Neler Yeni

Yardım Sizce hangi İSS sağlayıcısına geçmeliyim

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Bakır diyorsa düz vdsl dir; binaya kadar fiber değil. Turuncu kablo geliyor mu binaya?

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mesut Tanrıverdi
Bakır diyorsa vdsl dir; binaya kadar fiber değil. Turuncu kablo geliyor mu binaya?
malesef sağ çaprazımdaki binada fiber var hub kapımın önünde oraya 40-50 metre boru döşediler kabloda döşediler hem hiltiyle kapımın önünü deldiler hem de kapımın önünde olan hub'dan bize 3 metre kablo bile çekmediler

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Şöyle bir durumda var; sorguda 100 de çıksa o hızı alabileceğinizi göstermez. Bulunduğunuz bölgede kapasite sıkıntısı varsa; ondan dolayı daha yüksek hız veremiyor olabilirler. Modemde snr değeriniz düşük ve hat zayıflaması yüksekse ondan dolayı da olabilir. Değerler de sorun yoksa yapacağınız şey deneme yanılma yöntemi yani farklı iss ye geçip denemek. Sonuç aynıysa altyapı; farklıysa firma bazlı olabilir.

100 der ama hepsini alamazsın sürekli kesinti yaşarsın

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Selamun Aleykum, Ben şu anda (03.05.2024) TürkTelekom üyesiyim, müşteri hizmetleri bana altyapımızın 44 sağlayabildiğini 44 lük bir paketleri olmadığı için 35 verebildiklerini söylediler ve 5 gün öncesine kadar 35mbps'lik paketi kullanmıştım ama bu benim canımı çok sıkıyordu çünki 35 dedikleri paketin 23 ünü fln kullanabiliyordum ve aşırı fazla hız kaybı ve kopmalar yaşıyordum bide üzerine mahalleye de fiber gelince ki çok uğraştım gelmesi için ama binama yine de gelmemişti, artık hareketlenmenin vakti geldi diye düşündüm bir hafta sonra altyapı sorgulaması yaptım birde ne göreyim 100mbps yazıyor millenicom'da sonra bir gaza geldim ve direkt türktelekom uygulamasından paket yükseltme yaptım anında redde girdi ve müşteri hizmetleri aradı dediki "Alt yapınız en yüksek 44 sağlayabiliyor 44 lük bir paket olmadığı için 35 verebiliriz" dediler tabii ki iki buçuk saat ısrar etdim yani durumu izzah ettim en son paketi 50mbps ye çıkarttım mama alabildiğim en yüksek hız 38 hadi kalsa neyse üzerine üstlük aynı sorunlar tekrar etmeye başladı modemdendir dedim değiştireyim dedim ppp bilgilerini türktelekom'un bana verdiği bilgileri girmeme rağmen türktelekom yanlış diyip modemi internete açmadı şuan mecbur geri iade ediyorum ve Taahhüt'üm bittiğinde iptal edip başka bir salayıcıya geçmeyi planlıyorum bunun içinde yardım istiyorum. (Mahalleye gelen fiber in hub'u evimin 3 metre yanında)

Bütün güvenilir olduğunu düşündüğüm sağlayıcıların altyapı sorgulama yanıtlarını buraya koyuyorum.

1-Göknet (Bu en detaylısı diye koydum salıyıcının kalite ve güvenilirliğini bilmiyorum)

Alıntıyı görüntüle

2-Türknet (Bu sağlayıcıda galiba kendi kablosu ile güzel internet veriyor ve türktelekom altyapısı ile max 35 verebiliyor diye biliyorum)

Alıntıyı görüntüle

3-Millenicom

Alıntıyı görüntüle

4-Netspeed

Alıntıyı görüntüle

5-Comnett

Alıntıyı görüntüle
Büyük ihtimalle portun hala uzaktaki sana yavaş hız veren kutudadır, onu evin dibindeki kutuya taşıtmaya bak sen. Yetkili birine anlat evin önüne VDSL kutusu koyuldu portumu oraya aldırmak istiyorum diye yardımcı olmaları gerek.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mesut Tanrıverdi
Şöyle bir durumda var; sorguda 100 de çıksa o hızı alabileceğinizi göstermez. Bulunduğunuz bölgede kapasite sıkıntısı varsa; ondan dolayı daha yüksek hız veremiyor olabilirler. Modemde snr değeriniz düşük ve hat zayıflaması yüksekse ondan dolayı da olabilir. Değerler de sorun yoksa yapacağınız şey deneme yanılma yöntemi yani farklı iss ye geçip denemek. Sonuç aynıysa altyapı; farklıysa firma bazlı olabilir.
Ekran görüntüsü 2024-04-26 114330.png

Burada FTTX-V2 var diyor hem eskiden hepsi 35 diyordu fiber mahallemize geldiğinde güncellendiler ama türktelekom ve türknet asla yenilenmedi bence onlarda bir sıkıntı var 100 alamasam bile 50 yi tam almalıyım diye düşünüyorum hatta 35 i de tam alsam belki yeterdi ama bana asla vaat ettikleri hızların yakınını bile veremedi ttnet hep 10 15 maksimum zorlasa 20 he 50mpbs ye geçtim zorlamalarım ile ama bu seferde enyüksek 38 o da en yükseği 100 kez fln yapmışımdır bir kere gördüm 38 i hep 10 15 17 20 ben anlayamıyorum modemi kapatın düzelir diolar e düzeliyo ama 1 saat bile dayanmıyo sürekti hem internet kesiliyor Allah'tan onun konusu farklıymış pano yere düşmüş kırılmış onu sabitledik dedi gelen kişi tabi o zaman mahalleye fiber gelmemişti hem yenisini koyduk ta demedi ve o adamıda 200. müşteri hizmetlerini aramamızda gödermişlerdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

100 der ama hepsini alamazsın sürekli kesinti yaşarsın
100 deyip 75 verselerde okeyim yeterki versinle yüksek bir değer 50 lik paketden 10 20mpbs almaktan bıktım

Büyük ihtimalle portun hala uzaktaki sana yavaş hız veren kutudadır, onu evin dibindeki kutuya taşıtmaya bak sen. Yetkili birine anlat evin önüne VDSL kutusu koyuldu portumu oraya aldırmak istiyorum diye yardımcı olmaları gerek.
olmadılar ilk geldiğinde anlattım o kadar konuştum müşteri hizmetleriyle yok hep aynı laf ile geçiştiriyorlar durumu izzah etmeye çalışınca beni bir MAL yerine koyup aynı şeyleri sestonlarını değiştirip seslerini yükselterek anlatıyorlar

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Alıntıyı görüntüle
Burada FTTX-V2 var diyor hem eskiden hepsi 35 diyordu fiber mahallemize geldiğinde güncellendiler ama türktelekom ve türknet asla yenilenmedi bence onlarda bir sıkıntı var 100 alamasam bile 50 yi tam almalıyım diye düşünüyorum hatta 35 i de tam alsam belki yeterdi ama bana asla vaat ettikleri hızların yakınını bile veremedi ttnet hep 10 15 maksimum zorlasa 20 he 50mpbs ye geçtim zorlamalarım ile ama bu seferde enyüksek 38 o da en yükseği 100 kez fln yapmışımdır bir kere gördüm 38 i hep 10 15 17 20 ben anlayamıyorum modemi kapatın düzelir diolar e düzeliyo ama 1 saat bile dayanmıyo sürekti hem internet kesiliyor Allah'tan onun konusu farklıymış pano yere düşmüş kırılmış onu sabitledik dedi gelen kişi tabi o zaman mahalleye fiber gelmemişti hem yenisini koyduk ta demedi ve o adamıda 200. müşteri hizmetlerini aramamızda gödermişlerdi.

100 deyip 75 verselerde okeyim yeterki versinle yüksek bir değer 50 lik paketden 10 20mpbs almaktan bıktım

olmadılar ilk geldiğinde anlattım o kadar konuştum müşteri hizmetleriyle yok hep aynı laf ile geçiştiriyorlar durumu izzah etmeye çalışınca beni bir MAL yerine koyup aynı şeyleri sestonlarını değiştirip seslerini yükselterek anlatıyorlar
Eski kutuyla aranda 600 küsür metre var oradan VDSL internet alabildiğine şükretmen gerek normalde 400-500 metre sonrası VDSL alamazsın diyip ADSL verirler zaten.

Senin VDSL kutunu evin önündekine aldırman gerek kesinlikle. Nasıl yaparsın bilmiyorum. Olmazsa il/ilçe türk telekom müdürlüğüne uğra bir ara oralarda işi bilen yardım eden insanlar oluyor 😀

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mesut Tanrıverdi
Eski kutuyla aranda 600 küsür metre var oradan VDSL internet alabildiğine şükretmen gerek normalde 400-500 metre sonrası VDSL alamazsın diyip ADSL verirler zaten.

Senin VDSL kutunu evin önündekine aldırman gerek kesinlikle. Nasıl yaparsın bilmiyorum. Olmazsa il/ilçe türk telekom müdürlüğüne uğra bir ara oralarda işi bilen yardım eden insanlar oluyor 😀
konuştuk ama Tam olarak. Haber un yerini söyledik ama portunu eski yerde onu değiştirmek istiyoruz gibi bir şey söylemedik. Sadece fiber geldi. Hap kapımızın 3 m önünde evimize fiber istiyoruz dedik. Ilgileneceğiz, ilgili ekipleri göndereceğiz dediler. Hiç kimseyi göndermediler.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
konuştuk ama Tam olarak. Haber un yerini söyledik ama portunu eski yerde onu değiştirmek istiyoruz gibi bir şey söylemedik. Sadece fiber geldi. Hap kapımızın 3 m önünde evimize fiber istiyoruz dedik. Ilgileneceğiz, ilgili ekipleri göndereceğiz dediler. Hiç kimseyi göndermediler.
Fiber istemene gerek yok, kapının önünde VDSL kutu var zaten portunu oraya taşıt yeter. Büyük ihtimalle 120-130Mbps gelir evine pakete göre de hız alırsın (maks 100lük paket satarlar.)

Ha aslında kapının önündeki o kutuda bolca fiber vardır eve çekmek zor olmamalı ama neyse çok önemli değil. Ona başvurduysanız yeter belki birkaç seneye gelir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mesut Tanrıverdi
Fiber istemene gerek yok, kapının önünde VDSL kutu var zaten portunu oraya taşıt yeter. Büyük ihtimalle 120-130Mbps gelir evine pakete göre de hız alırsın (maks 100lük paket satarlar.)

Ha aslında kapının önündeki o kutuda bolca fiber vardır eve çekmek zor olmamalı ama neyse çok önemli değil. Ona başvurduysanız yeter belki birkaç seneye gelir.
bunu müşteri hizmetlerine sorsam mı daha iyi cevap alırım yoksa müdürlüğe gidip konuşarak mı?

Top Bottom