Neler Yeni

Steam Envanterim Çalındı. (Sorunu Çözdüm)

Volkan:/

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
535
İsim
Volkan
Ne steam hesabımı başkasıyla paylaşıyorum ne bilgisayarı. Evde bilgisayar kullanan tek ben varım. Evdeki modemi ailemle kullanıyorum. Onlarda telefonla bağlanıyor.
onlar telefon ile bir yerlere girip sızıntı olmuş olabilir gibime geliyor hocam çünkü dediğinize göre imkansız gibi bir şey pc ye sızmaları

htg123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
TALHA GOKDEMİR
İlgilendiği Kategoriler
Oyun Bilgisayar
windows' yerel hesapta mı kullanıyorsun yoksa microsoft hesabın var mı ?
microsoft hesabında kullanıyorum. Microsoft ve google hesaplarının şifrelerini düzenli olarak en geç 3 ayda 1 değiştiriyorum. Bugun komple ne kadar hesap varsa şifresini değiştireceğim tekrardan.

windows' yerel hesapta mı kullanıyorsun yoksa microsoft hesabın var mı ?
eğer yerel hesapta kullanıyorsan steam maillerini değiştir. iki faktörlü doğrulamayı tekrar kur ve pc'ye format at. Xamanında steam hesabım da 3000 dolarlık itemler saklıyordum ve hesabımın boşaltılmasından korktuğum için sürekli bu konuları araştırdım. genelde hesabı boşaltılan insanlar giriş yaparken beni hatırla seçeneğini seçiyor ve ufak bir bilgisayar sızıntısında karşıdaki kişi bilgisayarınızı kopyalayıp steam hesabınıza çok rahat bir şekil de giriyor. size tavsiyem her çıkış yaptığınız zaman oturumu kapatmanız ve giriş yapacağınız zaman da telefon üzerinden QR koduyla girmeniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

microsoft hesabında kullanıyorum. Microsoft ve google hesaplarının şifrelerini düzenli olarak en geç 3 ayda 1 değiştiriyorum. Bugun komple ne kadar hesap varsa şifresini değiştireceğim tekrardan.
tahmin ettiğim gibi. kesin olmamakla birlikte sürekli oluyorsa microsoft üzerinden sizin gibi davranıp rahatça steam hesabınıza sızabiliyor. format atıp yerel hesap üzerinden kullanmayı deneyebilirsiniz. hatta çok çok lazım değilse bence microsoft hesabı kullanmayın.

eğer yerel hesapta kullanıyorsan steam maillerini değiştir. iki faktörlü doğrulamayı tekrar kur ve pc'ye format at. Xamanında steam hesabım da 3000 dolarlık itemler saklıyordum ve hesabımın boşaltılmasından korktuğum için sürekli bu konuları araştırdım. genelde hesabı boşaltılan insanlar giriş yaparken beni hatırla seçeneğini seçiyor ve ufak bir bilgisayar sızıntısında karşıdaki kişi bilgisayarınızı kopyalayıp steam hesabınıza çok rahat bir şekil de giriyor. size tavsiyem her çıkış yaptığınız zaman oturumu kapatmanız ve giriş yapacağınız zaman da telefon üzerinden QR koduyla girmeniz.

tahmin ettiğim gibi. kesin olmamakla birlikte sürekli oluyorsa microsoft üzerinden sizin gibi davranıp rahatça steam hesabınıza sızabiliyor. format atıp yerel hesap üzerinden kullanmayı deneyebilirsiniz. hatta çok çok lazım değilse bence microsoft hesabı kullanmayın.
zaten diğer konuları okursanız da çoğu kişiye herhangi bir bildirim gelmeden steam hesaplarına sızılıyor. ben bu yüzden ve dolar güncellemesinden sonra steam'i komple sildim ve hesaplarımı kapadım. epic games kullanıyorum, her oyun olmasa bile kafam rahat.

htg123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
TALHA GOKDEMİR
İlgilendiği Kategoriler
Oyun Bilgisayar

zaten diğer konuları okursanız da çoğu kişiye herhangi bir bildirim gelmeden steam hesaplarına sızılıyor. ben bu yüzden ve dolar güncellemesinden sonra steam'i komple sildim ve hesaplarımı kapadım. epic games kullanıyorum, her oyun olmasa bile kafam rahat.
Format atmam şuan mümkün değil. Bilgisayarda Bir ton program var. Tüm herşeyi kurmam en az 2 günümü alır. Lumıon tek başına 120 gb yer kaplıyor. Onu indirmek 1 gün sürüyor zaten. Veri sızıntısı ihtimaline karşı google ve mıcrosoft şifrelerini değiştirip bağlı cihazlarının hepsinin oturumunu kapatıyorum şuan. İşe yaramaz mı böyle. Google hesabıma bağlı cihazlara bakarken bana ait olduğunu sanmadığım bir cihaz bağlanmış 100 gün önce. android olarak geçiyor marka model yazmıyor. Şifre değiştirip ne kadar bağlanmış cihaz varsa sildim. Diğer hesaplara da yapıyorum şuan. Böyle çözüm olur mu sence

herhangi bir sorun varsa sorabilirsin.

Format atmam şuan mümkün değil. Bilgisayarda Bir ton program var. Tüm herşeyi kurmam en az 2 günümü alır. Lumıon tek başına 120 gb yer kaplıyor. Onu indirmek 1 gün sürüyor zaten. Veri sızıntısı ihtimaline karşı google ve mıcrosoft şifrelerini değiştirip bağlı cihazlarının hepsinin oturumunu kapatıyorum şuan. İşe yaramaz mı böyle. Google hesabıma bağlı cihazlara bakarken bana ait olduğunu sanmadığım bir cihaz bağlanmış 100 gün önce. android olarak geçiyor marka model yazmıyor. Şifre değiştirip ne kadar bağlanmış cihaz varsa sildim. Diğer hesaplara da yapıyorum şuan. Böyle çözüm
olur bence ama dediğim gibi yerel hesapta kullanman daha güvenli olur.

GlHarry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Erdem BELER
kaspersky antivirüs ile virüs taraması yapmanı da öneririm. deneme üyeliği ile yapman daha doğru olacaktır.

htg123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
TALHA GOKDEMİR
İlgilendiği Kategoriler
Oyun Bilgisayar
kaspersky antivirüs ile virüs taraması yapmanı da öneririm. deneme üyeliği ile yapman daha doğru olacaktır.
malware ile tarama yaptım virüs çıkmadı. Şuan da devam eden mrt (windowsun kendi virüs taramasını) yapıyorum tam tarama olarak. tam 2 saat 8 dkdır arama yapıyor virüs çıkmadı daha. 10 dk içinde biter çok az kaldı. Virüs gözükmüyor şuan

malware ile tarama yaptım virüs çıkmadı. Şuan da devam eden mrt (windowsun kendi virüs taramasını) yapıyorum tam tarama olarak. tam 2 saat 8 dkdır arama yapıyor virüs çıkmadı daha. 10 dk içinde biter çok az kaldı. Virüs gözükmüyor şuan
böyle şeyler de genellikle virğs çıkmıyor ama hesap sürekli boşaltılıyor.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,165
İsim
Oğuz
API key çalınmışsa sana bildirim gelmeden çalan kişi onay verebiliyor zaten.

Cahit Emin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Cahit Emin
Steam desteğe yazdım daha geri dönüş olmadı. Şimdi kendime yeni mail açıp hesabın maili yapacağım. Bu maili sadece steam hesabı için kullanacağım belki bir faydası olur. Bu arada windowsun kendi programı mrt ile tam tarama başlattım. 1 saat 30 dk dır 0 virüs buldu. keylogger yok gibi. Daha virüs taraması bitmedi çok az kaldı ama virüs çıkmaz gibi şuan. Birde Benim 2. steam hesabım var. Cs den düşen kutuları o hesapta tutuyorum. Yedek hesabım şimdiye kadar hiç çalınmadı. Virüs olsa yedek hesapta giderdi.
rat taraması dene bide zararım olmaz belki o bulur

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Rian Abdullah
steam inventory helper kullanıyor musun?
benzer olay başıma gelmişti bu eklenti yüzünden

Top Bottom