Neler Yeni

Teknobiyotik ile ilgili kötü tecrübem.

emresanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Emre Şanda
Bu olay üzerinden yaklaşık 2 yıl geçti ama burdan alışveriş yapacak herkesin bilmesini istiyorum. Bir ağabeyime bilgisayar toplamaya karar vermiştik. Bu siteden daha önce bilgisayar toplamıştık o bilgisayarın siparişini başka biri vermişti benimle ilgisi yoktu. Ama gelen parçalar istediğimiz gibi açılmamış kutularında sorunsuz gelmişti. Bu siteyle ilk deneyimimizden sonra değer verdiğim bir ağabeyim benden işi ve bazende oyun için orta segment sağlam bir bilgisayar toplamamı istedi. Araştırmalarım sonucunda parçaların ne olacağına karar vermiştim. Kasanın maliyeti 16/09/2019 tarihinde tam olarak 5.051,07 ₺ idi. Biz siparişimizdeki bütün parçaları tek tek sepete ekleyerek sipariş ettik. Herhangi bir montaj işlemi istemedik. Kargo bir süre sonra işyerimize gelmişti. Heyecanla haberini aldım ve ofise koştum.

Büyük bir kutunun içine koymuşlardı kargoyu. Sitede o zamanlar bir not gibi bir şey yazıyordu biryerde hala varmı bilmiyorum. Kargolarınız geldiğinde postacıya kontrol etmek istediğinizi söyleyin. İzin vermiyorsa teslim almayın tarzında bir cümleleri vardı. Belki hala var belki yok. Bende bu kadar değerli birşeyi ve kendim içinde yaptığım bir şey değildi değer verdiğim biri içindi mahçup olma riskide var. Kontrol ederek teslim almak istemiştim. Postacı bana sert bir şekilde öyle bir şey olamaz o zaman ben kargoyu geri götürüyorum diye kutuyu kucaklayıp götürmeye kalktı. Aramızda bir kavga olmasın işyeri sonuçta mecburen teslim almak zorunda kaldım bunlar hep tecrübe işte. Postacı gitti ben kutuyla baş başa kaldım açmaya başladım. Açar açmaz büyük bir süpriz ile karşılaştım. Kutunun içinde kasa var ve iç malzemelerin kutularıda var ama donanımların kutuları boş ve kasaya parçalar montajlı bir şekilde gelmişti. Parçaların kutularının kenarlarında aşınmalar ezilmeler yıpranmalar vardı. İkinci el olduğundan şüphe etmeye başlamıştım.

Müşteri hizmetlerini aradım. Durumu izah ettim. Biz montaj işlemi istemedik. Bunu geri nasıl iade edebiliriz. Süreci nasıl bilgi verirmisiniz dedik. O zaman görüştüğüm kişi bana sistemsel bir hatadan ötürü böyle bir işlemin gerçekleştiğini geri iadenin mümkün olmadığını her ne kadar biz montaj işlemi istememişsekde hatadan ötürü yapılmışsada o zaman 80 TL civarında bir montaj hizmetleri vardı diye hatırlıyorum daha az veya fazlada olabilir. İşte siz şu kadar kardasınız montaj işlemi ücreti vermeden montaj yapılmış oldu zaten iade söz konusu değil şikayet yolu açık olmak üzere işlemlerinizi başlatabilirsiniz. İyi günler. Diyerek yüzüme kapanan bir telefon oldu. Benim alnımdan soğuk terler akmaya başladı. Mahçup olma korkusu yüzünden.

Bilgisayar işinde olan birkaç yakınımla görüştüm. Windowsu kuralım bakalım performansına kurmadanda incelemeleri yapalım bir kayıbımız olmayacaksa hiç girişmeyin şikayet işine dedi. Bizimde o zamanlar bu bilgisayarı bir an önce kullanmaya ihtiyacımız vardı. Ofis avukatlık ofisi 5 tane avukat vardı şikayet ve dava konusu bizim için kolay olurdu ama süreçleri vardı tabii. Windows 10 kurunca performansına parçalara baktık ettik. Bir sorun göremedik. Olayın üzerinden 2 yıl kadar geçti bilgisayar hala sağlam iş programları ve oyun performansında bir sıkıntı sorun çok şükür yok. Ama gelelim asıl konuya. Teknobiyotik.com size geri bildirim yaptım dönmediniz müşteri hizmetlerinizdeki sıyırtma bize böyle davrandı. Size ulaşamadığım için YouTube kanalınızda bir sistem toplama videosuna bu tecrübemi kısa bir şekilde yorum yaparak belirttim. Siz ise o yorumuma siparişin üzerinden şu kadar geçmiş bu zamana kadar nerdeydin ? diyerek bir yorum yaptınız yüzsüzce. Bu sitede 25 milyarlık ekran kartını beleş verdiğiniz duysam yinede sizden bir alışveriş yapmayacağım. Çevremde ne kadar bu işte olan insan varsa hiçkimseye sitenizden hiçbirşey aldırmayacağım. Her platformda insanların sizin gerçek yüzünüzü görmesi için elimden geleni yapacağım. Vesselam.

En son bir moderatör tarafından düzenlendi:

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Kargo süreleri çok hızlı olduğu için en çok tercih ettğim firma. Sorun yaşayan çok ama ben hiç yaşamadım.

emresanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Emre Şanda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,248
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA

39731

80+ Platinum
En İyi Cevap
22
Bence herkes ne yaşadığını yazmalı. İnsanlar para veriyor para para ağaçta yetişmiyor. Afedersiniz ay sonuna kadar köpek gibi çalışıyoruz. Birde böyle rezilliklerlemi uğraşacağız.
Ben kendim böyle bir durum yaşamadım. Aldığım kasa ve hopalörler onlardan. Sağlam geldiler fakat böyle durumlar da yaşanabiliyor

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,248
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
Sana da alt tarafı termal macun sürülü gelmedi kendin sürüver işte
Hayır termal macun görünümlü diş macunu gayet de sürülüydü, işlemci-ram arası ilişkime de hiç girmeyeyim. Yani tek bir sorun olarak göstermen mümkün değil.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Hayır termal macun görünümlü diş macunu gayet de sürülüydü, işlemci-ram arası ilişkime de hiç girmeyeyim. Yani tek bir sorun olarak göstermen mümkün değil.
Kendin toplamazsan böyle olur
Benim özlü bir sözüm vardır:
Hazır sistem pişmanlıktır

Jackk_Sparrow

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,537
İsim
Mikail
İlgilendiği Kategoriler
Müzik, Para
Discord
Jackk_Sparrow#0001
Kendin toplamazsan böyle olur
Benim özlü bir sözüm vardır:
Hazır sistem pişmanlıktır
Ben de asla önermiyorum ama Hazır sistemi bırak hala vatandan sıstem alıyorlar 10 milyara. Neymiş annem babam izin vermiyor... Türkiye olarak çok bilinçliyiz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
978,924
Üyeler
154,818
Son üye
IIAydooII
Top Bottom