Neler Yeni

Çözüldü✓ SSD diskim kendi kendini dolduruyor.

Merel1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emre Ateş
Selamlar. Bir süre önce ssd diskimde 100gb kadar yer vardı. 40 gb lik bir oyunu silip 140 gb ye yükseltmek istedim oyunu silmeden önce diskin 100 den 60 a düştüğünü gördüm. Dün gece oyunu sildim 104gb yer vardı şuan 101gb var. C diskimin içindeki tüm dosyaları seçip özellikler dediğimde 257gb oralar gözüküyor. Direk diske sağ tıklayıp özellikler dersem 364 gb olarak gözüküyor. Bunun sebebi nedir ve nasıl düzeltebilirim?

Ekler

• bune 2.PNG
    bune 2.PNG
    81.1 KB · Hit: 78
  • bu nedir.PNG
    bu nedir.PNG
    70.9 KB · Hit: 78

Furkan SıRR

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,335
İsim
Furkan Sır
Selamlar. Bir süre önce ssd diskimde 100gb kadar yer vardı. 40 gb lik bir oyunu silip 140 gb ye yükseltmek istedim oyunu silmeden önce diskin 100 den 60 a düştüğünü gördüm. Dün gece oyunu sildim 104gb yer vardı şuan 101gb var. C diskimin içindeki tüm dosyaları seçip özellikler dediğimde 257gb oralar gözüküyor. Direk diske sağ tıklayıp özellikler dersem 364 gb olarak gözüküyor. Bunun sebebi nedir ve nasıl düzeltebilirim?
arka planda herhangi bi indirme yapılıyor olabilir veya windows uptade dosyaları olabilir. Attığın fotoda diski temizle var ona bas umarım işe yarar sonra bana dönüş yapın.

Merel1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emre Ateş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
arka planda herhangi bi indirme yapılıyor olabilir veya windows uptade dosyaları olabilir. Attığın fotoda diski temizle var ona bas umarım işe yarar sonra bana dönüş yapın.
Dediğini yaptım ama hiç bir değişiklik olmadı. %temp% yi ve appdatadaki spotify dosyalarınıda sildim ama en ufak bir değişiklik olmadı postu atarken 101 gb yer vardı şuan 98 her hangi bir indirme de yapmıyor C diskine ama yer kayboluyor.

Ekler

• bu nedir 3.PNG
    bu nedir 3.PNG
    103.5 KB · Hit: 57

Furkan SıRR

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,335
İsim
Furkan Sır
Dediğini yaptım ama hiç bir değişiklik olmadı. %temp% yi ve appdatadaki spotify dosyalarınıda sildim ama en ufak bir değişiklik olmadı postu atarken 101 gb yer vardı şuan 98 her hangi bir indirme de yapmıyor C diskine ama yer kayboluyor.
ilginç ben düşüneyim size dönüş yapacağım bu sorun ne zamandan beri var

Furkan SıRR

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,335
İsim
Furkan Sır
bu hafta olmaya başladı. 2 hafta once 140gb yer vardı kendi kendine azalmaya başladı.
oynadığınız oyunlar neler pc günde ne kadar açık kalıyor ve arka planda açık kalan uygulamalar var mı?

Merel1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emre Ateş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
oynadığınız oyunlar neler PC günde ne kadar açık kalıyor ve arka planda açık kalan uygulamalar var mı?
pc de yaklaşık 30 kadar oyun yüklüdür günde 5 tanesine giriyorumdur. 12 saat kadar açık kalıyor pc yaklaşık. arka planda kaspersky dc spotify steam ubisoft epic games origin açık oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

ALINTIDIR

Aynı sorunu yaşayanlara yardımcı olması adına orijinal mesajı silmeden bulduğum sorunu ve çözümü yazmak isterim. C:/Kullanıcılar/ X (admin) klasörü altında tekrar "X" klasörü oluşturulmuş ve belgeler, videolar, müzikler, kullanıcı ayarları, yedeklemeler tekrar kaydedilmiş. Ben ikinci dosyayı sildim (her ihtimale karşı yedeğim de vardı) ve sorun çözüldü. 200 GB yer geri geldi. Bu sorunu yaşayanlar C:/Kullanıcılar/X (bilgisayar isminiz) klasöründe bir daha var mı diye bakabilirler. Asıl belgelerime de hiçbir şey olmadı.

YEDEK ALMAYI UNUTMAYIN

70 gb yer açıldı bende

Top Bottom