Neler Yeni

Sistemim nasıl ve uyumlu olmuş mu ?

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Fiyatlar şöyle :
Anakart 1800
İşlemci:2900 kutulu
Psu 820
Bence uygun dediğiz gibi xpg bakıyordum fakat özellikleri aynı psunun indirimde olunca msi aldım
Ram de çiplerle bilgim hiç bir bilgim yok o yüzden kararsız kaldım
Kasayı da çok beğendim ve o boyutta kasalar az o indirimdeyken aldım
Onun dışında ssd çok ucuza geldi (520)
Core Reactor daha iyi ama MSI güç kaybağına göre keşke markaya göre hareket etmeseydiniz neyse zaten farkını pek hissetmezsiniz. İşte sıkıntı işlemcide çok çok pahalı, 10700KF hem 8 çekirdek hem de anakartı daha ucuz

YiğitAysul

80+ Silver
Core Reactor daha iyi ama MSI güç kaybağına göre keşke markaya göre hareket etmeseydiniz neyse zaten farkını pek hissetmezsiniz. İşte sıkıntı işlemcide çok çok pahalı, 10700KF hem 8 çekirdek hem de anakartı daha ucuz
Psu da ne farkları var
10700kf kullansam hangi anakartı almalıydım

bana beko derler

80+ Silver
En İyi Cevap
2
O işlemci ve o anakart hiç hoş olmamış. O paraya 5800X + B550M PRO VDH alabilirdin. Kasa tercihi de kötü olmuş. İlla mesh paneli sevmiyorsun diye H510 Elite gibi bir kasayı da almak zorunda değildin. Reddit'teki hava almıyor konularını atmama gerek yok sanırım. 1700 liraya buraya 10 kasa koyarım H510 Elite'den daha iyi olabilecek.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Psu da ne farkları var
10700kf kullansam hangi anakartı almalıydım
İç yapısı daha kaliteli Core Reactor’de ama ikisi de kaliteli zaten sadece core reactor bi tık daha kaliteli dediğim gibi ama farkını muhtemelen hissetmezsiniz çok da önemli değil. Z490-A Pro alabilirdiniz 10700kf için

YiğitAysul

80+ Silver
Ben aldım parçaları dediğim gibi anakartı ucuza aldım
Bu arada kasayı abartıyorsunuz Mesh olmamasına rağmen iyi bir soğutmaya sahip
5800x dediğiniz işlemci yanan bir işlemci
Mesaj otomatik birleştirildi:

@ℯ𝓀𝓈ℯℓ𝒶𝓃𝓈 sizce hata mı yaptım?

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
@YiğitAysul Bu arada ballistix önerdim ama anladığım kadarıyla dış görünüş odaklı bir sistem topluyorsun o yüzden şunu al bence, Ballistix’in sana fazladan vereceği 5 FPS dış görünüşten olmaya değmez

YiğitAysul

80+ Silver
@YiğitAysul Bu arada ballistix önerdim ama anladığım kadarıyla dış görünüş odaklı bir sistem topluyorsun o yüzden şunu al bence, Ballistix’in sana fazladan vereceği 5 FPS dış görünüşten olmaya değmez

O kadar önemli değil dış görünüş bu ramlerin çip olayından sorun yaşayanlar olmuş

O işlemci ve o anakart hiç hoş olmamış. O paraya 5800X + B550M PRO VDH alabilirdin. Kasa tercihi de kötü olmuş. İlla mesh paneli sevmiyorsun diye H510 Elite gibi bir kasayı da almak zorunda değildin. Reddit'teki hava almıyor konularını atmama gerek yok sanırım. 1700 liraya buraya 10 kasa koyarım H510 Elite'den daha iyi olabilecek.
Atsana 10 tane kasa aynı özellikleri taşıyan
1500 e aldım kasayı bu arada

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
O kadar önemli değil dış görünüş bu ramlerin çip olayından sorun yaşayanlar olmuş
RGB PRO SL’de çip sorunu yaşamazsın ama belki Samsung B Die gelmez de Micron E Die gelir o şans işi, overclock potansiyelini belirler ama ne gelirse gelsin XMP değerinde çalışır. Dış görünüş çok önemli değil dersen Ballistix al o zaman hem daha ucuz

YiğitAysul

80+ Silver
RGB PRO SL’de çip sorunu yaşamazsın ama belki Samsung B Die gelmez de Micron E Die gelir o şans işi, overclock potansiyelini belirler ama ne gelirse gelsin XMP değerinde çalışır. Dış görünüş çok önemli değil dersen Ballistix al o zaman hem daha ucuz
Ballistix almak daha mantıklı gibi hem Cl 16

Ben aldım parçaları dediğim gibi anakartı ucuza aldım
Bu arada kasayı abartıyorsunuz Mesh olmamasına rağmen iyi bir soğutmaya sahip
5800x dediğiniz işlemci yanan bir işlemci

@ℯ𝓀𝓈ℯℓ𝒶𝓃𝓈 sizce hata mı yaptım?
hayır hata yapmadınız hocam sistem gayet güzel işlemci de güzel anakart da psu da hepside güzel anlayacağınız, tek kasa başka bir marka model olabilirdi o kadar

Benim önerdiğim corsair ram de cl 16 ama senin kararın
hocam o zaman sen neden ballistix kullanıyorsun 🤣

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
hayır hata yapmadınız hocam sistem gayet güzel işlemci de güzel anakart da psu da hepside güzel anlayacağınız, tek kasa başka bir marka model olabilirdi o kadar

hocam o zaman sen neden ballistix kullanıyorsun 🤣
Ben ilk 2x8 Ballistix imi aldığım zaman RGB PRO SL daha yoktu o zamanlar sonra ikinci 2x8 ballistix imi alırken çıktı rgb pro sl ama ilk 2x8 kitimi satmaya uğraşmak istemediğim için bir daha ballistix aldım toplamda 4x8 oldu

Ben ilk 2x8 Ballistix imi aldığım zaman RGB PRO SL daha yoktu o zamanlar sonra ikinci 2x8 ballistix imi alırken çıktı rgb pro sl ama ilk 2x8 kitimi satmaya uğraşmak istemediğim için bir daha ballistix aldım toplamda 4x8 oldu
yani şimdi SL olan modeli güzel mi

Top Bottom