Neler Yeni

Sokağımda Fiber Çalışması Var !

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,915
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Öncelikle İzmir'de olan depremi hisseden herkese geçmiş olsun.
Bugün deprem sonrası evden çıktım. Arabayla yola çıkacaktık. Yola çıktık ve ben güzel bir şey gördüm.
Benim bir yanımdaki sokağımda caddenin dibinde yeni kapaklar açmışlar ve oraya turuncu fiber kabloları çekiyorlardı.
2 Yeni kapak ve Turuncu fiber kabloları gördüm. Ayrıca Mavi logolu bir firmanın tabelası. Üzerinde Altyapı Çalışması Yazıyordu. Hızlı geçtiğimiz için tam göremedim.

Benim de dibimde fiber var ancak VDSL Olarak kullanıldığı için fibere dönüştürülemiyor.
Hem Telekom, Hem de Superonline'a Başvuruda bulunmuştum. İkisi de olabilir. Ama ben Superonline olmasını pek istemem. Telekom daha iyi.

Bugün üzülsem mi sevinsem mi bilemiyorum.
Ama benden yaklaşık 150 metre ileride diyor ama pek öyle değil gibi. neyse.
Kısacası benim bulunduğum sokağa çok çok yakın bir yere yeni bir fiber kapak koydular ve caddeden fiberi getirdiler.
Superonline ise üzülürüm çünkü modem değiştiremiyoruz gibi gibi şeyler var. Telekom bu konuda daha iyi.

Sizce yakınımda bulunan bu fiber bana gelir mi yoksa kapak olarak orada kalır mı ?
Tahminlerinizi bekliyorum.

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Bunun metresinin 100 TL olacağını düşünürsek 150x100= 15000 Tl güzel para bence getirmezlerde hadi şansına.

Çoğu kişi metresi 100 TL dediğinden.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,915
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunun metresinin 100 TL olacağını düşünürsek 150x100= 15000 TL güzel para bence getirmezlerde hadi şansına.

Çoğu kişi metresi 100 TL dediğinden.
telekom burada harcayacağı bütçenin karşılığını fazlasıyla alacak zaten.
Site yönetiminde ben de varım, belli yerlere telekomun afişlerini yerleştirdik 1 Aydır yapıyoruz daha 3-4 Gün önce yeni afişleri astık ve şimdiden 1 Superonline kullanıcısını ve 1 Vodafone kullanıcısını telekomlu yaptık. Düşük pingin keyfini sürüyorlar.
Telekomun sadece benim dairemin olduğu bölgede bile ben hariç 5 Kullanıcısı var. Yani 10 Daireden 5i telekomlu. Daha telekomlu olan vardır ama isimler değişik ondan bilemiyoruz.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,480
İsim
Adem
Öncelikle İzmir'de olan depremi hisseden herkese geçmiş olsun.
Bugün deprem sonrası evden çıktım. Arabayla yola çıkacaktık. Yola çıktık ve ben güzel bir şey gördüm.
Benim bir yanımdaki sokağımda caddenin dibinde yeni kapaklar açmışlar ve oraya turuncu fiber kabloları çekiyorlardı.
2 Yeni kapak ve Turuncu fiber kabloları gördüm. Ayrıca Mavi logolu bir firmanın tabelası. Üzerinde Altyapı Çalışması Yazıyordu. Hızlı geçtiğimiz için tam göremedim.

Benim de dibimde fiber var ancak VDSL Olarak kullanıldığı için fibere dönüştürülemiyor.
Hem Telekom, Hem de Superonline'a Başvuruda bulunmuştum. İkisi de olabilir. Ama ben Superonline olmasını pek istemem. Telekom daha iyi.

Bugün üzülsem mi sevinsem mi bilemiyorum.
Ama benden yaklaşık 150 metre ileride diyor ama pek öyle değil gibi. neyse.
Kısacası benim bulunduğum sokağa çok çok yakın bir yere yeni bir fiber kapak koydular ve caddeden fiberi getirdiler.
Superonline ise üzülürüm çünkü modem değiştiremiyoruz gibi gibi şeyler var. Telekom bu konuda daha iyi.

Sizce yakınımda bulunan bu fiber bana gelir mi yoksa kapak olarak orada kalır mı ?
Tahminlerinizi bekliyorum.
" çünkü modem değiştiremiyoruz gibi gibi şeyler var" nasıl yani ?
Gelir veya gelmez demek doğru olmaz belli olmaz arka sokağımda fiber var ama bende yok çekmeyeceklerini biliyorum :)

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,915
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
" çünkü modem değiştiremiyoruz gibi gibi şeyler var" nasıl yani ?
Gelir veya gelmez demek doğru olmaz belli olmaz arka sokağımda fiber var ama bende yok çekmeyeceklerini biliyorum :)
yanlış hatırlamıyorsam superonline kendi modemi dışında bir modeme izin vermiyor. kullanıcı adı öğrenebilsek bile şifreyi vermiyorlar kurulum yapılamıyor.
fiberde aynı mıdır bilmiyorum ama illa kendi modemlerini kullandıracaklar.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,480
İsim
Adem
yanlış hatırlamıyorsam superonline kendi modemi dışında bir modeme izin vermiyor. kullanıcı adı öğrenebilsek bile şifreyi vermiyorlar kurulum yapılamıyor.
fiberde aynı mıdır bilmiyorum ama illa kendi modemlerini kullandıracaklar.
O kadar bilgim yok fakat zamanında internet sorunu yaşadığımda başka modeminiz varsa onu takıp deneyebilirsiniz demişlerdi.Fiberde zaten firmalar kendi modemlerini kullandırmıyorlar mı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Onlar o tarz ince hesaplara girip bunlar alır bunlar almaz parasını çıkarırız diye bakmazlar genel olarak sitelere çekmeye çalışırlar,çünkü az maaliyetle fazla kullanıcıya erişirler.
Evime çekecekleri hat maksimum 10 metre 10x200tl olsun hadi 2k eder 120tl ödüyoruz aylık zaten 2 yılda çıkarır o parayı sadece benden 3 yıl bile taahhüt imzalarım fiber çekecek olsa fakat firmalar böyle bakamaz olaya.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,915
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
O kadar bilgim yok fakat zamanında internet sorunu yaşadığımda başka modeminiz varsa onu takıp deneyebilirsiniz demişlerdi.Fiberde zaten firmalar kendi modemlerini kullandırmıyorlar mı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Onlar o tarz ince hesaplara girip bunlar alır bunlar almaz parasını çıkarırız diye bakmazlar genel olarak sitelere çekmeye çalışırlar,çünkü az maaliyetle fazla kullanıcıya erişirler.
Evime çekecekleri hat maksimum 10 metre 10x200tl olsun hadi 2k eder 120tl ödüyoruz aylık zaten 2 yılda çıkarır o parayı sadece benden 3 yıl bile taahhüt imzalarım fiber çekecek olsa fakat firmalar böyle bakamaz olaya.
zaten bizim burası site.
sitede 2 bina var ve bizim dolaptan hizmet alan 2 bina daha var. etti 4.
karşı binalar var yine aynı site etti 6. hadi sadece site içi binaları saysak 112 tane daire var. sen düşün artık. bunların yarısı telekomlu bide.
yarın ilçe müdürlüğüne ve genel müdürlük kanallarına yazacağım. umarım bir cevap alırım.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,480
İsim
Adem
zaten bizim burası site.
sitede 2 bina var ve bizim dolaptan hizmet alan 2 bina daha var. etti 4.
karşı binalar var yine aynı site etti 6. hadi sadece site içi binaları saysak 112 tane daire var. sen düşün artık. bunların yarısı telekomlu bide.
yarın ilçe müdürlüğüne ve genel müdürlük kanallarına yazacağım. umarım bir cevap alırım.
Büyük bir kitle varsa yazmasanız bile gelecektir büyük ihtimalle,ama yazın bakalım.

Chan

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,693
İsim
Can Öztürk
Site yönetiminde ben de varım, belli yerlere telekomun afişlerini yerleştirdik 1 Aydır yapıyoruz daha 3-4 Gün önce yeni afişleri astık ve şimdiden 1 Superonline kullanıcısını ve 1 Vodafone kullanıcısını telekomlu yaptık. Düşük pingin keyfini sürüyorlar.
Telekomun sadece benim dairemin olduğu bölgede bile ben hariç 5 Kullanıcısı var. Yani 10 Daireden 5i telekomlu. Daha telekomlu olan vardır ama isimler değişik ondan bilemiyoruz.
alp ve ekibi :dddd

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,915
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Ping konusunda gerçekten haklısın. Speedtest teki pingim 1-3 arası, yoğunluk yoksa Valorant'taki pingim de 22-24 arası oluyor. Ancak 100 TL 24 Mbps için çok pahalı.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,480
İsim
Adem
Ping konusunda gerçekten haklısın. Speedtest teki pingim 1-3 arası, yoğunluk yoksa Valorant'taki pingim de 22-24 arası oluyor. Ancak 100 TL 24 Mbps için çok pahalı.
Valla 80tl 8mbps adsl kullanan adamlar var,genel olarak bakarsak 100tlye 100mbps gibi tarifeler olması lazım ama halime şükür ediyorum :D

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,915
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
alp ve ekibi :dddd
e tabi. yönetici akraba olunca işler kolaylaşıyor.
insanlara hizmet sunuyoruz kardşim. aidata ek sistemine geçtik. mesela deprem oldu ya birsürü çatlak oldu. 4 usta bulup hem bina içi hem de isteyen kişilerin evlerindeki çatlakları kapatacağız. sonra aidata ek 50tl 6 ay taksitli. şaka şaka.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
985,361
Üyeler
155,860
Son üye
mertkynrpnr
Top Bottom