Neler Yeni

Steam Disk Kullanımı Aşırı Düşük.

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440
valla söylesem inanmazsın ama formatta atmıştım. Format atma sebebim farklıydı tabii formattan önce de bu sorun vardı ve hala devam ediyor. Dün virüs testi de yaptım bi sıkıntı çıkmadı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle Alıntıyı görüntüle
İkisinde de bir süre bekledikten sonra ekan görüntüsünü aldım. Epic arada bir 0 lara indi ama sonrasında 550 mb lerde devam etti fakat Steam 5-6 larda takılıyor çok nadir 200-300 lere hızlıca çıkıp tekrar iniyor.
SSD markanız ne (SN 570 miş şimdi gördüm)

Okuma yazmanızın 3500 2300 olması lazım normalde. Kaliteli de bi ssd aslında aldığınız. @angel_eye Abi sende de aynı SSD vardı galiba bakıversene bi

CrystalDiskMark indirip de bi test yapar mısınız

Ö.F.Ö

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,395
İsim
Ömer
İlgilendiği Kategoriler
Fenerbahçe Spor Kulübü
@Rilroalpt
Ekran görüntüsü 2023-06-28 213724.png

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
valla söylesem inanmazsın ama formatta atmıştım. Format atma sebebim farklıydı tabii formattan önce de bu sorun vardı ve hala devam ediyor. Dün virüs testi de yaptım bi sıkıntı çıkmadı.

İkisinde de bir süre bekledikten sonra ekan görüntüsünü aldım. Epic arada bir 0 lara indi ama sonrasında 550 mb lerde devam etti fakat Steam 5-6 larda takılıyor çok nadir 200-300 lere hızlıca çıkıp tekrar iniyor.
Zaten Steam indirme hızına orantılı olarak diski kullanıyor, bunda da sorun yok. Epic Games hatalı gösteriyor muhtemelen.

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440
soruyu anlamadım kral bi tık açar mısın
Herhangi bir oyun indirirken bütün oyunlarda böyle bir sıkıntıyla mı karşı karşıyasınız mesela yukarıda 650mb falan indirmişsiniz ama 45 dakika falan diyor. 45 dakika bekliyor musunuz yoksa birden hızlanıyor mu?

Ö.F.Ö

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,395
İsim
Ömer
İlgilendiği Kategoriler
Fenerbahçe Spor Kulübü
Herhangi bir oyun indirirken bütün oyunlarda böyle bir sıkıntıyla mı karşı karşıyasınız mesela yukarıda 650mb falan indirmişsiniz ama 45 dakika falan diyor. 45 dakika bekliyor musunuz yoksa birden hızlanıyor mu?
45 dakika diyorsa tahmini 20-25 dakika sürüyor çünkü arada bir 200-300 lere çıkıyor. Bir de oyun indirmelerinde böyle bi sorunla karşılaşmıyorum genelde ikisi de aynı anda iniyor ama güncellemelerde sıkıntı yaşıyorum. Bu arada şimdi hatırladım pubg güncellemesinde de aynı sorun olmuştu.

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440
45 dakika diyorsa tahmini 20-25 dakika sürüyor çünkü arada bir 200-300 lere çıkıyor. Bir de oyun indirmelerinde böyle bi sorunla karşılaşmıyorum genelde ikisi de aynı anda iniyor ama güncellemelerde sıkıntı yaşıyorum. Bu arada şimdi hatırladım PUBG güncellemesinde de aynı sorun olmuştu.
Çok garip ya, ileride yeni ssd alınırsa vs. aynı şey olur mu ssd de problem mi var acaba

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
SSD markanız ne (SN 570 miş şimdi gördüm)

Okuma yazmanızın 3500 2300 olması lazım normalde. Kaliteli de bi ssd aslında aldığınız. @angel_eye Abi sende de aynı SSD vardı galiba bakıversene bi

CrystalDiskMark indirip de bi test yapar mısınız
Benimki sn350 olucaktı

Benimki sn350 olucaktı
Model farkı var

Ö.F.Ö

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,395
İsim
Ömer
İlgilendiği Kategoriler
Fenerbahçe Spor Kulübü

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Vaat ettiği hızları veriyor. Tek sorun bu hızları indirme yaparken koruyamıyor sanırsam

Bütün oyunlarda sürekli olarak çok uzun süre okuma yazma mı bekliyorsunuz
Steam ve epicle alakalı olabilir mi? Ya da oyundan kaynaklı? Ben fo76 indirirken download ve write kesik kesik ilerliyor iş uzuyor

z0rden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
204
İsim
Kaan P
Steam
steamcommunity.com/id/z0rden

arkaplanda başka disk kullanan program varsa onları kapat öyle dene

MustafaaY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
384
İsim
Mustafa Yeşilyurt
Sorunu çözdün mü? aynı sorun bende de var. Görev yöneticisinde disk kullanımı %50 de wd blue 1tb HDD var disk okuma hızım çok düşük anlamadım neden böyle
1694362783963.png

Top Bottom