Neler Yeni

Sizce Bu Sistem Iyi mi

ErxQQ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammet Eray Özkul
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
Anakart: MSI B450 Tomahawk MAX 4133mhz(OC) RGB M.2 AM4 ATX
Ekran Kartı: Zotac GeForce RTX 2060 6GB GDDR6 192 Bit
SSD: Samsung 500GB 980 Evo NVMe Okuma 3100MB-Yazma 2600MB M.2 SSD
HDD: Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200rpm (ST1000DM010) Harddisk
RAM: Kingston 16GB(2x8) HyperX Fury RGB 3200mhz CL16 DDR4 Ram
Kasa+PSU: Performax Xercon 550W 80+ Tempered Glass Rainbow Fan Siyah USB 3.0 ATX
Soğutucu: Cooler MasterLiquid ML120L V2 RGB 120 mm Intel-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu

Sistem Bu Şekilde hazır sistem aldığım için parça ekleyip değiştirmem gerekti Ekran kartı zaten değiştirme gibi 1 durum yoktu gönül isterdi ki RTX 3070 Gibi Bir Ekran kartı Ya da Daha İyi PSU Almak İsterdim ama kime sorarsam sorayım herkes parçalar dahada yükselecek 2022 ortalarınada hatta sonlarında Düzelir diyorlar beklemekte istemiyorum malum ocak ayında Abdullah Abinin Topladığı 6500 Lira PC Bile Su An 9500 Lira olmuş Neyse Bu Başka Bir konu şimdi sizi fazla tutmadan sorularıma geçeyim

1- Sizce Bu Sistem İyi Mi

2- İşlemci Sanirim Biraz Darbogaz Ugruyor kasa geldiği vakit Ekran kartına overclock yapmamı önerir misiniz darbogaz azalır mi?

3-Ekran Kartına bir sorun olur mu? (Ömrü vb)

Son olarak Sistem Edit-Oyun İşlerinde Kullanılacaktır.
Zaman Ayırıp Okuyan Mesaj Yazan Herkese Teşekkürler.

Son düzenleme:

Nasparus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,686
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, JS, İktisat, Felsefe, İslam, Müzik
Darboğaz olmaz. Bir de Ekran kartına overclock yaparsanız darboğaz azalmaz artar.
Sıvı soğutmanın fanları kronik sorunlu. SSD kronik sorunlu. HDD'nin sağlığı hızlı düşüyor. İşlemci darboğaz yapmaz.
Bunlara da dikkat edin.

Ellie Williams

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,408
İsim
Meriç erbay
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
Anakart: MSI B450 Tomahawk MAX 4133mhz(OC) RGB M.2 AM4 ATX
Ekran Kartı: Zotac GeForce RTX 2060 6GB GDDR6 192 Bit
SSD: Kioxia 480GB Exceria Okuma 555MB-Yazma 540MB SATA SSD
HDD: Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200rpm (ST1000DM010) Harddisk
RAM: Kingston 16GB(2x8) HyperX Fury RGB 3200mhz CL16 DDR4 Ram
Kasa+PSU: Performax Xercon 550W 80+ Tempered Glass Rainbow Fan Siyah USB 3.0 ATX
Soğutucu: Cooler MasterLiquid ML120L V2 RGB 120 mm Intel-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu

Sistem Bu Şekilde hazır sistem aldığım için parça ekleyip değiştirmem gerekti Ekran kartı zaten değiştirme gibi 1 durum yoktu gönül isterdi ki RTX 3070 Gibi Bir Ekran kartı Ya da Daha İyi PSU Almak İsterdim ama kime sorarsam sorayım herkes parçalar dahada yükselecek 2022 ortalarınada hatta sonlarında Düzelir diyorlar beklemekte istemiyorum malum ocak ayında Abdullah Abinin Topladığı 6500 Lira PC Bile Su An 9500 Lira olmuş Neyse Bu Başka Bir konu şimdi sizi fazla tutmadan sorularıma geçeyim

1- Sizce Bu Sistem İyi Mi

2- İşlemci Sanirim Biraz Darbogaz Ugruyor kasa geldiği vakit Ekran kartına overclock yapmamı önerir misiniz darbogaz azalır mi?

3-Ekran Kartına bir sorun olur mu? (Ömrü vb)

Son olarak Sistem Edit-Oyun İşlerinde Kullanılacaktır.
Zaman Ayırıp Okuyan Mesaj Yazan Herkese Teşekkürler.
Darboğazın azalması için işlemciye oc yapmanız lazım size önerim 120'lik sıvı soğutma alıcağınıza kaliteli bir hava soğutma almanız olucaktır.

ErxQQ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammet Eray Özkul
Başka 1 sitede sorduğum kadarıyla ekran kartı çok az darboğaz yaparmış demişlerdi 😀 o zaman overclock yapmamaya gerek yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam r5 3600 2070superi bile destekliyor
Başka 1 sitede sorduğum kadarıyla ekran kartı biraz düşük kalıyor demişlerdi 3070 falan olsa daha az darboğaz olur demişlerdi 😀 o zaman overclock yapmamaya gerek yok

Darboğazın azalması için işlemciye oc yapmanız lazım size önerim 120'lik sıvı soğutma alıcağınıza kaliteli bir hava soğutma almanız olucaktır.
Dediğim gibi hazır sistem topladım normalde ilk önce itopyadan toplamıştım yine özelliklerini değiştirmiştim başka foruma yazıp sorduğum vakit stok bitmisti. Bende gidip bir çok site baktım incehesap-itopya-gamegaraj-sinerji aradığım sistemi sinerjide buldum uzun lafın kısası sinerjide fazla seçenek olmadığı için için bu sıvı soğutma aralarındaki en iyisi olduğu için 5 seçenek arasında bende bunu seçtim eğer kötü ise ilerde değiştiririm belki ama zaten şu an beni 2-3 yıl götürmesini istiyorum ardından bilgisayarı kardeşime vereceğim.

Son düzenleme:

SEYİT ONBAŞI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,134
İsim
Berat özturk
Başka 1 sitede sorduğum kadarıyla ekran kartı çok az darboğaz yaparmış demişlerdi 😀 o zaman overclock yapmamaya gerek yok

Başka 1 sitede sorduğum kadarıyla ekran kartı biraz düşük kalıyor demişlerdi 3070 falan olsa daha az darboğaz olur demişlerdi 😀 o zaman overclock yapmamaya gerek yok

Dediğim gibi hazır sistem topladım normalde ilk önce itopyadan toplamıştım yine özelliklerini değiştirmiştim başka foruma yazıp sorduğum vakit stok bitmisti. Bende gidip bir çok site baktım incehesap-itopya-gamegaraj-sinerji aradığım sistemi sinerjide buldum uzun lafın kısası sinerjide fazla seçenek yoktu bu sıvı soğutma aralarındaki en iyisiydi 5 seçenek arasında ve bende bunu seçtim eğer kötü ise ilerde değiştiririm belki ama zaten şu an beni 2-3 yıl götürmesini istiyorum ardından bilgisayarı kardeşime vereceğim
Okadar degil 3070 e çok darbogaz olur 3060a bile darbogaz yapiyo

ErxQQ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammet Eray Özkul
Okadar degil 3070 e çok darbogaz olur 3060a bile darbogaz yapiyo
Tamam teşekkür ederim yukarıda mericcerbay dediği gibi işlemci oveeclock yapmalı miyim peki?

Sıvı soğutmanın fanları kronik sorunlu. SSD kronik sorunlu. HDD'nin sağlığı hızlı düşüyor. İşlemci darboğaz yapmaz.
Bu arada ssd degidtirmistim samsung 980 evo ya da samsung evo 970 almıştım güncellemeyi unutmuşum.
Screenshot_20210518-114359_Chrome.jpg

Soğutucular bu Şekilde Benim Seçtiğim Şekilde Lakin Soğutucudan fazla anlayan birisi değilimdir 120-240mm falan ne ise yarar bilmiyorum sistemden parça çıkarma gibi bir durumda yok bazı parçalar hazır sistem olduğundan illa bir tane aldırıyorlar olmadı bu yıl sonunda yeni bir tane sıvı Soğutucu alabilirim hazır yazın çalışıp para biriktiririm ama sizce o kadar gerekli mi yoksa bu iş görür mü 2-3 yıl yıl için sonra belki sistem upgrade yapıp kardeşime vericem ya da 2. El olarak satıcam üniversiteye gideceğim için

Son düzenleme:

Ellie Williams

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,408
İsim
Meriç erbay
Tamam teşekkür ederim yukarıda mericcerbay dediği gibi işlemci oveeclock yapmalı miyim peki?

Bu arada ssd degidtirmistim samsung 980 evo ya da samsung evo 970 almıştım güncellemeyi unutmuşum.
Alıntıyı görüntüle
Soğutucular bu Şekilde Benim Seçtiğim Şekilde Lakin Soğutucudan fazla anlayan birisi değilimdir 120-240mm falan ne ise yarar bilmiyorum sistemden parça çıkarma gibi bir durumda yok bazı parçalar hazır sistem olduğundan illa bir tane aldırıyorlar olmadı bu yıl sonunda yeni bir tane sıvı Soğutucu alabilirim hazır yazın çalışıp para biriktiririm ama sizce o kadar gerekli mi yoksa bu iş görür mü 2-3 yıl yıl için sonra belki sistem upgrade yapıp kardeşime vericem ya da 2. El olarak satıcam üniversiteye gideceğim için
AMD'nin soğutucusunu al istersen hava soğutucu alana kadar seni idare eder sonradan 300 400 bandında bir hava soğutucu alırsın.

Top Bottom