Neler Yeni

TOGG hakkında ne düşünüyorsunuz?

İceWolf

80+ Silver
TOGG ceo su açıkladı zaten, boşuna tartışma. İlk çıkan SUV yüksek fiyatlı ve üst segment olacak diye. İkinci model daha orta segment bir sedan olacak. 3. ve 4. modeller biraz daha halk tipi olacakmış. Eminimki Almanyadaki 1600€ kazanan vatandaşta "Almanyada üretilen Mercedes MAYBACH ı neden alamıyorum" diye Alman devletine sövüyordur. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pili benim bildiğim yerli, hatta PİLSAN üretecek diye biliyorum. Şarj istasyonu ve kitleride yerli olacakmış. Motoru konusunda haklısınız bildiğim kadarıyla ilk serilerde BOSH firmasının motoru kullanılacakmış.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Ne saçmalıyosun arkadaşım sen Türkiye gibi bi ülkede sen niye yerli araç yapıyorsun o halde ? Ki bu yer

Siz istedigin seyi kınama özgürlügüne sahipsiniz fakat gidip bir yerli arac ureticem diyosaniz , heleki dunyanin en buyuk arac markasi olan Mercedes ile rekabet edicek falan diye bi iddia atiyosaniz ki bu cok sacma , ne motorunu yerli uretebiliyosun ne pilini o yuzden boş hayaller yerine adam gibi universiteler acip fabrikalar kapatmak yerine fabrikalar kurmalisiniz . Size hayal dünyanizda mutluluklar.
Mercedes ile yarışacak diye iddia atmıyorum. Kendileri söylüyor.
Yerli diye araç üretiyorsun bataryası şu ülkeden, motoru şu ülkeden, tasarımı ünlü yabancı birine yaptır. Her şey hazır. Türkiye'de birleştiriyorlar. Böyle yerli araba olmaz. Yerli olan ne arabada kullanılan metal mi ne ?
Hangi devirde %90'ın üzerinde yerli olan araç markası var? Yerlilik diye saçmalamayın.
TOGG, üst segment lüks araç üretecek niye yerel halkın alamaması sorun yaratıyor?

Yazdıklarımı anladığınız zaman bana cevap verirsiniz.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
İyi şeyler düşünüyorum. Sevineceğiniz yere hala çamur atıyorsanız probleminiz var.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
TOGG sadece bir araba olarak düşünmemiz gerekiyor teknoloji markası olarak düşünürsek daha doğru olacaktır. TOGG için düşüncelerim olumlu bunun gibi oluşumları desteklemeliyiz eleştirilerimiz ise yapıcı olması gerektiğini düşünüyorum. Ne yazık ki ülkemizde kendi mallarımıza güvenimiz az ve yerden yere vurmayı çok seviyoruz daha sonra bu ülkede neden üretim yok diye hayıflanıyoruz.

Yok bataryası Çin, tasarımı İtalyan vs. diyerek markaya haksızlık ediyorsunuz global dünyada yaşıyoruz bir çok marka farklı ülkelerin nimetlerinden faydalanıyor örnek vermek gerekirse Mercedes yeri geldi Renault un 1.5 DCİ motorunu kendi A serisinde kullandı burada önemli olan şey markanın kime ait olduğu.

Parasına gelecek olursak evet ne yazık ki 1 milyon gibi bir ücret e sahip olacağını en aşağı 800 bin liralar olacağını düşünüyorum bunun için ne anladım ben yerli arabadan! diyebilirsin bir bakıma haklısında ama üretilen her şey senin için değil en azından şimdilik değil ülkenin cari acığını azaltmak hatta cari fazla vermek için bu tür girişimler gerekli TOGG planlarında 5 yıl sonrasında halk içinde otomobillerin seri üretime gireceğini biliyoruz 1 koca asrı devirmiş olan markalar ile rakip olmak inanın hiç kolay değil.
Kimse anlamıyor maalesef hocam. Boşuna dil dökmeyin.

Üst segment lüks araç üretecekler pahalı olması normal. Devlet burada teşvik verip çok düşük vergi alacak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Umut Kalaycıoğlu
Mercedes ile yarışacak diye iddia atmıyorum. Kendileri söylüyor.

Hangi devirde %90'ın üzerinde yerli olan araç markası var? Yerlilik diye saçmalamayın.
TOGG, üst segment lüks araç üretecek niye yerel halkın alamaması sorun yaratıyor?

Yazdıklarımı anladığınız zaman bana cevap verirsiniz.
Kardeşim sende biraz anlama zorlugumu var ? Hala yuzde 90 diyorsun şaka gibisin yani. Sen urettigin aracın motorunu ve pilini bile uretemiyosun ne yüzde 90 ından söz ediyosun asıl sen uykudan uyanınca cevap verirsin.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Kardeşim sende biraz anlama zorlugumu var ? Hala yuzde 90 diyorsun şaka gibisin yani. Sen urettigin aracın motorunu ve pilini bile uretemiyosun ne yüzde 90 ından söz ediyosun asıl sen uykudan uyanınca cevap verirsin.
Anlamayan sensin çok bilmiş.

kırmızışarapp

80+ Silver
Kimse anlamıyor maalesef hocam. Boşuna dil dökmeyin.

Üst segment lüks araç üretecekler pahalı olması normal. Devlet burada teşvik verip çok düşük vergi alacak.
Arabanın en temel şeylerini üretemiyoruz.
Sen %90 diyiyorsun. Gerçi ne üretebiliyoruz ki araba parçası üretelim. Ne fabrikalar kapattılar, sattılar bir bilsen. Yerel halkın daha büyük sorunları var bu arada. Üst segment araba üretiliyor sen bunu normal mi buluyorsun peki ? İnsanlar yoksulluktan intihar ediyor. Üst segmentmiş. Ekonomi canlanıcak birden Togg çıkınca emin ol...

Top Bottom