Neler Yeni

Çözüldü✓ Termal macun doğru sürülmüş mü?

Starlex

80+ Silver
Merhaba. Vatandan montajlı bir sistem aldım. 2 gün önce elime ulaştı. 12400f işlemci OCCT testinde hızlı bir şekilde 100 derece civarlarında takılıyordu. Biraz araştırma yaptım ve bunun anormal olduğunu gördüm. Soğutucu dandik bir şey ama yine de bu kadar olmamalıydı bence. Ardından soğutucuyu kontrol ettim iyi monte edilmiş. Termal macuna baktığımda garip bir manzara ile karşılaştım. Çok fazla termal macun tecrübem yok fakat sanki dandik bir şeymiş gibi geldi. Daha bilgisayarı hiç kullanmadım yani neredeyse sıfır macun bu. Sizce bu termal macunda bir gariplik var mı? Ayrıca MX4 macun ve id-cooler se 214 xt soğutucu sipariş verdim geldiğinde takacağım.
Kart vizit gibi bir şey varsa işlemcinin üzerine iğne ucu kadar boş yer kalmayacak kadar yay heryeride eşit yay ne kalın yay ne ince

Shourd

80+ Silver
heee evet o zaman bütçeye göre almalılar bütçe varsa kesinlikle extreme
evet haklısınız ve kusura bakmayın ama heee evet yazışınızı bi an nedense komik bi sesle okudum baya güldüm :D

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
456
İsim
Mehmet Eyüp Atan
heee evet o zaman bütçeye göre almalılar bütçe varsa kesinlikle extreme
Extreme var bende sürmesi ölüm onun yerine mx6 kullanıyorum öyle duruyor performans farkı çok olması. Extreme sürerken sakız gibi oluyor çok zor sürmesi.

venuuex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Oğuzhan
resmen kurumuş macun ve çok kalitesiz duruyor sistemi nereden aldın işlemci soğutucuda açıkcası berbat sipariş verdiğin soğutucu ve macun gayet yeterli gelecektir soğutucu ve macun geldiğinde işlemciyi iyice temizle sonra X şeklinde termal macunu ince olacak şekilde sür sonra mükemmel bi şekilde kullanabilirsin hocam
Vatandan aldım. Daha geleli 2 gün oldu. Sıcaklıklar çok yüksek diye kullanmadım pcyi ona rağmen bu halde. Bildiğin çamur sürmüşler işlemciye. Vatan ile iletişime geçtim. Bana böyle bir şey yapmışsınız başkalarına yapmayın dedim pişkin pişkin biz bir sorun görmüyoruz dediler. Yeni macun ve soğutucu gelinceye kadar bekleyecez artık
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıktıkları "şey" muhtemelen büyük tüplerde veya kutularda olan yüksek gramlı macunlardan. Bunların çoğu aşırı ucuz ve aşırı kalitesizdir. Ben hep amazondan "Wipaste C2" olan macunu alıyorum. Ekran kartının bile macununu bununla yeniledim. Normalde mx4 almak isterdim ama çok fazla sahtesi olduğu için riske girmek istemedim.
Forumlardaki kişiler teknobitoyik artic in resmi distribütörü dedikleri için oradan sipariş verdim. Orijinal ürün yollarlar diye tahmin ediyorum.

Eyüphan.10

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Eyüphan DEMİRCİ
Vatandan aldım. Daha geleli 2 gün oldu. Sıcaklıklar çok yüksek diye kullanmadım pcyi ona rağmen bu halde. Bildiğin çamur sürmüşler işlemciye. Vatan ile iletişime geçtim. Bana böyle bir şey yapmışsınız başkalarına yapmayın dedim pişkin pişkin biz bir sorun görmüyoruz dediler. Yeni macun ve soğutucu gelinceye kadar bekleyecez artık
Mesaj otomatik birleştirildi:

Forumlardaki kişiler teknobitoyik artic in resmi distribütörü dedikleri için oradan sipariş verdim. Orijinal ürün yollarlar diye tahmin ediyorum.
sorun görmezler tabi paralarını aldılar bitti onlar için kafa böyle çalışıyor şikayet etmek lazım aslında

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mehmet
i5 12400 var id cooling se 214 xt mx4 macunla max 60 65 civarlarında kullanıyorum ve sıfır fan sesi ile çalışıyo. tam i5 12400 r5 5600 gibi işlemciler için 0 sesle çalışan soğutma yani tavsiye ederim.

stiga05fx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,099
İsim
Draq123
Merhaba. Vatandan montajlı bir sistem aldım. 2 gün önce elime ulaştı. 12400f işlemci OCCT testinde hızlı bir şekilde 100 derece civarlarında takılıyordu. Biraz araştırma yaptım ve bunun anormal olduğunu gördüm. Soğutucu dandik bir şey ama yine de bu kadar olmamalıydı bence. Ardından soğutucuyu kontrol ettim iyi monte edilmiş. Termal macuna baktığımda garip bir manzara ile karşılaştım. Çok fazla termal macun tecrübem yok fakat sanki dandik bir şeymiş gibi geldi. Daha bilgisayarı hiç kullanmadım yani neredeyse sıfır macun bu. Sizce bu termal macunda bir gariplik var mı? Ayrıca MX4 macun ve id-cooler se 214 xt soğutucu sipariş verdim geldiğinde takacağım.
Vatan güvenilirliği 🤣🤣

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Abdullah esir
Bu soğutucı çöp macunu boşver direk pc kapanıyordu bende

venuuex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Oğuzhan
MX4 termal macun + İd cooling SE 214 XT ikilisi sorunu çözmüştür. Yük altında 55 derecede takılıyor artık. Vatan bilgisayarın işbilmezliği...

3RKAN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Erkan Değirmenci
Xigmatek in yapmış olduğu bakır görünümlü alüminyum soğutucu. İ3 ü bile zar zor kurtarır bir soğutucu o. İyi bir seçim yapmışsın.

Top Bottom