Neler Yeni

Steam Envanterim Çalındı. (Sorunu Çözdüm)

Talha-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
TALHA GOKDEMİR
İlgilendiği Kategoriler
Oyun Bilgisayar
Başlıkta dediğim gibi steam envanterimdeki cs itemleri satılmış. 0.03 dolar değeri olan bir dota itemine 4 dolar verilmiş.

Steamguard aktif
Mail ve telefon doğrulaması aktif
Virüs veya crackli dosya yok bilgisayarda. Çalındıktan sonra tekrar virüs taraması yaptım bir virüs falan çıkmadı.
apı key yok. Herhangi 3. parti site veya uygulamalara hiç girmedim. Linklere falan da basmadım.

Hesaba giren kişi ne şifre değiştiriyor ne başka bişey yapıyor sadece envanteri boşaltıp tahmınımce kendi satılığa koyduğu ucuz ürünü yüksek fiyattan pazara koyup benım hesaptan parayı ödüyor.
Hepte gece saatlerinde ben uyurken oluyor. Sabah kalktıgımda iş işten geçmiş oluyor. Herhangi bir onaylama kodu vs de gelmiyor.

Hesapta 1 dolardan pahalı olan itemler duruyor. Acaba 1 dolar üstündeki itemleri satamıyor mu. Satmak için onaylama mı gerekiyor. Eğer böyle bir şey varsa envanterı sadece 1 dolar üstü itemlerle dizeyim. Bilen bilgilendirirse sevinirim.

Hesap çalındıktan sonra uyguladığım adımlar:

Steam şifresini değiştim- Tüm aygıtlardan çıkış yaptım - Yeni yedek kodlar aldım- Apı key yok ama apı key linkine girip kontrol ettim bir key gözükmüyor. - Hesabın bağlı olduğu mail adresin şifresini değiştim.

Şifremi 1 2 ayda bir değiştiriyorum ama ne yaparsam yapayım sürekli envanterim boşaltılıyor. 2 yılda 6 7 kere başıma geldi. Çözüm bulamadım. Ne yapmam lazım?

Birde Benim 2. steam hesabım var. Cs den düşen kutuları o hesapta tutuyorum.
Yedek hesabım şimdiye kadar hiç çalınmadı. Virüs keylogger vs olsa yedek hesapta giderdi.

Sorunun kaynağını buldum. Telefona virüs bulaşmış.

Bu konuyu açtığım günün akşamı telefonda ınstagramda kendiliğinden 1000 kişi takip edilmiş. aynı anda da telegramda 40 50 tane gruba girilmiş. Habire farklı farklı gruba girildi bildirimleri geliyordu. Grubtan çıkıyorum başka bir gruba giriyordu. En son telefonu sıfırladım. Telefonu kurduktan sonra antivirüs uygulamaları ile virüs kontrol ettim. şuan virüs yok. Sorunu çözdüm şuanlık. Telefonda antivirüs uygulaması kullanmıyordum. Artık 2 tane uygulama kullanıyorum nolur nolmaz. Allahtan çok büyük zararım olmadı. Banka uygulamarı da vardı telefonda. Sadece steam envanterim boşaltılmış. 5 6 dolar zarar oldu sadece.

Bu arada konu çözüldü seçeneği çıkmadığı için başlığa yazdım.

Son düzenleme:
Başlıkta dediğim gibi steam envanterimdeki cs itemleri satılmış. 0.03 dolar değeri olan bir dota itemine 4 dolar verilmiş.

Steamguard aktif
Virüs veya crackli dosya yok bilgisayarda. Çalındıktan sonra tekrar virüs taraması yaptım bir virüs falan çıkmadı.
apı key yok. Herhangi 3. parti site veya uygulamalara hiç girmedim. Linklere falan da basmadım.

Hesaba giren kişi ne şifre değiştiriyor ne başka bişey yapıyor sadece envanteri boşaltıp tahmınımce kendi satılığa koyduğu ucuz ürünü yüksek fiyattan pazara koyup benım hesaptan parayı ödüyor.
Hepte gece saatlerinde ben uyurken oluyor. Sabah kalktıgımda iş işten geçmiş oluyor. Herhangi bir onaylama kodu vs de gelmiyor.

Hesapta 1 dolardan pahalı olan itemler duruyor. Acaba 1 dolar üstündeki itemleri satamıyor mu. Satmak için onaylama mı gerekiyor. Eğer böyle bir şey varsa envanterı sadece 1 dolar üstü itemlerle dizeyim. Bilen bilgilendirirse sevinirim.

Steam şifresini değiştim- Tüm aygıtlardan çıkış yaptım - Yeni yedek kodlar aldım- Apı key yok ama apı key linkine girip kontrol ettim bir key gözükmüyor. - Hesabın bağlı olduğu mail adresin şifresini değiştim.

Şifremi 1 2 ayda bir değiştiriyorum ama ne yaparsam yapayım sürekli envanterim boşaltılıyor. 2 yılda 6 7 kere başıma geldi. Çözüm bulamadım. Ne yapmam lazım?
1 dolar üstü itemler telefondan onaylama istiyor. Birde bazı itemler bekleyen paraya düşüyor. Diğer yazdıkların hakkında bir bilgim yok.

Talha-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
TALHA GOKDEMİR
İlgilendiği Kategoriler
Oyun Bilgisayar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1 dolar üstü itemler telefondan onaylama istiyor. Birde bazı itemler bekleyen paraya düşüyor. Diğer yazdıkların hakkında bir bilgim yok.
Mesela 11 dolarlık item var. onu 1 dolar üstüne koyarsa bildirim gelir ama 1 dolar altına koyarsa bildirim gelir mi

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,205
İsim
Berk

Steamguard aktif

aga nasıl ya 2 yılda 6-7 kere başına bu durum gelebiliyor. senin de dediğin gibi bekleyen paraya düşmemesi ve belki mobil onay için parayı en hızlı aklama şekli olarak 1 dolar altı ne varsa alış fiyatından satıp, kendi hesabından değersiz itemi 4 dolardan sizin hesaptan çektiriyordur, böyle bir yöntem kullanıyor olabilirler.

benim anlamadığım biraz daha detay verseniz 2 sene boyunca hiç format falan atmadınız mı? veya ne bileyim 2 yıl başına bu durum gelip hala hesapta oynamaya devam mı ediyorsunuz :D

pc de anydesk gibi program var mı? pc tek siz mi kullanıyorsunuz? ailenizle veya arkadaşınız ile aile paylaşımı yaptınız mı? siz download için pc açık bırakırken, pc ye erişimi olan bir yakınınız bile yapıyor olabilir. her ihtimali düşünün.

Riqel

80+
pc acik mi kaliyor geceleri?
Mesaj otomatik birleştirildi:

herhangi bir oyun icin ornek : cs2 vs hile kullaniyorsan yaygindir dedigin.

Talha-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
TALHA GOKDEMİR
İlgilendiği Kategoriler
Oyun Bilgisayar
aga nasıl ya 2 yılda 6-7 kere başına bu durum gelebiliyor. senin de dediğin gibi bekleyen paraya düşmemesi ve belki mobil onay için parayı en hızlı aklama şekli olarak 1 dolar altı ne varsa alış fiyatından satıp, kendi hesabından değersiz itemi 4 dolardan sizin hesaptan çektiriyordur, böyle bir yöntem kullanıyor olabilirler.

benim anlamadığım biraz daha detay verseniz 2 sene boyunca hiç format falan atmadınız mı? veya ne bileyim 2 yıl başına bu durum gelip hala hesapta oynamaya devam mı ediyorsunuz :D
2 yılda sayısız format attım. Bir lattop bir masaüstüm var. Masaüstünü kullanalı 1 yıl olmadı daha. Lattoba 7 8 kere format atmısımdır gerek servise gitti gerek bozuldu için falan. laptop sıkıntı olunca masaustune gectim yıne hesap calınıyor. Ne crack kullanıyorum ne linklere basıyorum nasıl oluyor anlamadım ki . Sadece CS2 oynuyorum. Cs ile ilgili herhangi bir siteye bile girmedim. Bence CS de bir açık var ordan hesaplara erişim sağlıyorlar baska acıklaması yok.

pc acik mi kaliyor geceleri?

herhangi bir oyun icin ornek : cs2 vs hile kullaniyorsan yaygindir dedigin.
yok geceleri kapatıyorum.

pc de anydesk gibi program var mı? pc tek siz mi kullanıyorsunuz? ailenizle veya arkadaşınız ile aile paylaşımı yaptınız mı? siz download için pc açık bırakırken, pc ye erişimi olan bir yakınınız bile yapıyor olabilir. her ihtimali düşünün.
Pc yi tek ben kullanıyorum. Benden başka kimse kullanmıyor.

forxeo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
murat
dostum çok basit olacak belki ama düzenli olarak şifre değiştirmeyi denedin mi kolayca bulunacak şifre değil de saçma sapan alakasız harf rakam vs koyarsan giremez ayrıca şifre değiştirince otomatik olarak tüm cihazlardan çıkış yapar

Talha-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
TALHA GOKDEMİR
İlgilendiği Kategoriler
Oyun Bilgisayar
dostum çok basit olacak belki ama düzenli olarak şifre değiştirmeyi denedin mi kolayca bulunacak şifre değil de saçma sapan alakasız harf rakam vs koyarsan giremez ayrıca şifre değiştirince otomatik olarak tüm cihazlardan çıkış yapar
Zaten sürekli şifre değiştiriyorum ve koyduğum şifreler baya uzun ve zor. Büyük harf simge ve sayılardan oluşan 27 tuştan oluşuyor. Daha zor şifre yapmam mümkün değil. Hatta şimdi tekrar değiştim. 40 tuştan fazla oldu. Şifreyle alakası olduğunu sanmıyorum. Zaten hep uzun ve zor şifreler kullanıyorum. Bu sefer işi abarttım. Bidaha çalınırsa bu başlığa güncelleme getiririm.

Son düzenleme:

forxeo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
murat
Zaten sürekli şifre değiştiriyorum ve koyduğum şifreler baya uzun ve zor. Büyük harf simge ve sayılardan oluşan 27 tuştan oluşuyor. Daha zor şifre yapmam mümkün değil. Hatta şimdi tekrar değiştim. 40 tuştan fazla oldu. Şifreyle alakası olduğunu sanmıyorum. Zaten hep uzun ve zor şifreler kullanıyorum. Bu sefer işi abarttım. Bidaha çalınırsa bu başlığa güncelleme getiririm.
vay anasını valla aklıma bir şey gelmedi steam giriş yapılan cihazlar var orada görürsün ne zaman girildiğini vs ama guard istemeden girmesi neden oluyor bilemedim

Cahit Emin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Cahit Emin

Steamguard aktif

steam desteğe başvur hiç olmazsa maili direk değiştir telefon vb dene yada yeni bi hesap aç

keyloggerda olabilir

Talha-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
TALHA GOKDEMİR
İlgilendiği Kategoriler
Oyun Bilgisayar
steam desteğe başvur hiç olmazsa maili direk değiştir telefon vb dene yada yeni bi hesap aç

keyloggerda olabilir
Steam desteğe yazdım daha geri dönüş olmadı. Şimdi kendime yeni mail açıp hesabın maili yapacağım. Bu maili sadece steam hesabı için kullanacağım belki bir faydası olur. Bu arada windowsun kendi programı mrt ile tam tarama başlattım. 1 saat 30 dk dır 0 virüs buldu. keylogger yok gibi. Daha virüs taraması bitmedi çok az kaldı ama virüs çıkmaz gibi şuan. Birde Benim 2. steam hesabım var. Cs den düşen kutuları o hesapta tutuyorum. Yedek hesabım şimdiye kadar hiç çalınmadı. Virüs olsa yedek hesapta giderdi.

Volkan:/

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
829
İsim
Volkan
Steam desteğe yazdım daha geri dönüş olmadı. Şimdi kendime yeni mail açıp hesabın maili yapacağım. Bu maili sadece steam hesabı için kullanacağım belki bir faydası olur. Bu arada windowsun kendi programı mrt ile tam tarama başlattım. 1 saat 30 dk dır 0 virüs buldu. keylogger yok gibi. Daha virüs taraması bitmedi çok az kaldı ama virüs çıkmaz gibi şuan. Birde Benim 2. steam hesabım var. Cs den düşen kutuları o hesapta tutuyorum. Yedek hesabım şimdiye kadar hiç çalınmadı. Virüs olsa yedek hesapta giderdi.
şifreyi ruhi 123 yaptın sandım meğerse 40 haneli yapmışsın

arakdaşlarınla paylaşma gibi bir şey yapıyormusun yada modeme bağlı başkaları var mı modem üstünden veri sızdırma olabilir belki

Talha-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
TALHA GOKDEMİR
İlgilendiği Kategoriler
Oyun Bilgisayar
şifreyi ruhi 123 yaptın sandım meğerse 40 haneli yapmışsın

arakdaşlarınla paylaşma gibi bir şey yapıyormusun yada modeme bağlı başkaları var mı modem üstünden veri sızdırma olabilir belki
Ne steam hesabımı başkasıyla paylaşıyorum ne bilgisayarı. Evde bilgisayar kullanan tek ben varım. Evdeki modemi ailemle kullanıyorum. Onlarda telefonla bağlanıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,060
Üyeler
157,473
Son üye
devilofthenight
Top Bottom