Neler Yeni

Steam Hesabım Dolandırıldı, Ne Yapabilirim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Emirhan
hocam ben steam üzerinden direkt insanların sunucuya gönderdiği istekleri değiştirdiklerini düşündüm. yoksa 7500 TL az para değil.
hocam hatta son isimlerine baktım abimin adını almış steamde sistemi kandırmış basbaya

Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
serdar efe
hocam abinize neden 7.500 tl lik item atıyorsunuz?

knight online fake web sitesinden hesap çalma gibi şimdikte bu var .

Yamoima

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
368
İsim
Ahmet Utku Kargı
Steam
https://steamcommunity.com/id/YamoimaTR/
Discord
Yamoima#1664
hocam detay verirmisiniz.
Phishing website ile giriş bilgilerinizi çalıyorlar ve hesabınıza giriyorlar, API key dediğimiz takas tekliflerini uzaktan yönetebilecekleri bir kod koyuyolar hesabınıza. Daha sonra sizinle başka bir hesaptan takas yapmaya çalışırken siz takası gönderiyorsunuz, dolandırıcı eleman o takası iptal edip, başka hesaba takas teklifi oluşturuyor. Dalgınlığınıza gelirse dikkat etmezseniz itemleri kaptırıyorsunuz. Kısaca böyle

Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
serdar efe
hocam hatta son isimlerine baktım abimin adını almış steamde sistemi kandırmış basbaya
sistemi kandırabiliceğini zannetmiyorum steam kullanıcı nickiyle iş yapmıyor arkada tonlarca tablo ve işlem var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Emirhan
hocam abinize neden 7.500 TL lik item atıyorsunuz?

knight online fake web sitesinden hesap çalma gibi şimdikte bu var .
klavyem bozukdu garantiye gönderdim gelene kadar o kullansın dedim atttım bi baktım ondada yok bendede
Mesaj otomatik birleştirildi:

Phishing website ile giriş bilgilerinizi çalıyorlar ve hesabınıza giriyorlar, API key dediğimiz takas tekliflerini uzaktan yönetebilecekleri bir kod koyuyolar hesabınıza. Daha sonra sizinle başka bir hesaptan takas yapmaya çalışırken siz takası gönderiyorsunuz, dolandırıcı eleman o takası iptal edip, başka hesaba takas teklifi oluşturuyor. Dalgınlığınıza gelirse dikkat etmezseniz itemleri kaptırıyorsunuz. Kısaca böyle
hocam dalgınlığıma kalıcak süre olsa keşke 5 10 dk yok attığım gibi gitti

Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
serdar efe
hocam oltayada gelmeyin adamlar google reklam veriyorlar ayrıca phishing web sitesi değilde direkt çerezleri çalıyorlar o eskide kaldı.

Yamoima

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
368
İsim
Ahmet Utku Kargı
Steam
Discord
Yamoima#1664
hocam hiçbir siteye girmiyordum nasıl böyle bişey olur güvenmiyordum bu sitelere zaten bynogame kullanıyodum sadece hatırladığım kadarıyla başka hatırlamıyorum
Farkında olmadan girmiş olabilirsiniz. Bilindik siteleri kopyalayıp bilgilerinizi çalmak için kullanıyorlar. Dalgınlığınıza geldi büyük ihtimalle

klavyem bozukdu garantiye gönderdim gelene kadar o kullansın dedim atttım bi baktım ondada yok bendede

hocam dalgınlığıma kalıcak süre olsa keşke 5 10 dk yok attığım gibi gitti
Bu 5-10dk lık bir şey değil zaten dostum, maximum 10 saniyede olan bir olay.

Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Emirhan
Farkında olmadan girmiş olabilirsiniz. Bilindik siteleri kopyalayıp bilgilerinizi çalmak için kullanıyorlar. Dalgınlığınıza geldi büyük ihtimalle
olabilir çok şükür durumumuz iyi fakat 7500 tl gerçekten benim öğrenci halim için iyi bir paraydı steam de eşyaları geri vermiyormuş sanırım yaşayanlar öyle söyliyor bütün tadım kaçtı pc de

Yamoima

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
368
İsim
Ahmet Utku Kargı
Steam
Discord
Yamoima#1664
olabilir çok şükür durumumuz iyi fakat 7500 TL gerçekten benim öğrenci halim için iyi bir paraydı steam de eşyaları geri vermiyormuş sanırım yaşayanlar öyle söyliyor bütün tadım kaçtı pc de
Maalesef öyle steam bu konularda artık hiç bir şey yapmıyor. Tekrar geçmiş olsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
serdar efe

Bu video da gayet detaylı açıklanmış bilgilenmek isteyen arkadaşlar izlesin kimsenin başı yanmasın.
hocam bu video yu daha incelemedim ve üstün körü bir anlatım yapıcam kusuruma bakmayın ancak sizin url denetiminizi yapan bir anti virüsünüz yoksa kesinlikle ama kesinlikle aşırı dikkatli olumnması gerekiyor ayriyetten keylogger geride kaldı kullananlar varmı var ancak öyle bir dönemdeyiz ki public ağlar ve kullandığınız uygulamalar daha önemli hale geldi şifrenizi gidip 26 haneli koysanız bile adam sizin tokeninizi alıp çözdüğü zaman 42 saat içerisinde hesaplarınıza giriş yapabilir yanlışım olabilir kusuruma bakmayın.

Top Bottom