Neler Yeni

🔥İndirim 🔥ThermalRight Pearless Assasins 120 1299 TL🔥

LoserIl

80+ Bronze
7800x3d için alınır mı?
Yetersiz kalabilir ama çok yük altına sokulmazsa ucu ucuna yeter
Mesaj otomatik birleştirildi:

nasıl çok iyi soğutucu oluyor , amd stok fanıyla arasında kaç derece oynuyor . 1550rpm dönüş hızı diyor benim sıvı soğutma 4200 lerde dönüyor o halde 81 dereceyi görüyor işlemci açıklayabilirmisiniz
Kağıtta geçen her şey iyi demek değil. Ona bakarsan 1700 liraya 2000w psu var.

İşlemci ve sıvı soğutma isimleri nedir?

Erdmsn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erdem
Yetersiz kalabilir ama çok yük altına sokulmazsa ucu ucuna yeter

Kağıtta geçen her şey iyi demek değil. Ona bakarsan 1700 liraya 2000w psu var.

İşlemci ve sıvı soğutma isimleri nedir?
sıvı soğutma bu işlemcide ryzen7 3700x
termal macundan olabilir sorun değiştiricem sonra
alışık olmadığım bi sıcaklık yayıyor sıvı soğutma

eski sistemimde r5 2600 stok fanla saatlerce kullanıyordum. 4yıl macun değişmeden 70 dereceyi bile geçmiyordu

LoserIl

80+ Bronze

eski sistemimde r5 2600 stok fanla saatlerce kullanıyordum. 4yıl macun değişmeden 70 dereceyi bile geçmiyordu
Hocam tek fanlı sıvı soğutucu kadar rezil bir şey yok bu kule tipi soğutucu 2 fanlılardan bile çok daha iyi soğutur keşke o sıvı soğutmayı almasaydın gerçekten çok kötü. Bu indirim bitmeden al farkı görürsün.

Cagdas5389

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
369
İsim
mecit burak kılıç
Emin misiniz?
Stres testinde en fazla 78 dereceyi gördü diyenler var forumda. 6 ısı borulu bir kule tipi soğutucu. Kurtarmayacağına dair bir video içeriği veya test sonucu var mı bildiğiniz?
testteki soğutucu burdakinden dahada iyi bir soğutucu öyle düşünün

Codaman

80+
testteki soğutucu burdakinden dahada iyi bir soğutucu öyle düşünün
İzledim. Aralarında çok az fark var. 1-2 derecelik. Cinebench ve cpu z stres testlerine sokulmuş. Liquid 280mm sıvı soğutucu da var testte. Değerler birbirine çok yakın. Bu testlerde bile 83-81 derecelerde tutuyorsa oyunlarda daha düşük derecede olur. Bu teste göre peerless assassin 120'nin yeterli olacağını düşünmekteyim. Sizce?
Ayrıca Am5 işlemci braketi alınsa düşük bir maliyet ile ciddi anlamda sıcaklık da düşecektir. (testler var)
Ek olarak peerless assassin 120 modelinde fanlar 1550rpm seviyesinde döner. 2000-3000rpm) olan bir fan alınıp takılabilir. Hem termalright hem de artic fanlar var. Bu sayede hem braketi hem de 1800-2000rpm fanlar ile sıcaklık 70 derecenin altına bile düşebilir stres testlerinde. Ki gerek de yok aslında.
Ek bilgi : düz 120mm modeller SE'lere göre daha iyi. Bu testte SE'ler var.

Devamını izlerken videonun oyun testlerini gördüm. Oyun testlerinde 60 lı derecede.
Yani özetle için stres testlerinde gayet yeterli olduğu ve oyun testlerinde 60 lı derecelerde bulunduğu durumunu göz önüne aldığınızda Peerless Assassin 120Se modeli 7800x3d için yeterlidir. Am5 braket ile de 5-10 derece fark edecektir.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali Can
Biraz daha koyup Noctua d15s alabilirsiniz. Ama para sınırlıysa bu da çok güzel iş görür.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
970,931
Üyeler
153,472
Son üye
ekarego190
Top Bottom