Neler Yeni

Superonline Fiber Nasıldır ? / Altyapı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,916
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Şimdi Türk telekom'a fiber altyapı için başvuru yaptık. 2 gün geçmeden reddedildi.
Bizim bina site. yönetici 2.dereceden akrabam. sitenin internet işleri bende. ben de fiber altyapı istiyordum uzun zamandır. tt'ye başvurduk reddedildi. halbuki ilçe genel müdürlükle bile konuştuk. ama ilçe değil il değil direkt telekom genel müdürlüğünden red yedik.
ve şansımızı superonline fiber'de kullanacağız.
şimdi bizim binanın en fazla 30-40metre gerisinde superonline fiber altyapısı bulunuyor. aradan izban hattı geçiyor. zamanında siteye doğalgaz'ı biz getirdik, 2017de yapılacak parkı 2014'te yaptırdık. taşlık yolu asfalta çevittik. birsürü şey. bunu da yaparız dedik. başvurduk, yanıt bekliyoruz. zaten bizim sitede o kadar fazla vodafone kullanıcısı var ki. çok.
kullanıcı liderlik sırasında:
1-vodafone
2-türk telekom/turkcell
3-diğer.
zaten superonline vodafone ile anlaşmalı. vodafone vdsl/adsl kullanıcıları fibere geçiş yaptığı an adamlar parayı kırar.
durumu şöyle anlatayım. bizim daireden wifi ağlarına bakıldığında 4-5 tane vodafone gözüküyor. üstelik duvarlar wifi sinyallerini çok az geçiriyor. demek ki biz hariç birçok kişi vodafone net kullanıyor.
şimdi sorum şu ?
1-Ben Mevcut Türk Telekom VDSL2 Altyapısına Ek Olarak Superonline Fiber Altyapısını Nasıl Getirtirim ?
2-Superonline Fiber Kullananlar Hizmetten Memnun Mu ?

konuyu "up"larsanız sevinirim. yükseltme hakkım kalmadı.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,916
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler

Kimera

80+ Bronze
1- Getirmenize gerek var mı? Vodafone altyapısı ile Superonline kullanabilirsiniz diye biliyorum.

2- Hiç memnun değilim. Tamam müşteri hizmetleri vs. ilgili, güzel ama interneti " cırt ". Evimde 5 kişiyiz. Ve bir kişi 1080p video izlemeye başlasa 40 olan ping oluyor 120. ( Altyapım 100Mbps ama çok fazla kullanan olduğu için tüm kanallar çok yavaş. )

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Şimdi Türk telekom'a fiber altyapı için başvuru yaptık. 2 gün geçmeden reddedildi.
Bizim bina site. yönetici 2.dereceden akrabam. sitenin internet işleri bende. ben de fiber altyapı istiyordum uzun zamandır. tt'ye başvurduk reddedildi. halbuki ilçe genel müdürlükle bile konuştuk. ama ilçe değil il değil direkt telekom genel müdürlüğünden red yedik.
şimdi bizim binanın en fazla 30-40metre gerisinde superonline fiber altyapısı bulunuyor. aradan izban hattı geçiyor. zamanında siteye doğalgaz'ı biz getirdik, 2017de yapılacak parkı 2014'te yaptırdık. taşlık yolu asfalta çevittik. birsürü şey. bunu da yaparız dedik. başvurduk, yanıt bekliyoruz. zaten bizim sitede o kadar fazla vodafone kullanıcısı var ki. çok.
1-vodafone
2-türk telekom/turkcell
3-diğer.
zaten superonline vodafone ile anlaşmalı. vodafone vdsl/adsl kullanıcıları fibere geçiş yaptığı an adamlar parayı kırar.
durumu şöyle anlatayım. bizim daireden wifi ağlarına bakıldığında 4-5 tane vodafone gözüküyor. üstelik duvarlar wifi sinyallerini çok az geçiriyor. demek ki biz hariç birçok kişi vodafone net kullanıyor.
şimdi sorum şu ?
1-Ben Mevcut Türk Telekom VDSL2 Altyapısına Ek Olarak Superonline Fiber Altyapısını Nasıl Getirtirim ?

Siteye doğalgazi biz getirdiği okuyunca zor okudum devamini parti kur oy verelim başkan

GRR8

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
Ahmet Emir K.
8 Binanın olduğu bir sitede oturyoruz. Her binada 64 daire var ve herkes superonline kullanıyor. Bu yüzden mi(Bize özel bir altyapı mı var) bilmiyorumama bizim internet gayet iyi.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,916
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1- Getirmenize gerek var mı? Vodafone altyapısı ile Superonline kullanabilirsiniz diye biliyorum.

2- Hiç memnun değilim. Tamam müşteri hizmetleri vs. ilgili, güzel ama interneti " cırt ". Evimde 5 kişiyiz. Ve bir kişi 1080p video izlemeye başlasa 40 olan ping oluyor 120. ( Altyapım 100Mbps ama çok fazla kullanan olduğu için tüm kanallar çok yavaş. )
Sitede vodafone altyapısı bulunmamaktadır. Egekent Mahallesinde evi olan akrabam var. egekent mahallesinin tamamı superonline fiber altyapısından oluşuyor. ve wifi ile komşunun internetine bağlıyken bile 2ms ping alınıyor.
Not: bahsettiğim binanın girişine kadar fiberoptik kablo çekimini superonline yapsa da bina içi kablolama türk telekom'a ait.

Atyxah

80+ Silver
1-vodafone
2-türk telekom/turkcell
3-diğer.
şimdi sorum şu ?

Hallettiniz mi bari

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,453
Üyeler
156,776
Son üye
ARES.
Top Bottom