Neler Yeni

Çözüldü✓ Topladığım sistem nasıl?

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Ahmet Demir
4090 alamazsın 32 bin e alırsan da 4090 + 16 ram alır yoluna bakarsın alsigin 6800xt sıfır mi ? Ben sadece ekran kartı 2.el dedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca parçalar dandik o SSD yerine kc3000 980pro alınır. Ve ayrıca o işlemci yerine 7500f ddr5 ram ve b650 alınır.
Ben İtopya dışında sitelerden alışveriş istemiyorum(İtopya'da bile sıkıntı çıkıyor), bir kere başka siteden alışveriş yaptım 6 ay arızalı parçayı iade edip, paramı geri almakla uğraştım. Teknobiyotik sitesinin kalitesi de belli değil, daha önce duymadığım bir site. Bulabildiğim en ucuz fiyatlı satış sitelerini koymasını bende bilirdim, tek tek parça alıp kurulumu kendim yapmayı bende bilirdim. Olay beni uğraştırmayacak şeyler olması, ayrıca bu zamana kadar bir şeyi ucuza satan sitelerin, bozuk yada açılmış ürünler gönderdiğine şahit oldum, bu zamandan sonra da unutmam.

Son düzenleme:

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Ahmet Demir

20500 TL (OPSİYONEL OLARAK İSTERSEN ANAKART ATX B650 MSI GSMİN OLABİLİR VEYA RYZEN7 ALABİLİRSİN VEYA 360MM SİVİ SOGUTMA ALABİLİRSİN 600TL FARKA 360MM OLUYOR AYNİ MODELİN )

Bunu alırsanız 21k eder kalan 2k ya güzel alternatifler bakılır sonar ses kartı fln alırsın herhalde
ve ekleme olsun dediğin anakartın mhz dışında öne çıkan bir yanı yok. Asusu Rog Strix tercih ederim. İşlemci yönünde pek bilgim yok o yüzden yorum yapmayacağım ve ayrıca ram e güvenmiyorum çok belirsiz ben bilindik markaları tercih ederim

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,594
İsim
Bilal Tepe
ve ekleme olsun dediğin anakartın mhz dışında öne çıkan bir yanı yok. Asusu Rog Strix tercih ederim. İşlemci yönünde pek bilgim yok o yüzden yorum yapmayacağım ve ayrıca ram e güvenmiyorum çok belirsiz ben bilindik markaları tercih ederim
Gold ödülü almış sizin attigimiz ramden çok ödülü var ayrıca Asus rog strix arayüzü hiç iyi değil rog strix anakart alınca FPS veya başka bir şey artmio çok gereksiz onun yerine ddr5 bir ssitem önerdim size keyfiniz bilir aynı paraya siz Fiat egea alcam diyosunuz modifiyeli ben size Mercedes öneriyorum modifiye siz ;)

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Talha Akgün
AMD Ryzen 7 5700X 3.4GHz 32MB Önbellek 8 Çekirdek AM4 7nm İşlemci

AMD Ryzen 7 5700X 3.4GHz 32MB Önbellek 8 Çekirdek AM4 7nm İşlemciAMD

Alıntıyı görüntüle
POWERCOLOR RED DEVIL RX 6800 XT 16GB

ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II 4800MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DP ATX Anakart

ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II 4800MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DP ATX AnakartASUS

Asus Xonar AE 7.1 PCI Express Oyuncu Ses Kartı

Asus Xonar AE 7.1 PCI Express Oyuncu Ses KartıASUS

BitFenix HELIOS Tempered Glass USB 3.0 Siyah ATX Mid Tower Kasa

BitFenix HELIOS Tempered Glass USB 3.0 Siyah ATX Mid Tower KasaBITFENIX

Cooler Master I70C ARGB INTEL 1700 SOKET Hava Soğutucu

Cooler Master I70C ARGB INTEL 1700 SOKET Hava SoğutucuCOOLER MASTER

FSP Hydro K PRO 750W 80+ Bronze 120mm Fanlı ATX PSU

FSP Hydro K PRO 750W 80+ Bronze 120mm Fanlı ATX PSUFSP

GIGABYTE AORUS 1TB 5000E NVMe M.2 2280 SSD (5000MB Okuma / 4600 MB Yazma)

GIGABYTE AORUS 1TB 5000E NVMe M.2 2280 SSD (5000MB Okuma / 4600 MB Yazma)GIGABYTE

GoodRam 8GB IRDM PRO 4000MHz CL18 DDR4 Beyaz Single Kit Ram

GoodRam 8GB IRDM PRO 4000MHz CL18 DDR4 Beyaz Single Kit RamGOODRAM 2X8 (16GB)

Sistem nasıl olmuş?
Ekran kartını değiştirmeni öneririm şahsen

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Talha Akgün
Ben İtopya dışında sitelerden alışveriş istemiyorum(İtopya'da bile sıkıntı çıkıyor), bir kere başka siteden alışveriş yaptım 6 ay arızalı parçayı iade edip, paramı geri almakla uğraştım. Teknobiyotik sitesinin kalitesi de belli değil, daha önce duymadığım bir site. Bulabildiğim en ucuz fiyatlı satış sitelerini koymasını bende bilirdim, tek tek parça alıp kurulumu kendim yapmayı bende bilirdim. Olay beni uğraştırmayacak şeyler olması, ayrıca bu zamana kadar bir şeyi ucuza satan sitelerin, bozuk yada açılmış ürünler gönderdiğine şahit oldum, bu zamandan sonra da unutmam.
Amd ekran kartlarında driver sorunu var alabiliyosan RTX 3060 Tİ VEYA RTX 3070 alabilirsin

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Ahmet Demir
Amd ekran kartlarında driver sorunu var alabiliyosan RTX 3060 Tİ VEYA RTX 3070 alabilirsin
Driver problemine katılmıyorum. Kartı çok ucuza ve KFG'li tertemiz bir şekilde aldım. Yani değiştimeyi düşünmüyorum. Bu ekran kartına göre iyi ve sıfır bir sistem toplamak istiyorum ekran kartı dışında yorum yapabileceğin "aynı fiyata daha iyisi" diyebileceğin, estetik duran, performansı da iyi olan bir parça var mı?

Gold ödülü almış sizin attigimiz ramden çok ödülü var ayrıca Asus rog strix arayüzü hiç iyi değil rog strix anakart alınca FPS veya başka bir şey artmio çok gereksiz onun yerine ddr5 bir ssitem önerdim size keyfiniz bilir aynı paraya siz Fiat egea alcam diyosunuz modifiyeli ben size Mercedes öneriyorum modifiye siz ;)
Hadi dediğin parça daha iyi olsun ama malesef farklı sitelerden ürünler göstermişsin. Ben itopyadan topluyorum ve satın alırken problemli ürün alıp, iadesi ile uğraşmak istemiyorum. Mercedesi Afganistandan almak istemiyorum yani ;)

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,025
İsim
Ömer
nedenini söylerseniz bilgi edinmek açısından

2. el olsa o paraya ben 4090 toplarım ama olay sıfır almak 2. el almak istemiyorum
O fiyata nasıl 2. El 4090 topluyorsun merak ettim 2.el bırak 2.eli bozuk 4090ı bile belki bulamazsın

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Baran Aygül
Soğutma işlemciye yazın yeterli olur mu emin olamadım ama bence gayet makul fiyatlı güzel bir sistem olmuş güle güle kullan 👍

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Ahmet Demir
O fiyata nasıl 2. El 4090 topluyorsun merak ettim 2.el bırak 2.eli bozuk 4090ı bile belki bulamazsın
belki birazcık abartı olmuş olabilir xD

32k ya ddr5 alırsın gibi
yani anakart ve ram değişikliği olsa daha mı iyi olur?

Soğutma işlemciye yazın yeterli olur mu emin olamadım ama bence gayet makul fiyatlı güzel bir sistem olmuş güle güle kullan 👍
sağol zaten benimde aklımda sonradan sıvı soğutma almak var şimdilik idare etsin. Adamlar öyle bi yazmış ki sanki dünyanın en kötü sistemini toplamışım gibi ama kaçırdıkları nokta ben sadece itopya üzerinden topladım onlar en ucuza nerede bulmuşlarsa koymuşlar ki ben güvenemiyorum o sitelere.

Son düzenleme:

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,594
İsim
Bilal Tepe
Driver problemine katılmıyorum. Kartı çok ucuza ve KFG'li tertemiz bir şekilde aldım. Yani değiştimeyi düşünmüyorum. Bu ekran kartına göre iyi ve sıfır bir sistem toplamak istiyorum ekran kartı dışında yorum yapabileceğin "aynı fiyata daha iyisi" diyebileceğin, estetik duran, performansı da iyi olan bir parça var mı?

Hadi dediğin parça daha iyi olsun ama malesef farklı sitelerden ürünler göstermişsin. Ben itopyadan topluyorum ve satın alırken problemli ürün alıp, iadesi ile uğraşmak istemiyorum. Mercedesi Afganistandan almak istemiyorum yani ;)
Peki sana 3 aydır itopya ile ugrastigimi desem bozuk monitör 3 aydır Sürünüyorum sendede sorun çıkınca 3 4 ay sürer de napcan itopyayi ovcekmisin :)

belki birazcık abartı olmuş olabilir xD

yani anakart ve ram değişikliği olsa daha mı iyi olur?

sağol zaten benimde aklımda sonradan sıvı soğutma almak var şimdilik idare etsin. Adamlar öyle bi yazmış ki sanki dünyanın en kötü sistemini toplamışım gibi ama kaçırdıkları nokta ben sadece itopya üzerinden topladım onlar en ucuza nerede bulmuşlarsa koymuşlar ki ben güvenemiyorum o sitelere.
Yerinde olsam Amazon hepsiburadada falan güvenirim de itopya güvenmem bu attığım firmaların şikayeti itopyanin 10 da 1 i bile etmez haberin olsun müşteri desteğine gidersen ürün vermeye görürsün yığılmış kolileri hepsi 2 3 belki de 6 aydır orda tamir bekliyor. Ben 3 ay bekledim :)

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Ahmet Demir
Peki sana 3 aydır itopya ile ugrastigimi desem bozuk monitör 3 aydır Sürünüyorum sendede sorun çıkınca 3 4 ay sürer de napcan itopyayi ovcekmisin :)
Kanka İtopya en fazla 3 4 ay uğraştırır ve işini biliyorsan paranı geri alırsın ama diğer sitelerde paranı da alamazsın, dava açsan sonuçlanmaz. Senin yaşadığın çok düşük ihtimal. Sen Hepsiorada veya M11 ile bir mi tutuyorsun İtopyayı?

Yerinde olsam Amazon hepsiburadada falan güvenirim de itopya güvenmem bu attığım firmaların şikayeti itopyanin 10 da 1 i bile etmez haberin olsun müşteri desteğine gidersen ürün vermeye görürsün yığılmış kolileri hepsi 2 3 belki de 6 aydır orda tamir bekliyor. Ben 3 ay bekledim :)
Hepsiburadadan diş fırçası bile bozuk gelir xD teknolojik şeyler almam bir kere yaptım 6 ay uğraştım. Amazon desen alırsın 5 ay sonra gelir kargon. İtopyadan aldığım üründe sıkıntı varsa tutanak tuttururum, tutturmadıysam alıcı haklarını kullanır 14 gün içerisinde iadeyi yaparım kimse karşı çıkamaz.

birde zaten %100 güvenilir site yok teknolojik aletlerde genelde şans işi seçim yaptığın marka bunu çok az değiştirir ben itopya tavsiye ediyorum en azından sistem kurulu gelsin sonra sistem kablolaması falan uğraşmayalım. İtopya ile olan durumun için de umarım yakın zamanda çözersin, hakkında hayırlısın dilerim.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
907,101
Üyeler
140,768
Son üye
BJKLİ TARİHÇİ
Top Bottom