Neler Yeni

Telefon kablosu yerine CAT6 kablosu kullanabilir miyim?

mey0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
MEY
Evimdeki Splitter'dan modeme gelen telefon kablosu ezildi/bozuldu. Kesintiler oluyor. Değiştirmek istiyorum. Fakat aklımda kalan bir soru var. Telefon kablosu yerine cat6 kablosu takabilir miyim?
Not: Modemden PC ye gelen kablo değil, Splitter'dan modeme gelen kablo. Yaklaşık 10 metre boyunda olacak bir de.
Araştırmam sonucunda olur diyenler var rj11 ve rj45 soketleri varmış kablolarda. Telefon kablosundaki rj11 sanırsam. Rj11 soketi bağlı cat6 bağlı hiç satıldığını görmedim. Ayrı ayrı alırsam şimdi olmazsa kabloları keseceğimden dolayı iade edemeyeceğim fiyatları da az değil param boşa gitsin istemiyorum. Hiç uğraşmadan telefon kablosu mu alayım yoksa ne yapmalıyım. Yardımcı olun lütfen.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,957
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Ben sorunu tam olarak anlayamadım. Modemin kablosu bozulmuş ve yeni kablo arıyorsunuz sanırım. Dediğiniz gibi uyumsuzlukların olması an meselesi. Bu yüzden aynısından alın veya var olan kablonun tamirini gerçekleştirebilirsiniz, başlık kullanarak.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,888
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Kesintilerin o kablodan olduğundan eminseniz düz DSL kablosu almanız yeterlidir. CAT6 takmanız bir şey değiştirmez bence.
Ev telefonu yoksa Splitter da kullanmayın. Eski nesil bir splitter ise kopma yaratabilir.

Eğer değiştirdikten sonra sorun çözülmezse bilin ki ya Splitter, ya priz ya da iç tesisat kaynaklı bir sorun vardır.

mey0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
MEY
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben sorunu tam olarak anlayamadım. Modemin kablosu bozulmuş ve yeni kablo arıyorsunuz sanırım. Dediğiniz gibi uyumsuzlukların olması an meselesi. Bu yüzden aynısından alın veya var olan kablonun tamirini gerçekleştirebilirsiniz, başlık kullanarak.
Splitterdan modeme gelen telefon kablosu bozuldu. Onu değiştiricem tekraren telefon kablosu almak yerine daha güçlü olur mu diye cat6 kablosu almalı mıyım diye soruyorum.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,852
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Cat 6 kablonun ucuna RJ11 jak çakılabiliyor, biraz zor oluyor ama çakılıyor. Kendimden biliyorum :D

mey0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
MEY
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kesintilerin o kablodan olduğundan eminseniz düz DSL kablosu almanız yeterlidir. CAT6 takmanız bir şey değiştirmez bence.
Ev telefonu yoksa Splitter da kullanmayın. Eski nesil bir splitter ise kopma yaratabilir.

Eğer değiştirdikten sonra sorun çözülmezse bilin ki ya Splitter, ya priz ya da iç tesisat kaynaklı bir sorun vardır.
Ev telefonum vardı kapandı. Splitter bildiğim kadarıyla sadece telefon için kullanılmıyor. Bilmediğimden iptal etmedim

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,888
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Ev telefonum vardı kapandı. Splitter bildiğim kadarıyla sadece telefon için kullanılmıyor. Bilmediğimden iptal etmedim
Splitter'ı çıkartın o zaman :D

• Beğen
Reaksiyonlar: mey0

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,957
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113