Neler Yeni

Sıvı soğutma kablolarını nereye takmalıyım

ridvanmsl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Rıdvan Musaoğlu
Arkadaşlar selam, Asus A620M-K anakartıma derpcool le520 sıvı soğutma bağlayacağım. ekteki resinlerde gösterdiğim gibi biri pompadan biri radyotörden olmak üzere 2 adet 3 başlı dişi kablo çıkıyor birini cpu fana diğerini pompa fanına bağlamam gerektiğini söylüyor kılavuz fakat benim anakartımda 1 adet cpu fan 1 adet de cha fan girişi var. kasamda da 3 ü kontrolcüye bağlı biri ise boşta egzos fanım var. Bunları nerelere bağlamalıyım? kafam çok karıştı yardımcı olursanız sevinirim.

Ekler

• image.jpg
    image.jpg
    1.9 MB · Hit: 14
  • image.jpg
    image.jpg
    1.8 MB · Hit: 12

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
Kadir Efe Ulusoy
argb kablosunu anakartında varsa rgb soketine pompa kablosunu cpufana fanlarıda pump veya sys fana tak

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Pompadan geleni CPU_Fan'a radyatörlerden gelen 4 delikli PWM kablosunu da Cha_fan'a bağla.

ridvanmsl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Rıdvan Musaoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
argb kablosunu anakartında varsa rgb soketine pompa kablosunu cpufana fanlarıda pump veya sys fana tak
pompadan çıkan kabloyu cpu fana, fanlardan çıkanı da cha fana takıyorum o zaman doğru mudur? ama bu durumda egzos fanı takacağım yer kalmıyor

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Kontrolcüde boşyer varsa egzoz fanını kontrolcüye tak kasa fanlarıyla birlikte.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Takmadan önce sen yine de bir fotoğraflarını at kablo uçlarının. Yanlışlıkla RGB kablolarını takma fan kontrol yuvalarına.

ridvanmsl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Rıdvan Musaoğlu
Kontrolcüde boşyer varsa egzoz fanını kontrolcüye tak kasa fanlarıyla birlikte.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Takmadan önce sen yine de bir fotoğraflarını at kablo uçlarının. Yanlışlıkla RGB kablolarını takma fan kontrol yuvalarına.
fan kontrolcüsünde başka yer yok 3 slotun hepsi dolu, şimdilik egzos fanı es geçiyorum. radyatör fanları ve pompanın birleşip tek bir kablo olduğu yeri anakart kılavuzundaki 10 numaralı slota takıyorum, fan kontrolcüsünden çıkanı da oraya takıyorum değil mi

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
fan kontrolcüsünde başka yer yok 3 slotun hepsi dolu, şimdilik egzos fanı es geçiyorum. radyatör fanları ve pompanın birleşip tek bir kablo olduğu yeri anakart kılavuzundaki 10 numaralı slota takıyorum, fan kontrolcüsünden çıkanı da oraya takıyorum değil mi
Evet 3 delik ARGB kablosu onu anakartındaki ADD_Gen_2 yazan portlardan herhangi birine takabilirsin. Sende 2 tane var.

ridvanmsl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Rıdvan Musaoğlu
Evet 3 delik ARGB kablosu onu anakartındaki ADD_Gen_2 yazan portlardan herhangi birine takabilirsin. Sende 2 tane var.
ya ben bu sıvı soğutmayı tamam taktım da kontrolcüye güç veren kabloyu nereye takıcam cha fan dolu

ridvanmsl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Rıdvan Musaoğlu
pompadan çıkanı cpu fana radyatörden çıkanı cha fana bağladım. fan rpmleri bu şekilde görünüyor herhangi bir ayar yapmaam gerek var mı normal mi değerler?
1719737374812.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
939,992
Üyeler
147,810
Son üye
enskan16
Top Bottom