Neler Yeni

SİZCE TÜRKİYEDE OKUNARAK BİR YERLERE GELİNİLEBİLİR Mİ?

Liseye geçmeden babamın yanjnda çalışmaya başlamıştım şuan gerçekten çok rahat ve iyi hisettiriyo okuldan 1000 kat iyidir bence gerek yok
Suan napiyorsun
Bi tek sen benim gibi dusunuyorsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendimden örnek vereyim liseyi son sınıfta bıraktım, şimdi bir şirkette muhasebe elemanı olarak çalışıyorum yaklaşık 20k maaş alıyorum. Şirketin Muhasebecisi (mali müşaviri) liseden arkadaşım o okudu. Hem kendi bürosu var hem buranın mali müşavirliğini yapıyor. Tüm işleri neredeyse ben ve bir eleman daha var biz yapıyoruz, o gelip kontrol edip onaylıyor. Ve şirketten 60k maaş alıyor bunun için. Bürodan da 100k civarı geliri var. İkimizde Ticaret lisesi muhasebe bölümündeydik ben bıraktım. O okudu.
Okumak gibisi kendini geliştirmek uzmanlaşmak gibisi yok. Hiç romantik hikaye peşinde koşmayın. Ben okuyup da bir yere gelmeyeni görmedim çevremde.
Not: Okurum diye başka ile giden yeğenim hariç! O da bir yere gelemedi. Okuyorum diye her ay evden para alıyordu, ilk gittiğinde ne okuyordu büro yönetimi...!? Böyle saçma bölüm okumazsınız herhalde.
Vay be

Hem oku hem de babanın yanında çalış. Ne iş yapıyorsunuz bilmiyorum ama ikinci öğretim üniversite okusan akşamları okula gidebilirsin. Okumak için acele etmene gerek de yok. Şuan okula gitmek istemiyorsun anladığım kadarıyla, liseden sonra iki üç yıl bak belki düşüncelerin değişecek ve okumak isteyeceksin. Ama ne yaparsan yap lisans, önlisans diploman olsun.

Hem oku hem de babanın yanında çalış. Ne iş yapıyorsunuz bilmiyorum ama ikinci öğretim üniversite okusan akşamları okula gidebilirsin. Okumak için acele etmene gerek de yok. Şuan okula gitmek istemiyorsun anladığım kadarıyla, liseden sonra iki üç yıl bak belki düşüncelerin değişecek ve okumak isteyeceksin. Ama ne yaparsan yap lisans, önlisans diploman olsun.
10.sınıfım
derin bir düşünmedeyim
hatalarımda oldu doğrularımda
en iyi yolu bulacağım

Luke

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mert uçan
Evet arkadaşlar soru yukarda
okuyanlar veya okuyup okul bitirenler ne düşünüyosunuz
ben 10.sınıfım okulu bırakıp babamın yanında çalışmayı düşünüyürum
Öncelikle bir yerlere gelmekten kastınız nedir ben kendi bir yerlere gelme fikrimi düşünerek hayır diyorum(eğer iyi bir yerlerde tanıdığınız varsa o zaman gelinebilir)

bwNN

80+ Silver
1 babanın mesleği ne iyi bir meslek mi?
2 tabi ki iyi yerlere gelinir.

Öncelikle bir yerlere gelmekten kastınız nedir ben kendi bir yerlere gelme fikrimi düşünerek hayır diyorum(eğer iyi bir yerlerde tanıdığınız varsa o zaman gelinebilir)
güzel bir ev araba maddi açıdan herhangi bir sıkıntı çekmeyecek kadar para kazanabilmek
ancak bu rahat olmaycak

1 babanın mesleği ne iyi bir meslek mi?
2 tabi ki iyi yerlere gelinir.
babam bazistasyonları yapan bir firmanın sahibi
10.yılında şirket zaman zaman iş birazda değişti evrildi babam çok güzel bi yere getirip iş sistemini kolaylaştırdı ancak iş zor aylarca pazar günleri dahil çalıştı sabah7 akşam 6 ydı genelde
2. taviki gelinebilir ama ben gelebilirmiyim gelirsemde değermi

Luke

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mert uçan
güzel bir ev araba maddi açıdan herhangi bir sıkıntı çekmeyecek kadar para kazanabilmek
ancak bu rahat olmaycak
Bu tabi ki mümkün ya orta seviye bir ev orta seviye bir araba ve belirli bir maddi durumu okuyarak tabi ki kendinize sağlarsınız.

Bu tabi ki mümkün ya orta seviye bir ev orta seviye bir araba ve belirli bir maddi durumu okuyarak tabi ki kendinize sağlarsınız.
çevrenizde bunun örneği varmı?

Liseye geçmeden babamın yanjnda çalışmaya başlamıştım şuan gerçekten çok rahat ve iyi hisettiriyo okuldan 1000 kat iyidir bence gerek yok
hocam sizden cevap bekliyorum hala

Luke

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mert uçan
çevrenizde bunun örneği varmı?
Ne yazık ki yok hocam arkadaşlarımın çoğu yurt dışına gitti ama burda kalsalar bile orta seviye bir ev alırlardı rahatça ama daha üste çıkamazlardı ki türkiye de belli bir seviyenin üstüne çıkmak çok zor zaten anca şarkıcı veya ünlü olmanız gerek veyahut bir şirket sahibi ama anladığım kadarıyla sizin isteğiniz orta seviye olduğu için türkiyede yapılır tavsiyem okuyun ama çokta önem vermeyin geçin sınıfı yeter onun dışında iş öğrenin eğer ki üniversite de işinizle alakalı bir bölüm veya işinizle birleştirip işinize seviye atlatacak bir bölüm okursanız işinizi ve kazancınızı 2x e katlamış olursunuz.

Reav

80+ Silver
Ne yazık ki yok hocam arkadaşlarımın çoğu yurt dışına gitti ama burda kalsalar bile orta seviye bir ev alırlardı rahatça ama daha üste çıkamazlardı ki türkiye de belli bir seviyenin üstüne çıkmak çok zor zaten anca şarkıcı veya ünlü olmanız gerek veyahut bir şirket sahibi ama anladığım kadarıyla sizin isteğiniz orta seviye olduğu için türkiyede yapılır tavsiyem okuyun ama çokta önem vermeyin geçin sınıfı yeter onun dışında iş öğrenin eğer ki üniversite de işinizle alakalı bir bölüm veya işinizle birleştirip işinize seviye atlatacak bir bölüm okursanız işinizi ve kazancınızı 2x e katlamış olursunuz.
hocam sınıfı geçmek için okumak saçma bence 12ye geldiğimde bir şey kazanamam
yakında bu konu hakkında kendi halimden daha detaylı bahsedeceğim bir konu açıcağım

ysuflix

80+ Gold
kpssye çalış memur ol bi yere gelmiş olursun baksana maaşlara

Top Bottom