Neler Yeni

Çözüldü✓ TN Panel monitör alınır mı?

Raiga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yusuf Bilgi
Arkadaşlar merhabalar. TN panelin sürekli renk ve canlılık vs. açısından kötü performans falan verildiği söyleniyor nereye baksam. Asus'un rog strix serisinden 240hz TN panel hir monitör almayı düşünüyorum fakat bu panel konusu olsun farklı marka model daha uygun monitörler olsun cidden düşünürken kafamı yordu bu konular. Sizin fikirleriniz nedir öğrenmek istedim.

Kıvanç🖱️

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,677
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler
Arkadaşlar merhabalar. TN panelin sürekli renk ve canlılık vs. açısından kötü performans falan verildiği söyleniyor nereye baksam. Asus'un rog strix serisinden 240hz TN panel hir monitör almayı düşünüyorum fakat bu panel konusu olsun farklı marka model daha uygun monitörler olsun cidden düşünürken kafamı yordu bu konular. Sizin fikirleriniz nedir öğrenmek istedim.
Tn alınmaz. Va ya da mümkünse ips bakılmalı

FurkanIIy

80+ Bronze
Kötü denmesinin 1. Nedeni IPS panellere göre farklı görüş açılarından bakıldığında renklerin bozulmasıdır. Kaliteli bir TN panelin en büyük artısı IPS panele göre hızlı tepki vermesidir. TN panel de görüş açısını iyi ayarlamak gerekiyor. Renkler de bozulmalar olunca can sıkıcı bi hâl alıyor. TN paneller hızlı tepki verdiği için çoğunlukla FPS oyuncuları tarafından tercih edilir.
IPS paneller ise daha geniş görüş açısı sunarlar. TN panele göre pahalıdır. Zengin renk kalitesi ile oyun oynamak çoğu oyuncu için daha keyifli olacaktır.

"Alıntıdır

Gloxy

80+ Bronze
Sırf oyun oynuyorum, renk doğruluğu benim için pekte önemli değil diyorsan alabilirsin. Şahsen tercih etmem ips alıp geçerim.

Gökberkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
Gökberk Okçu
Alınır. Renk konusunda diğer panellere göre soluk kalabilir ama kesinlikle tercih edilmeyecek kadar kötü değil. Canlılık ayarıyla göze hitap ediyor.

FurkanIIy

80+ Bronze
Artı olarak bir de bu videoyu izleyebilirsin. Aslında bu konu hakkında "konu" açmaya gerek yok ama boş konu açıyorsunuz diye eleştirince bana kızıyorlar. Bahsettiğim video:

Pycoue

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
791
İsim
Ben bilmem abdullah dayi bilir
İlgilendiği Kategoriler
Laptop , pc toplama ve diger donanim konulariyla ilgileniyorum
Ben 2k tn kullaniyorum ucuz oldugu icin almistim tek sorunu yanlardan filan bakinca renkler kotu gozukuyor ama genelde duz bakacagindan pekte sorun olmaz heralde

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,183
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Kesinlikle Hayır bence çok uzun sene TN kullanmış biri olarak para verilmesini bile mantıklı bulmuyorum ikinci monitör olmadığı süreçte

Raiga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yusuf Bilgi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alınır. Renk konusunda diğer panellere göre soluk kalabilir ama kesinlikle tercih edilmeyecek kadar kötü değil. Canlılık ayarıyla göze hitap ediyor.
hocam gamma ayarı olsun kontrast ayarı olsun vs. kendin kişiselleştirip memnun bir şekilde kullanabilirsin diyorsun sanırım doğru muyum

Pycoue

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
791
İsim
Ben bilmem abdullah dayi bilir
İlgilendiği Kategoriler
Laptop , pc toplama ve diger donanim konulariyla ilgileniyorum
20240209_180320.jpg
telefonla cektim renkler bu sekil tn panel

Gökberkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
Gökberk Okçu
hocam gamma ayarı olsun kontrast ayarı olsun vs. kendin kişiselleştirip memnun bir şekilde kullanabilirsin diyorsun sanırım doğru muyum
Evet. Renk beklentiniz nedir bilmiyorum ama dizi ve film izlerken de gayet keyif alıyorum ben, güncel olarak kullanmaktayım.

ANYA

80+
tn alınmaz diyenler bakma mesela warzonede karanlıkta rahat görebiliyorum ama ips zor görebiliyorum yani siyah için kötü.
ips panel istersen gtgli olsun çoğu ghost var
Sadece ciddi oyun oynarım dersen tn panel evet rengi kötü ama rank için iyi.
Oyun hem film izlerim diyorsan ips,
Full film izlerim diyorsan va panel
3ünde panel kullanıyorum istediğin soru sorabilirsin.

Raiga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yusuf Bilgi
tn alınmaz diyenler bakma mesela warzonede karanlıkta rahat görebiliyorum ama ips zor görebiliyorum yani siyah için kötü.
ips panel istersen gtgli olsun çoğu ghost var
Sadece ciddi oyun oynarım dersen tn panel evet rengi kötü ama rank için iyi.
Oyun hem film izlerim diyorsan ips,
Full film izlerim diyorsan va panel
3ünde panel kullanıyorum istediğin soru sorabilirsin.
Öncelikle teşekkürler. Ben genellikle oyun oynuyorum fakat film video izlediğim de tabi ki oluyor. Bu yüzden sanırım tercihim ips panelden yana olacak ve 240hz 0.5ms veya 1ms özellikte, dış tasarımı da güzel aydınlatmalı bir monitör öneriniz var ise sevinirim. Şu anlık Asus'un rog strix serisinde ki monitörler gözüme çarpıyor. Güzel önerisi olandan rica edeceğim. Bütçem 8k-10k aralığında. Duruma göre biraz daha çıkabilirim belki.

Top Bottom