Neler Yeni

TOGG hakkında ne düşünüyorsunuz?

MrYılmazer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Yusuf Yılmazer
Böyle saçma bir zihniyet olamaz.

Başarılı olursa İhracat satışlarıyla belki cari açık kapanabilir. Ama önemli olan ana parçaları(motor vs.) ithal edilmezse.
en kritik parcanin batarya olduğu soyleniyor , normal.icten yanmali bi motor olmayacak zaten , 4 tame elektrik motoru olacak ki pistonluya gore bakim uretim daha kolay , batarya icinde ar-ge devam ediyor zaten

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
İlk öncelikle "Tıpçıyım anlamam" diye bir şey demedim, konuyu kısa kesip farklı teknik-destek konularına gitmeye çalışıyorum ama malumunuz sanki beni çok sıkıştırmış gibi yağ gibi üstte çıkmaya çalışıyorsunuz. TIP okuyan birisi farklı şeylere de ilgi duyabilir. Mesela ben Otomasyon ve İHA teknolojilerine ilgi duyuyorum ve bunlarla ilgili araştırmalar yapıyorum. Mesajınız cidden güldürdü beni 😂

Mesela Tesla'nın geri kaldığı "cama yansıtmalı ekran, yüksek radar, sensör" gibi onlarca özellik olacak. En büyüğü ise batarya konusunda atılan adımlar olacaktır. İki saattir konu hakkında konuşuyorsun, biliyorsundur diye söylemedim ama maalesef :D

"Daha ne eklesin" diyerek teknolojiyi ilerletmeyen tiplere benziyorsunuz. Eklenecek şeylerden en büyüğü mesela Kablosuz Şarj desteği. TOGG bunu amaçlayan firmalardan birisi. Daha sayabilirim :)

Bunların benzerlerini TOGG'da yapacak. TOGG'un amacı piyasaya ayak uydurmak ve en güncel otomobili çıkarmak. Bunlardan geri kalacağını mı düşnüyorsunuz? Ha belki Tesla kadar iyi bir yazılım yapamayacaktır, ama emekle emekleye gelişecek her şey. Öyle "A" demeden "B" dersen olmaz.

Attığınız linki okudum, hayırdır, benim görmediğim veya eleştirmediğim, dikkat etmediğim bir paragraf mı var? Yoksa ben mi yanlış okudum? Yukarıda cevabını vermişim zaten. Kendi yazınızda da Linkteki yazının benzerini yazmışsınız. Ön yargı bu yüzden kötüdür :D

Vallahi çok güldürüyorsunuz beni. Sizinle tartışmaya girmek baştan hataydı zaten.

Konudan uzaklaşabilirsiniz. Saygılar.
Batarya konusunu editlemiştim zaten.Aynen 1.5 milyar dolarla batarya da yapacak o dediğin şeyleri de yapacak.Kablosuz şarj da yapacak.Uçacak da kaçacak da.Tesla nın geri kaldılarını bu küçük bütçeyle daha araba satmadan yapacaklar.Yerli uçak göklerde tabi.11 yıldır inemedi aşağı.Uzaya da çıkıyorduk,gaz da çıkarıyorduk.Seçim için milleti gazlamalarından gına geldi artık.

Bura.K

80+ Silver
Batarya konusunu editlemiştim zaten.Aynen 1.5 milyar dolarla batarya da yapacak o dediğin şeyleri de yapacak.Kablosuz şarj da yapacak.Uçacak da kaçacak da.Tesla nın geri kaldılarını bu küçük bütçeyle daha araba satmadan yapacaklar.Yerli uçak göklerde tabi.11 yıldır inemedi aşağı.Uzaya da çıkıyorduk,gaz da çıkarıyorduk.Seçim için milleti gazlamalarından gına geldi artık.
Ben Yerli uçaktan mı bahsettim? Şu anda ortada bir proje var ve maddi destek uygulanıyor. Ben de ileriye dönük olarak belli başlı fikirler ortaya koyup tartışıyorum. Haşa, geleceği görme yetimiz yok. Yerli uçağa ne ara geldi konu anlamış değilim. Hele uzay, gaz falan. Şimdiden AKP'ci oldum sanırım :D

Ama "milleti gazlamalarından gına" mesajınıza hak veriyorum. Ben TOGG konusunda ümitliyim.
Yukarıda dediğim gibi "emekleye, emekleye" olacak.

fatihhhh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
219
İsim
fat
İçten yanmalı motor üretmek çok zor bir iş.Bu konudaki geçmiş mesajıma bakarsan orada uzunca anlattım.Eski teknolojiye yatırım yapmanın anlamı yok artık önü kapalı.Gereksiz masraf olur.
bu zaman kadar içten motor yapılmaması büyük hata geçmişte devrim arabaları yapan köklü bir ülkeden bahsediyoruz. yapmak zor olmamalı bu devirde. bu kadar mühendisimizle özellikle devlet desteğiyle çocuk oyuncağı bile olur içten yanmalı motor.zor falan diyorsun da kendi tankımızı bile ürettik patent alınmadığından dolayı seri üretime geçilmedi. bu ülke üflese içten motorlu araç üretir o kadar basit yani neye göre zor dediğini anlamadım.
içten yanmalı motor batarya teknolojisi gelişmedikçe daha yıllarca kullanılacak bir teknolojidir eski diye bir şey diyemezsiniz. elektirikli arabada baya eskiye dayanan ama batarya teknolojisi gelişmediğinden kullanılmayan bir teknolojidir. şuan içten yanmalı araçları eski teknoloji diye yaftalamak aptallıktır ne kadar eski olursa olsun sen yük taşıyan araçlarda ağır araçlarda kullanmak zorundasın.
-her yerde şarj istasyonu bulunamaması sorunu
-bataryaların 7 yıl sonra değişmesi gerektiği ve ek ücret çıkarması sorunu
-dolu depoyla gideceğin max km sorunu
gibi sorunlar dolayısıyla içten yanmalı senelerce tercih meselesi olmaya devam edecektir. 10-20 yıl sonra batarya teknolojisi gelişirse o zaman içten yanmalı bırakılır şuan içten yanmalıyı bırakıp batarya yönelmek fazladan masraf çıkması demektir.
arabayı aldın kullandın diyelim 7 yıl sonra arabanın yarısı kadar batarya fiyatı faturası ödemek gerçekten koyar adama
ilk elektiikli araba 1835 te yapılmış
ilk içten yanmalı 4 silindir motor 1861 de yapılmış hangisi daha yeni teknoloji ?

Syqex

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
Ömer Faruk
Bence başarılı olur dünya geneline açılır. Param olsa alırdım ama Türkiye piyasasına gelmez çoğu aile alamaz.

EFEMERTMİRAÇ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
410
İsim
efemertmiraç
Ağzını ayıra ayıra gülüyorsunya mesajlara. Sende birilerinin torunusun unutma...! Dedelerin senden iyi yaşadı. Onların zamanında daha fazla işletme ülkenin özmalıydı. 20 sene sonraya ülkede ekonomi kalırsa torunlarında mutlu olur inşallah.

Vergimle yapılan herşeye kullanmak için para ödüyorum. Bazı yapılanlara kullanmasamda para ödüyorum. Sizin gibi at gözlüklüler sayesinde dahada böyle gider.

Senin derdin belli bari bunda muhalif...

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Senin derdin belli bari bunda muhalif...
Derdi neymiş.Yok derdiniz şu yok derdiniz bu.Millet evinde kombi açamadan oturup ışık açamıyor faturalardan.Kapayın çenenizi en faydalısı bu.Bloklamıştım normalde.Açtım yazıp geri blokluyorum.C

Abdurrahman Avf

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Güzel ve Önemli bir proje fakat hem halkımızın markası olan hem de halkımızın alamayacak olması şeklinde trajikomik halde olan bir marka.

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
Selamlar TOGG arabalar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Paranız olursa alır mısınız?
Param olsa alır mıyım ? Bilemem. Önce bir satışa sunulsun incelemeler gelsin, sonra duruma göre karar verilebilir. Ancak ülkemizde arabayı alabilecek parası olan tahminen %20' lik bir kısım olabilir, ancak satın alırlar mı ? Bilemiyorum.

EFEMERTMİRAÇ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
410
İsim
efemertmiraç
Derdi neymiş.Yok derdiniz şu yok derdiniz bu.Millet evinde kombi açamadan oturup ışık açamıyor faturalardan.Kapayın çenenizi en faydalısı bu.Bloklamıştım normalde.Açtım yazıp geri blokluyorum.C
TOOG a laf ediyorsun ordan konuyu uçağa getiriyorsun. Hazımsızlık sadece...

Marcisco

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Ulaşcan Arslan
İlk çıkan serilerin sorun çıkarma ihtimali daha yüksek. o yüzden çıksa bile beklemek mantıklı. Toplama bir araba işte pek fazla yorum yapılacak birşeyi yok yollara çıktığı zaman belli olur nasıl olduğu.

yusuftheayay

80+ Bronze
Tanıtılan araçlar gerçekten çok lüks evet bu güzel bişey fakat bence insanların alabileceği uygun fiyatlı sadece bir yerden bir yere gitmek için üretilen bir model daha çıkarmalılar fabrikayı asıl kalkındırıcak arabanın bu olucağını düşünüyorum elektrikli koltuklar 3-4 ekran otonom sürüş vs olmamalı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
961,158
Üyeler
151,697
Son üye
OlegQuoto
Top Bottom