Neler Yeni

Tasarımı pekte başaramayan fazlaca adam varmış.

_Zaur_

80+ Silver
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,436
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Neden sormayın abi her şey göz önünde.
Ne zaman oldu 3d yazıcılar çıktı çıkalı, gördüğüm bişey var.
Ya birinin heykeli yapılıyor, ya Eyfel kulesi yapılıyor yada en fazla telefonu masada dik tutmaya yarayacak telefon standı yapılıyor. Başkada yapacak bişeyleri yok.

En son kuyruk kıpırdatan yılanlar felan yapılıyor.

Eeee yani hiç bir işe yaramayan şeyleri yapmak için 3d yazıcı almaya değermi sizce?

Tasarım yapamayacaksan, hazır tasarımları (heykelleri) yapıcaksan o zaman yazıcıyı neden aldın ki?

Dahası  
Reaksiyon skoru
466
İsim
ragnar oğlu tarkan
anlamadım neyi sitem ettiniz size bir zararı mı var makinayı satan memnun alan memnun
sıfırdan tasarım yapmak da kolay değil bir ton hazır 3d modeller var illa tasarım mı yapsınlar hani istediğin bir şeyi yaptırmak istiyorsun da yapmıyorlar mı :D

__xXx__

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Murat
hocam bu yazdıklarınız şu an için ülkemizde böyle yurtdışında bazı markalar araç anahtarını veya aracın bazı plastik aksamlarını 3d yazıcı ile basıyor ayrıca bir şeyler tasarlamak için kullanacağınız programlar maalesef ülkemizde aşırı pahalı belki de bu yüzden çok bir ilerleme kaydedemedik

_Zaur_

80+ Silver
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,436
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
anlamadım neyi sitem ettiniz size bir zararı mı var makinayı satan memnun alan memnun
sıfırdan tasarım yapmak da kolay değil bir ton hazır 3d modeller var illa tasarım mı yapsınlar hani istediğin bir şeyi yaptırmak istiyorsun da yapmıyorlar mı :D
Ya abi elin Amerikalısına bakıyorum. Adam napıyor bilir misin?

120 mm dandik pc fan alıp fanın pervanelerini kesip çıkarıyor.
3d baskıyla uçakların turbo fan pervanesini modelleyip 120mm fan için tasarlıyor. Görünümü ve performansı Piyasada satılan fanların 1000 tanesine 1000 basar.
Hatta adamın öyle pervane tasarımları varki bakınca adamın boğazı düğümleniyor.

Çünkü neden? kafası çalışıyor abi.

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
520
İsim
Emre Altun
ADam mevcut duruma elestiri getirmiş. Illa bir durum mu olmasi lazim elestirmek icin? Bir konuya elestiri getirmek icin bize zarari mi dokunmasi lazim. Adam boyle makineler var ama ilerleyemedik yerimizde sayiyoruz tam kullanamiyoruz diyor işte. Boyle kafalar yuzunden elestiri kulturumuz de yok oldu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
466
İsim
ragnar oğlu tarkan
ADam mevcut duruma elestiri getirmiş. Illa bir durum mu olmasi lazim elestirmek icin? Bir konuya elestiri getirmek icin bize zarari mi dokunmasi lazim. Adam boyle makineler var ama ilerleyemedik yerimizde sayiyoruz tam kullanamiyoruz diyor işte. Boyle kafalar yuzunden elestiri kulturumuz de yok oldu.
böyle kafalar yüzünden falan diyorsun sana bir kafa gösterirler bir daha kendi kafana bakmaya utanırsın boş 'eleştiri' yapacağınıza kıçınızı kaldırın da piyasada açık varsa siz kapatın anca işini yapan insanlara sallıyorsunuz yok boş iş yapıyorlar yok bunu yapıyorlar git sen üret sen yap
Tasarım yapamayacaksan, hazır tasarımları (heykelleri) yapıcaksan o zaman yazıcıyı neden aldın ki?
sana mı kaldı kardeşim derler adamın işine yarıyor ki üretip satıyor kullanıyor. yani bir siz zekisiniz bir siz düşünebiliyorsunuz.
Git tasarla üret sat bakayım göreyim seni

Dahası  
Reaksiyon skoru
466
İsim
ragnar oğlu tarkan
Eeee yani hiç bir işe yaramayan şeyleri yapmak için 3d yazıcı almaya değermi sizce?

bana göre bu eleştiri değil, mesela dersin ki yurtdışında şunu bunu yapıyorlar bizimde yapmamız mantıklı olmaz mı gibi şeyler yazarsın amenna işi yapan adam sana cevabını verir. ama yok işe yaramayan yok bunu yapıcaksan neden makinayı aldın vs sanane kardeşim ya

Neden sormayın abi her şey göz önünde.
Ne zaman oldu 3d yazıcılar çıktı çıkalı, gördüğüm bişey var.
Ya birinin heykeli yapılıyor, ya Eyfel kulesi yapılıyor yada en fazla telefonu masada dik tutmaya yarayacak telefon standı yapılıyor. Başkada yapacak bişeyleri yok.

En son kuyruk kıpırdatan yılanlar felan yapılıyor.

Aklına gelebilecek her şeyi basabilirsin aslında. 3D tasarım öğrenmek şart bence. Fakat o da kolay değil. Eğer aksamı olan bir şeyler yapacakdan mesela baya iyi öğrenmen gerekiyor. Aklında çok değişik bir proje yoksa zaten çoğu 3d model internette ücretli-ücretsiz bulunabiliyor. TR'de fazla yapan yok. Yabancıları takip etmekte fayda var.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,267
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Ya abi elin Amerikalısına bakıyorum. Adam napıyor bilir misin?

120 mm dandik pc fan alıp fanın pervanelerini kesip çıkarıyor.
3d baskıyla uçakların turbo fan pervanesini modelleyip 120mm fan için tasarlıyor. Görünümü ve performansı Piyasada satılan fanların 1000 tanesine 1000 basar.
Hatta adamın öyle pervane tasarımları varki bakınca adamın boğazı düğümleniyor.

Çünkü neden? kafası çalışıyor abi.
Maalesef kullanılan programlar sıkıntılı türkiyede sistem gereksinimi özellikle sonrasında tasarımını yapmak sıkıntılı onu yapmayı öğrenebilirsen zaten herşeyi yapabilirsin

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
520
İsim
Emre Altun
böyle kafalar yüzünden falan diyorsun sana bir kafa gösterirler bir daha kendi kafana bakmaya utanırsın boş 'eleştiri' yapacağınıza kıçınızı kaldırın da piyasada açık varsa siz kapatın anca işini yapan insanlara sallıyorsunuz yok boş iş yapıyorlar yok bunu yapıyorlar git sen üret sen yap
Amma bos yapmissin kendi kafana bak sen önce. Sen benim kicimi kaldirip is yapmadigimi nerden biliyon geri kafali herif. Benim kendi isim gucum var. kendi isimde basariliyim. 3d yazicilar alanimin disi. Herkes her isi yapacak diye bir sey yok.

Ayrica elestiri sadece uzman oldugun konuda mi yapilir geri kafalı kardeşim benim. alan memnun satan memnun olan hicbir sey hakkinda konusulmayacak mi hic? Oturup üretim yapmiyor diye bu adam hicbir sey demesin mi? Sen elestiriden once saygıyı once ogren tamam mi kardesim hadi isine.

Erpol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Ertuğrul Bolat
Her şeyin başı iyi ingilizce bilmek aslında.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Bizde ekonomi "şey" olduğundan, boşa gidecek 10 cm filament bile zarar. Yazıcıyı aldığında giden parayı hemen yerine geri koyamazsan, aç kalıyorsun...
Ayrıca insanlar temel ihtiyaçları bile zor giderirken "kasadaki fanınızı turbo jet fana çevirin" dersen, "kanka dönüyo işte, gereksiz masrafa girmeyelim" derler ve kalırsın.
Bundan dolayı çok büyük tasarımlar yapacak olsan bile, karşılığını bu topraklarda alamayacağın için... Oturup telefon standı, kulaklık standı basıp Trendyol'da satmaya devam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,070
Üyeler
145,100
Son üye
Koltan
Top Bottom