Neler Yeni

Telefon değişicem sizce ne almalıyım?

Faruk1986

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,754
İsim
Faruk Sancar
Bende öyle problem yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dün ona Mediamarkt da baktım. Tuğla gibi telefon. Kalınlığını geçtim çok ağır bence. O kadar kaba bir kasası olmasa kaçırılmayacak bir cihaz. (Bu işin bencesi tabi.)
O küçük bir kusur. Rakiplerinin sadece 2 yıl güncelleme alacağını hesaba katarsan göz ardı edilir. Ben de ön kamerasını beğenmedim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Ahmet Çebi
Bende öyle problem yok

O küçük bir kusur. Rakiplerinin sadece 2 yıl güncelleme alacağını hesaba katarsan göz ardı edilir. Ben de ön kamerasını beğenmedim.
Şuan ki cihazımda sırf NFC olmadığı için telefon bakıyorum. S23 FE baya bi odağımdaydı. Ancak şu anki telefonum 202 gram ve bu bana zaten ağır geliyor. 209 gram cidden çok ağır bir telefon için bence. Yarın Phone 2a nın fiyatına göre bir seçim yapacağım artık. En kötü 2.el S23 alırım.

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Düz iPhone alacağına s23 ultra al. Diyorsan ki ben iPhone istiyorum, o zaman pro veya pro max modelinin altında telefon alma. Mesela bütçen 13 pro maxa yetiyorsa, düz 15'den çok daha iyi bir tercih olacaktır.

S23 FE al F/P cihaz iş görür
Konuyla alakasız mesaj atmayın. Adamın bütçesi s23 ultra, iPhone 15 gibi cihazlara yetiyorken, adama gidip kullandığınız eski çağlardan kalma bataryaya sahip telefonu öneriyorsunuz.

heraishere

80+ Bronze
S23 gerek kamera , gerçekse günlük kullanım süresi olarak iphone 15'ten daha iyi durumda. Ancak 3-5 sene sonra bunu satayim bir üst modelini alayım dersen samsung değerini iphone'a göre çok daha fazla kaybetmiş olur.

nightsoldier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
386
İsim
C.S.
Merhaba. Şuan Samsung galaxy A30s kullanmaktayım ve artık beni zar zor idare etmeye başladı. Uçup giden fiyatlara rağmen telefon değiştirme niyetine girdim. Açıkçası bu zamana kadar samsung A3 iphone 5s,7 ve şuan kullanmakta olduğum telefonu kullandım. Başka marka telefon kullanmadığım için pek bilmem açıkçası güvenilirlik ve bilinirlik açısından samsung ve iphoneden şaşmakta istemiyorum. İphone 15 almak istiyorum fakat fiyatlar malum.. Daha sonrasında alternatif olarak samsung galaxy flip 5 ve s21 s23 ve 24e yöneldim samsungun amiral gemisi olan. Açıkçası bu zaman kadar pek akıcı telefon kullanmadım yakın çevremden gördüğümde sürekli iphone oluyor ve akıcılığı falan benim gözümde iphone daha ön planda duruyor ve açıkçası Iphone olduğu içinde ve yüksek model kullanma hevesim olduğu içinde Iphone hevesim var. Ama z flip 5 olsun bir tık daha gözüme hoş gelmeye başladı. Alır ilerde satar üstüne ekler Iphone alırım gibi düşünemeye başladım ama bu sefer diyorumki 10 15k üstüne verip Iphone alıyım bari ilerde uğraşmam. Benim için önemli olan akıcılık,kasmaması,günü geçirebilcek bir şarj kapasitesi olan,özellikle kameraları gece ve gündüz iyi olmasını istediğim en azından baktığında göze hoş gelen kaliteli hissettiren bir şey olması. Bu yüzden bu özelliklere sahip kaliteli ve uzun süre idare edip parasının hakkını verecek bir telefon arıyorum. Iphone 13 ve üstüne denk bir telefon arıyorum. Çok kararsız kaldım Iphone sevdasından vazgeçmeli miyim almışken tam mı almalıyım? Kafam çok karışık öneriniz veya Iphoneden beni soğutup alternatiflere yöneltecek bir cevabınız varsa sevinirim. Önerilere açığım fakat samsung olursa daha iyi olabilir.
Siz iphoneda karar kılmışsınız. Tüm perakendiciler zam yapmadan 15'i alın. 60 hz ekran öyle akıcı ki, 120 hz ile bir farkını anlamazsınız. Pil sorunum olmasın, geniş ekranım olsun diyorsanız, 15 plus tavsiye ederim.
Bir de şu var: 15 e vereceğiniz 50k yerine, iphone se ve ipad 9 alabilirsiniz. Üzerine de airpods alarak tam bir ekosistem yapabilirsiniz. Daha da 7k cebinizde kalır, ona da kalem alırsınız. Videolarınızı ipadden seyredersiniz, sosyal medya ve diğer uygulamaları telefondan halledersiniz.

Klaus1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
350
İsim
Taha Kenan
S21 FE
S23 FE
S23 PLUS
S23 ULTRA
S24 SERİSİ