Neler Yeni

Öneri Su Satmak vs Kariyer ❔Tartışalım.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,294
İsim
Oğuz
Bence sen işte çalış akşamları da su satarsın ne gelirse.

Gird4p

80+
Önce 3 saatte 1500 lira kazanmışsın sonra 6 saatte 5000 lira kazanmışsın. Orantıda bir çelişki var. Ha dersin ki getiri statik değil, o zaman da kalan 3 saatte 3500 lira kazanman lazım. Tanesi 10 liradan satılsa 5000 lira kazanca ulaşmak için 500 şişe lazım. Dersin ki 10 liranın ne önemi var hepsi 20 lira verse 250 şişe satman gerekiyor. 6 saatte 250 şişe demek 360 dakikada 250 şişe demek.

360 dakika çalıştığında arabalar sırayla senin önünde sıra değiller, kırmızı ışık beklemen gerek. Türkiye'de 180 saniye yanan kırmızı ışık da var 5 saniye yanan kırmızı ışık da var. Hesap burada tıkanıyor ancak hadi diyelim kırmızı ile yeşil eşit yanıyor ki bu iyi bir senaryo, o zaman 180 dakikada 250 şişe yapman lazım. Elinde taşıyabileceğin şişe sayısı belli zaten kovanı yeniden doldurmakla kaybedeceğin zamanla birlikte son kanaatım boş konuşuyorsun. 1 sefer paradan öteki sefer zamandan yarı yarıya avans vermeme rağmen hesap ucu ucuna tutuyor tutmuyor. O kadar gelir o işte yoktur. Olsa da vergi vermeden para kazanmışsın. IT işi yapıyorsun kendi alanında kendini aranan eleman konumuna getirmek yerine böyle şeylere özendiren seni ne oldu bilmiyorum. Yarın bir gün dileniyordu hesabında milyonlar çıktı diye seni Show TV'de görürsek şaşırmam. :D

ForgettaShow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
536
İsim
Forget
CİGKOFTECİ ACİN

damn2u

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
710
İsim
Sercan SAYİT
Her zaman aynı hasılatı yapamazsınız, işin mevsimsel, hava durumu, trafik yoğunluğu vs bir sürü şey var. Özellikle de su gibi bir şey büyük ihtimalle sadece yaz aylarında satılır. Anlıyorum siz sıkılmışsınız, bazı şeylere kafanız takılmış ama düşünüldüğü kadar basit olmayacağını deneyimleyerek anlarsınız. Ticaret yapmak güzel şeydir, buna yatkınım derseniz, güzel fikirleriniz ve sermayeniz varsa deneyebilirsiniz.

Top Bottom