Neler Yeni

Termal Macun Yenilersem Fandaki Ses Gider Mi?

Dolar Bey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,218
İsim
Mehmet Alp Uzun
İlgilendiği Kategoriler
Dizüstü Bilgisayar
Discord
Dolar#9411
Baktığımda boştayken 1300 RPM'de dönüyordu, yükte hangi hızda döndüğünü bilemiyorum ama artık katlanılmayacak düzeyde ses yapıyor. Snowman M200 alsam daha mantıklı o zaman.
Bak bence

• Beğen
Reaksiyonlar: -Yec

-Yec

80+ Bronze
15 aydır temizlemediysen sesin kaynağı kesinlikle toz bence bi bilgisayarcıya görür komprasörle güzelce hava tutsun
Bizim burada bir tane bilgisayarcı var o da kurumsal ayağına inanılmaz fahiş fiyat alıyor. Sadece kasayı açıp bakmaya 50 TL alıyor, bir parça montajı 50 TL'lik parçada bile 100 TL biz kurumsalız diyor. Evde yapabileceğim bir işlem yok mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlk termal macunu dene kasayı fln bi temizle eğer yine sorun devam ederse çözüm belli
Termal macun zaten 78 TL olduğu için fan 90 TL olduğu ve içinden termal macun çıktığı için fan alsam daha mantıklı gibi.

Bak bence
Kasam Experin minik bir kasası Snowman M200'ün boyutu çok büyük değil de mi?

FB RevoltHyper

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
456
İsim
Şahin Bora Kış
fan ayarları otomatik mi yoksa manuel mi manuel ise otomatiğe al
İşlemcimi alalı 15 ay ve oldu ve aldıktan sonraki termal macun değişimini aksattığım için 15 aydır işlemci fanı çok ses yapıyor. İnanılmaz yüksek bir düzeyde fan ses yapıyor yükte olsa da olmasa da. Fanın hızını kıssam dahi en ufak hızda bile çok gürültülü tiz çalışıyor ve çok rahatsız ediyor. MX-4 alıp sürsem bu fandaki ses gider mi? Ya da direk yeni kule tipi soğutucu mu almam lazım? Şimdiden teşekkürler.
İşlemcim R3 3200G ortalama yükte 62 derece.

• Beğen

Evren avcı

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,258
İsim
Evren avcı
hocam emin misiniz işlemcinin fanı olduğuna. benimki 71 derecelere çıkınca son hıza alıyor. macun değişmek yerine fanı temizle.

• Beğen

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bizim burada bir tane bilgisayarcı var o da kurumsal ayağına inanılmaz fahiş fiyat alıyor. Sadece kasayı açıp bakmaya 50 TL alıyor, bir parça montajı 50 TL'lik parçada bile 100 TL biz kurumsalız diyor. Evde yapabileceğim bir işlem yok mu?

Termal macun zaten 78 TL olduğu için fan 90 TL olduğu ve içinden termal macun çıktığı için fan alsam daha mantıklı gibi.

Kasam Experin minik bir kasası Snowman M200'ün boyutu çok büyük değil de mi?
Süpürgenin havayı tahliye ettiği yere hortumunu bağlayabiliyor musun bi baksana

-Yec

80+ Bronze
hocam emin misiniz işlemcinin fanı olduğuna. benimki 71 derecelere çıkınca son hıza alıyor. macun değişmek yerine fanı temizle.
Evet işlemci fanı olduğuna eminim bizzat açıp dinledim hocam. Temizlemeyi deneyeceğim.

Salu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
828
İsim
Furkan SARIGÖL
Yükte 62 derece çokta ısınmıyor.
işlemciyi tam takamamış olabilirmisin ? yani tam yerine oturmamış olabilir mi aynı durum arkadaşımdada oldu fan bir yere sürtüyor veya işlemci oturmamış olabilir

-Yec

80+ Bronze
işlemciyi tam takamamış olabilirmisin ? yani tam yerine oturmamış olabilir mi aynı durum arkadaşımdada oldu fan bir yere sürtüyor veya işlemci oturmamış olabilir
Tam oturduğuna eminim hocam. Sürtünmediğine de eminim.

Süpürgenin havayı tahliye ettiği yere hortumunu bağlayabiliyor musun bi baksana
Nasıl yani?

FB RevoltHyper

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
456
İsim
Şahin Bora Kış
anladım

Evet işlemci fanı olduğuna eminim bizzat açıp dinledim hocam. Temizlemeyi deneyeceğim.
bilgisayarı temizle ben genellikle normal fan var onu kulak çöpüyle yavaş yavaş kirini alıyorum bastırmadan tozunu felan iyi geliyor sende dene belki öyledir

• Beğen

-Yec

80+ Bronze
anladım

bilgisayarı temizle ben genellikle normal fan var onu kulak çöpüyle yavaş yavaş kirini alıyorum bastırmadan tozunu felan iyi geliyor sende dene belki öyledir
Diğer parçalar fazlaca temiz bir tek fanda hafif toz var dediğin gibi kulaklık çubuğu ile deneyeyim bir.

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Tam oturduğuna eminim hocam. Sürtünmediğine de eminim.

Nasıl yani?
Süpürge hortumu bi öne bide arkaya takılır ön taraftan havayı alır arka taraftan verir arkaya hortum takabiliyorsan elinde çok güçlü olmasada hava üfleyen bişey olur ben öyle temizliyorum

Son düzenleme:

EmreTRk

80+ Bronze
İşlemcimi alalı 15 ay ve oldu ve aldıktan sonraki termal macun değişimini aksattığım için 15 aydır işlemci fanı çok ses yapıyor. İnanılmaz yüksek bir düzeyde fan ses yapıyor yükte olsa da olmasa da. Fanın hızını kıssam dahi en ufak hızda bile çok gürültülü tiz çalışıyor ve çok rahatsız ediyor. MX-4 alıp sürsem bu fandaki ses gider mi? Ya da direk yeni kule tipi soğutucu mu almam lazım? Şimdiden teşekkürler.
İşlemcim R3 3200G ortalama yükte 62 derece.
Soğutucu fanında ki ses ile işlemcinin bi bağlantısı olduğuna emin misin?

İşlemci soğutucuyu çıkart ve max fan ayarına getir yine ses yapar ise bu fan ile alakalıdır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
932,178
Üyeler
146,187
Son üye
Knotterson
Top Bottom