Neler Yeni

Termal Macun ve Termal Ped nedir? Ve önerileriniz

tariqqq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tarık Burak Talas
İyi günler arkadaşlar laptopum için termal macun ve termal ped almak istiyorum bütçem çok yok ikisine maksimum 150 TL ayırabilirim. En son termal macun olarak Cooler Master Master Gel Pro kullandım bunda daha iyi performans verebilen termal macunlara bakıyorum birde termal ped de alacağım. Şimdi sorum şu yönde eğer termal macun ile termal pedin kullanım alanları farklı mı yoksa işlemci soğutucusunun üstüne termal ped takılabilir mi? Yani termal macun ya da termal pedden ikisinden birini alsak olur mu? Termal ped nerelere takılabilir? İnternetten araştırdım fakat her konuda farklı cevaplar var. Bir de termal macun yerine sıvı metal macunu sürsem laptopun elektronik parçalarında sorun olur mu? Malum sonuçta elektriği ileten bir madde sıvı metal. Görüşleriniz benim için değerli. Bir de bu gerçek mi? (Thermal Grizzly Conductonaut 73 W/m·K 6.24 g/cm³ Metal oxide 10 140 °C 1 g) ısı iletim değeri sıvı metal ile aynı nerdeyse.

Boş geçmeyelim ey cemaat :D

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,738
İsim
Toxpox
Şimdi sorum şu yönde eğer termal macun ile termal pedin kullanım alanları farklı mı yoksa işlemci soğutucusunun üstüne termal ped takılabilir mi? Yani termal macun ya da termal pedden ikisinden birini alsak olur mu?
İşlemci üstüne macun kullanılıyor. Termal pad güç bileşenlerini, SSD'leri soğutmak için kullanılır.
Termal ped nerelere takılabilir?
Termal pad güç bileşenlerini, SSD'leri soğutmak için kullanılır.
Bir de termal macun yerine sıvı metal macunu sürsem laptopun elektronik parçalarında sorun olur mu?
Olabilir çünkü iletken.
Bir de bu gerçek mi?
Evet fakat o sıvı metal macun.

Kryonaut öneririm fakat hem pahalı hem 1gr.

tariqqq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tarık Burak Talas
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemci üstüne macun kullanılıyor. Termal pad güç bileşenlerini, SSD'leri soğutmak için kullanılır.

Termal pad güç bileşenlerini, SSD'leri soğutmak için kullanılır.

Evet çünkü iletken.

Evet fakat o sıvı metal macun.

Kryonaut öneririm fakat hem pahalı hem 1gr.
Hocam ben laptop için alacağım 1 gr hem ekran kartı hem de işlemci için yeterli olur mu?

Berat Gazi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Berat Gazi Yurtseven
İyi günler arkadaşlar laptopum için termal macun ve termal ped almak istiyorum bütçem çok yok ikisine maksimum 150 TL ayırabilirim. En son termal macun olarak Cooler Master Master Gel Pro kullandım bunda daha iyi performans verebilen termal macunlara bakıyorum birde termal ped de alacağım. Şimdi sorum şu yönde eğer termal macun ile termal pedin kullanım alanları farklı mı yoksa işlemci soğutucusunun üstüne termal ped takılabilir mi? Yani termal macun ya da termal pedden ikisinden birini alsak olur mu? Termal ped nerelere takılabilir? İnternetten araştırdım fakat her konuda farklı cevaplar var. Bir de termal macun yerine sıvı metal macunu sürsem laptopun elektronik parçalarında sorun olur mu? Malum sonuçta elektriği ileten bir madde sıvı metal. Görüşleriniz benim için değerli. Bir de bu gerçek mi? (Thermal Grizzly Conductonaut 73 W/m·K 6.24 g/cm³ Metal oxide 10 140 °C 1 g) ısı iletim değeri sıvı metal ile aynı nerdeyse.

termal macun noctua markası var fakat fiyatları pahalı

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,738
İsim
Toxpox
Hocam ben laptop için alacağım 1 gr hem ekran kartı hem de işlemci için yeterli olur mu?
Pek sanmıyorum yetebileceğini.
Aşağıdaki kırmızı renkle gösterilenlere bakabilirsin fiyatları hakkında pek bilgim yok.
Screenshot_20.png

Düşük değer iyidir.

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,310
İsim
.

Termal Macun (Sıvı Metal) - Masaüstü Bilgisayar Donanımları Alışverişte İlk Adres sahibinden.com'da - 870974180
Sadece alüminyumlu yüzeye temas etmemesi gerekir. Bu ürünle ilgili youtubede video var izleyebilirsiniz fikir sahibi olmak için.
Sıvı Metal Termal Macun Özel Üretim - YouTube

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,197
Üyeler
140,615
Son üye
vatisch
Top Bottom