışıyorsa sıkıntı yokta 2. Elde olmasın yani öyle bir şey olmaz demi öyle bir dediniz ki sanki olabilirmiş gibi olmaz demi ya :D bu arada darboğaz nasıl sistemin darboğaz oranı yüksek değil demi darboğaz yapmaz yani ?

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,483
İsim
Emir
Bakın diyorum ki bu soğutucu iyi mi? diyorum pahalı diyosunuz ben size pahalı olup olmadığıni sormuyorum bu forumlarda neden böyle yapıyorsunuz siz bu soğutucu iyi mi? değil mi iyi ama pahalı derseniz anlarım..Bundan sonra forumlara soracağım zaten de artık aldım soğutucuyu sanki 1 ay götürmeyecek gibi konuşuyorsunuz o yüzden biraz düşündürüyorsunuz beni yapmayın böyle lütfen tamam fikrinizi belirtin de aldım gitti artık benim sorduğum şey bu sistem nasıl bu sistem ucuz mu değil anlatabildimmi hala biri yukarda kaç TL ye aldınız demiş ben sistemin iyiliğini soruyorum kardeşim anlıyor musun? Bu arada şubeden direk almama rağmen parçaların da şubede olmasına rağmen neden 2-3 gün bekliyorum montaj için bu normal bir şey mi arızalı yada hatalı bir ürün koyarlar diye çok korkuyorum kurulurken göremeyeceğim sistem hazır olunca arayacaklar parçaların kutularını verecekler ama bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Öyle bir şey yapabilirler mi yoksa bekleme süresi normalmi
Test edilmesi montaj sonrası oluyor.Sistemin düzgün çalışıp çalışmadığıyla alakalı.Sıfır konusuna gelirsek öyle bir şey olmaz marka imajına zarar verir.Sistem alınmış hayırlı olsun.Sistem parçaları da uyumlu değilse sistemde özelleştirme olmaz merak etmeyin.Darboğaz konusu da söz konusu değil

Top Bottom