Neler Yeni

Yardım Sıvı sogutma montaj değiştirme

namkür

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mehmet
arkadaşlar sıvı soğutmayı on tarafa takmayı düşünüyorum, çünkü sıvı soğutma gpu dan gelen sıcak havayı çekiyor öne taksam hem önden serin hava hemde üstten serin hava kasaya girmiş olacak, biraz araştırdım pompa ömrü kısalıyor sadece, sizce bir sorum olurmu
Mesaj otomatik birleştirildi:

1000002239.jpg

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Donanım, Yazılım
Sıvı soğutucuyu öne takarsan ısınan radyatör ızgarası ile içeriye sıcak hava yollayacaksın ekstra olarak sıvı soğutucuyu dik takmak pompa ömrünü kısaltabiliyor. En iyisi yukarıda kalması.

namkür

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mehmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıvı soğutucuyu öne takarsan ısınan radyatör ızgarası ile içeriye sıcak hava yollayacaksın ekstra olarak sıvı soğutucuyu dik takmak pompa ömrünü kısaltabiliyor. En iyisi yukarıda kalması.
Üstte takacagim 3 fanla direkt kartta serin hava vermiş olacam, hiç ön tarafa takan görmedim pc hocası hariç

firatyegin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Fırat Yeğin
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Donanım, Yazılım
Üst taraftan içeriye serin hava sokamazsın dostum. Isınan hava yükselir yukarıda kalması daha doğru ki şöyle bi durum var radyatörü öne takarken çok zorlanırsın 2-3 vida ile tutturabilirsin öndeki fanlardan kaynaklı sökmen gerekir. Pompayı da maalesefki çok gergin bırakırsın MAG Serisi 360 soğutucu bu şekilde takılmak için tasarlanmış hiçbir artısını görmezsin. Aksine zarar verirsin.

namkür

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mehmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Üst taraftan içeriye serin hava sokamazsın dostum. Isınan hava yükselir yukarıda kalması daha doğru ki şöyle bi durum var radyatörü öne takarken çok zorlanırsın 2-3 vida ile tutturabilirsin öndeki fanlardan kaynaklı sökmen gerekir. Pompayı da maalesefki çok gergin bırakırsın MAG Serisi 360 soğutucu bu şekilde takılmak için tasarlanmış hiçbir artısını görmezsin. Aksine zarar verirsin.
eyvallah vazgectim kalsın böyle ozaman

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,980
Üyeler
140,739
Son üye
riseofdarkness
Top Bottom