Neler Yeni

Yardım SSD'den HDD'ye taşıma

Ozan06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ozan Ölmez
Arkadaşlar şimdi benim SSD'de steamdan yüklediğim oyunlar var. Bu yüklediğim oyunlar SSD'ye yüklendi. Bazı oyunlarımı HDD'e taşımak istiyorum. Nasıl yapacağım ?
NOT: Bundan sonra steamda yükleyeceğim oyunları nasıl direkt HDD'ye taşıyacağımı biliyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Uğur
Eğer depolama olarak sorun yaratmıyorsa kalsın. Hdd ye taşırsan yükleme ekranlarında bekleme süren çok uzar. Örneğin 10 snden 1 dk ya kadar gider.

H4C1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre Dinç
Stemi açıp kütüphaneye giriyorsunuz.Hangi oyununuz ssd de ise ona sağ tıklayıp özellikler diyoruz.Orada üstten yerel dosyalara basıp açılan menüde taşıma işlemini seçiyoruz yalnız şöyle bir şey var her oyun bu yöntemle taşınamıyor malasef.Eğer hepsini aynı anda taşımak istiyorsanız önce yedeklerini alıp sonra o yedekleri hdd ye aktarıpta yapabilirsiniz.Steam oyun yedekleme diye yazarsanız daha detaylı videolar göreceksiniz.İyi günler

Ozan06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ozan Ölmez
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
512 GB M2SSD var. SSD ve HDD'lerin hız farklarını biliyorum bu okuma, yazma ile ilgili. benim istediğim bazı oyunlarımın hızlı açılmasını istiyorum bazıları bekletsede olur. o sebeple yani :)
steamden denedim olmadı. başka yol varmı acaba ?
Stemi açıp kütüphaneye giriyorsunuz.Hangi oyununuz ssd de ise ona sağ tıklayıp özellikler diyoruz.Orada üstten yerel dosyalara basıp açılan menüde taşıma işlemini seçiyoruz yalnız şöyle bir şey var her oyun bu yöntemle taşınamıyor malasef.Eğer hepsini aynı anda taşımak istiyorsanız önce yedeklerini alıp sonra o yedekleri hdd ye aktarıpta yapabilirsiniz.Steam oyun yedekleme diye yazarsanız daha detaylı videolar göreceksiniz.İyi günler
Eğer depolama olarak sorun yaratmıyorsa kalsın. Hdd ye taşırsan yükleme ekranlarında bekleme süren çok uzar. Örneğin 10 snden 1 dk ya kadar gider.
HDD kullanarak söylüyorum, pişman olursun.

Ozan06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ozan Ölmez
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyunları HDD'ye kurmayı seçtiğinde SteamLibrary/steamapps/common kısmına oyun dosyası açılacaktır. Ben oyun dosyasını kopyalayıp bu dosyaları kendim oluşturup içine atıyorum. Sonra diğer konumdan silip oyunu yüklerken diğer diski seçiyorsun ve açtığın klasörleri otomatik seçiyor. Yüklemeyi başlatınca ilk önce dosyaları doğrular veya atölye öğelerini tekrar yükler. Eğer ilk dosyaları denetleyip tam olduğunu algılarsa oyunu değil atölye öğelerini yükler. Algılamasına rağmen oyunu yüklüyorsa Steam içerisinden oyunu sil ve baştan aynı yükleme olayını dene. Böyle bir şey olmayınca muhtemelen oyun dosyalarını silmeyecektir ama sen yine de başka bir yere kopyala. Birkaç kere algılatıp atölye öğelerini yüklemesini bekle mutlaka olacaktır. İşlemi Steam yapmadığı için maalesef bazen algılamıyor.
Oyunu Denetim masasından komple bilgisayardan kaldırsam daha sonra tekrar yükleme seçeğine tıklayıp HDD seçsem olurmu ?

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Hatta direkt öyle yapın, dosya taşıma yöntemi çok sağlam bir yöntem değil.

Ozan06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ozan Ölmez
hdd ye taşırsan oyunlarda ciddi bir performans kaybı yaşarsın.
okuma yazma olayını biliyorum. 512GB M2SSD var 3200 okuma 2000 küsur yazma ile ve ayrıca 1tb HDD var. doğal olarak çok oyunum var. sık sık oynadıklarımı m2ssd'ye taşımak istiyorum. diğerleri HDD'de olsada olur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,235
Üyeler
152,849
Son üye
emcreyz50
Top Bottom