Neler Yeni

Sporda kasın boyutu ile güç nasıl orantılı değil açıklarmısınız?

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,919
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
BIOS, yazılım ve kapanma sorunları
Instagram
gokkurtefe
Arkadaşlar merhaba biliyorsunuzki küçücük adamlar kendi kütlesinin kaldırabileceğinden daha fazla ağırlık kaldırabiliyorlar bunu nasıl yapıyorlar anlayabilmiş değilim bunu açıklarmısınız?
Youtube da Anatoly diye adam var mesela bu nasıl mümkün olabiliyor?
Bu soru spor salonunda 40 kg squat a arkadaşla girerken kafamı iyice karıştırdı benim bisiklet geçmişim onunsa düzenli boks ve ağırlık çalışması geçmişi var fakat. Benim quat larım biraz daha iri olmasına rağmen o daha iyi yapıyor olmasıyla kafam iyice karıştı. Yani sporda kütleyi büyütmek değilde gücümü nasıl arttırabilirim?

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Berkecan Ergin
Kas kütlesi ile kas gücü aynı şeyler değil, kademeli kilo artışı ile sen de 4-6 ay zamanla 150 kg squatlara çıkabilirsin, önemli olan öncelikli formu oturtmak. Misal ben 3x5 te şuan 150 atıyorum pr denesem belki fazlası çıkar ama kasmıyorum

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
580
İsim
Eren
Arkadaşlar merhaba biliyorsunuzki küçücük adamlar kendi kütlesinin kaldırabileceğinden daha fazla ağırlık kaldırabiliyorlar bunu nasıl yapıyorlar anlayabilmiş değilim bunu açıklarmısınız?
Bu soru spor salonunda 40 kg squat a arkadaşla girerken kafamı iyice karıştırdı benim bisiklet geçmişim onunsa düzenli boks ve ağırlık çalışması geçmişi var fakat. Benim quat larım biraz daha iri olmasına rağmen o daha iyi yapıyor olmasıyla kafam iyice karıştı. Yani sporda kütleyi büyütmek değilde gücümü nasıl arttırabilirim?
Arabadan anlarmisın bilmiyorum 1.6 vs 1.9 motorlar düşün mantıken 1.9 motor daha güçlü olmalı çünkü anlık yakıt aktarımı daha büyüķ ama işte büyüklük önemli değil partner 1.9 70 hp iken 1.6 coralla 110hp anlatabildim mi

Rulep

80+ Gold
dayanıklılık olabilir karıncalar kendi ağırlıklarının 50 katını kaldırabilirken su aygırının kendi ağırlığını zor kaldırması

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,919
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
gokkurtefe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kas kütlesi ile kas gücü aynı şeyler değil, kademeli kilo artışı ile sen de 4-6 ay zamanla 150 kg squatlara çıkabilirsin, önemli olan öncelikli formu oturtmak. Misal ben 3x5 te şuan 150 atıyorum pr denesem belki fazlası çıkar ama kasmıyorum
Dostum kilo ile alkası yok gibi çünkü arkadaşım benden 50 ben 60 kilolardayım. Boyumda biraz daha uzun. Öncelikli formu oturtmak derken ne demek istedin anlamadım

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,064
İsim
Kürşat
kanka anatoly ayrı bi olay, başka görmedim öyle
ve ekranda gözüktüğünden daha büyük bence, yanındaki adamlar kocaman olduğundan ayırt edemiyoruz

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,919
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
gokkurtefe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kanka anatoly ayrı bi olay, başka görmedim öyle
ve ekranda gözüktüğünden daha büyük bence, yanındaki adamlar kocaman olduğundan ayırt edemiyoruz
Yok kanka kas gelişimi anladığım muhabbetlere göre güç artışı ve kas boyutu artışı olarak ikiye ayrılıyor. Güç için ne yapmalıyız onu merak ettimde açtım konuyu. Sağ olasın yinede

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Berkecan Ergin
Yok kanka kas gelişimi anladığım muhabbetlere göre güç artışı ve kas boyutu artışı olarak ikiye ayrılıyor. Güç için ne yapmalıyız onu merak ettimde açtım konuyu. Sağ olasın yinede
Güç kazanmak istiyorsan daha çok3x5 ve 5x5 antrenman yapman lazım, misal makine talha daha geçen 165 kg ile overhead press yapıyordu 3-4 tekrar misal. Birde bu süreç meselesi yani yaşını bilmiyorum boyun kaç günlük beslenmen ve uyku durumun ne birsürü etken var.

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,064
İsim
Kürşat
Ben de bilmiyorum maalesef, bir üst mesaja benzer muhabbetler var, ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum
Spor yapmayan birisi olarak, olaya vakıf olmadan, fitnesstaki güçten ziyade diğer sporlarda veya calisthenics tarzı sporlarda elde edilen gücün daha gerekli ve işe yarar olduğunu düşünüyorum, doğada veya günlük hayatta karşılaşacağımız problemleri düşünerek.

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,919
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
gokkurtefe
Güç kazanmak istiyorsan daha çok3x5 ve 5x5 antrenman yapman lazım, misal makine talha daha geçen 165 kg ile overhead press yapıyordu 3-4 tekrar misal. Birde bu süreç meselesi yani yaşını bilmiyorum boyun kaç günlük beslenmen ve uyku durumun ne birsürü etken var.
Kısa antreman yüksek ağırlı patlama gücü mü çalışmamız lazım

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,719
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Powerlifting ile uğraşanlar güç antrenmanı yapıyor bodybuilder'lar ise kütle kazanmak ya da estetik vücut için antrenman yapıyor. Haliyle Powerlifting ile uğraşan biri daha güçlü oluyor. Sadece kütleye bakarak yorum yapamazsın bir de Youtube'da gördüğün adamlar steroid kullanıyordur mutlaka.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,933
Üyeler
140,928
Son üye
alpoatl
Top Bottom