Neler Yeni

Sipariş ettiğim sistem sizce nasıl yorumlar mısınız

AlevFırtınası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
513
İsim
Alev Fırtınası
Sorun yok devam. Bazi arkadaslar "ayni sistem surda 5k ucuz" vs. muhabbeti yapiyor bazen onlara denk gelince guluyorum.
Attiklari hazir sistemlerde genelde dandik A620M anakartlar, dandik psu'lar gecikme degerleri yuksek dandik die'li RAM'ler. Bunlari hesaba katan yok. :)
Yok, anakart ve soğutucu daha iyi, 2 tb ssd var, tek dezavantaj denebilecek şey ekran kartı
1723460904978.png

Gurkanpiro

80+ Gold
Sorun yok devam. Bazi arkadaslar "ayni sistem surda 5k ucuz" vs. muhabbeti yapiyor bazen onlara denk gelince guluyorum.
Attiklari hazir sistemlerde genelde dandik A620M anakartlar, dandik psu'lar gecikme degerleri yuksek dandik die'li RAM'ler. Bunlari hesaba katan yok. :)
7600 ıcın a620m anakart yeterlı olacaktır dedgınız ramler yada lexar yada twınmos onlar yurtdısında cok satılıyor turkıyede bılınmıyor

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Burak
7600 ıcın a620m anakart yeterlı olacaktır dedgınız ramler yada lexar yada twınmos onlar yurtdısında cok satılıyor turkıyede bılınmıyor

Yeterli olmasi, cok satilmasi iyi oldugu manasina gelmiyor. Insanlarin AM4-AM5 platformunu tercih etmelerinin bir sebebi de upgrade daha ucuza geldigi icin. 7600 icin yetebilir fakat ileride 7800x3D icin yetmeyecek? RAM'lerin cok satiliyor olmasi kaliteli oldugu anlamina gelmiyor. A Die alirsin overclock yaparsin. Birisi sevinir 8000Mhz RAM'im var diye fakat CL'si 48. Diger adam CL28 ile 6000Mhz kullanir daha yuksek performans alir.
Aradaki para farki bundan kaynaklaniyor.

Gurkanpiro

80+ Gold
Yeterli olmasi, cok satilmasi iyi oldugu manasina gelmiyor. Insanlarin AM4-AM5 platformunu tercih etmelerinin bir sebebi de upgrade daha ucuza geldigi icin. 7600 icin yetebilir fakat ileride 7800x3D icin yetmeyecek? RAM'lerin cok satiliyor olmasi kaliteli oldugu anlamina gelmiyor. A Die alirsin overclock yaparsin. Birisi sevinir 8000Mhz RAM'im var diye fakat CL'si 48. Diger adam CL28 ile 6000Mhz kullanir daha yuksek performans alir.
Aradaki para farki bundan kaynaklaniyor.
b650 de aynı hocam giriş seviyesi bir anakart ddr5 de cl degere bakılmaz genellıkle mhz degerıne bakar ne kadar mhz yukselırse o kadar clde artar

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,360
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Güzel sistem hayırlı olsun . Güzel parçalar seçmişsiniz.
Sadece soğutucuyu bilmiyorum ama deepcool' kötü urun yapacağını sanmıyorum.

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Burak
b650 de aynı hocam giriş seviyesi bir anakart ddr5 de cl degere bakılmaz genellıkle mhz degerıne bakar ne kadar mhz yukselırse o kadar clde artar
:D mhz'sine bakilacagi bilgisini nerden aldin? Kaynagin nedir? Kac defa RAM overclock yaptin da test ettin mhz mi onemli CL mi?
Madem dedigin dogru niye butun forumlarda insanlar olabildigince dusuk CL'li a-die kit tercih edip gecikme degerlerini daha da absorbe etmeye calisiyor? Mesela asagidaki eleman niye 6000Mhz@28-36-28-30 'a sabitlemis ve bunun icin yaygara kopariyorlar? Senin dedigin gibi gidip alsinlar 8000Mhz o zaman degil mi?
Ezbere konusmayin. B650ler arasinda cok saglam anakartlar var ayrica, B650'e giris seviyesi denmez. 2-3 modeli disinda 7950X 'e kadar sorun cikaran hicbir anakart yok B650'ler arasinda.
Buildzoid kimdir onu da aciklamama gerek yok diye dusunuyorum. Overclock ile ugrasan herkes illa bir kez duymustur adini.

Top Bottom