Neler Yeni

Yardım TOPLADIĞIM SİSTEM NASIL?

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Ahmet Demir
Yok galiba olsun görüntüden verip performansdan alıcaksınız değer
Psu açısından görüntü hiç önemli değil hocam. Diğerlerini güzel seçtim zaten. Psu patlama yada cızırtı falan olmasın, sisteme zarar vermesin birde performansı yetsin, bana yeter de artar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende 7600x ve 3090 var fazla fazla yetiyor 850w var bende de
Valla içim rahatladı sayenizde hocam. Benim de 800W baya götürür o zaman.

R9XTX

80+
Biraz daha verip r5 7600e çıkalım
İşlemci soğutucu bu fiyata çift kule alınır assasin spirit olabilir
Yine a argb fanlar çok pahalı dk431fan kontrolu molex bunlar a argb thermalright 3lü fanı 700-800 arasında onu alman daha iyi
Psu birdaha gözden geçir ve biraz daha bütçe ayır
7500f ile 7600 ün nerdeyse farkı yok.Dahili grafik var ve birazcık mhzi yüksek.

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Ahmet Demir
7500f ile 7600 ün nerdeyse farkı yok.Dahili grafik var ve birazcık mhzi yüksek.
Evet 7500F ile 7600 aynı yani dahili grafik olmasının da ne artısı var anlamadım Ekran Kartım bozulsa Pc'yi açıp napacağım ki?

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
696
İsim
Sercan GÖKALP
Psu açısından görüntü hiç önemli değil hocam. Diğerlerini güzel seçtim zaten. Psu patlama yada cızırtı falan olmasın, sisteme zarar vermesin birde performansı yetsin, bana yeter de artar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Valla içim rahatladı sayenizde hocam. Benim de 800W baya götürür o zaman.
Götürür ya sıkıntı olmaz benim kart başlı başına bi sömürgeci zaten 400w üstünde çekiyor 😂

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Ahmet Demir
Götürür ya sıkıntı olmaz benim kart başlı başına bi sömürgeci zaten 400w üstünde çekiyor 😂
Peki hocam benim sisteme uyumlu, önerebileceğiniz 2300TL bandında ATX kasa biliyor musun?

Benim Ekran kartı Red Devil RX 6800 XT 320mm büyüklüğünde, Anakart Msi B650 Tomahawk ve üstüne soğutucu olarak Thermalright Peerless Assassin 120 SE alacağım fakat sığacak kasa bulamıyorum, bulsam da 4-5k falan. Ya ben de problem var yada piyasada yok. xD Tabi bence bende problem var. 😂

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
696
İsim
Sercan GÖKALP
Peki hocam benim sisteme uyumlu, önerebileceğiniz 2300TL bandında ATX kasa biliyor musun?

Benim Ekran kartı Red Devil RX 6800 XT 320mm büyüklüğünde, Anakart Msi B650 Tomahawk ve üstüne soğutucu olarak Thermalright Peerless Assassin 120 SE alacağım fakat sığacak kasa bulamıyorum, bulsam da 4-5k falan. Ya ben de problem var yada piyasada yok. xD Tabi bence bende problem var. 😂
Bende dark maxima V30 var komple 140mm fan desteklediği için almıştım. İleride bütün fanlarımı noctua ile değiştirmek gibi bir hayalim var da 😂 aynı markanın bu modeli hem büyük hem ucuz. En ucuz n11 de çıkıyor zaten orda da satıcı teknobiyotik

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Ahmet Demir
Biraz daha verip r5 7600e çıkalım
İşlemci soğutucu bu fiyata çift kule alınır assasin spirit olabilir
Yine a argb fanlar çok pahalı dk431fan kontrolu molex bunlar a argb thermalright 3lü fanı 700-800 arasında onu alman daha iyi
Psu birdaha gözden geçir ve biraz daha bütçe ayır
Hocam bir şey soracağım Assasin Spirit mi daha iyi dir Thermalright Burst Assassin mi? 1.169TL'ye macunla beraber buldum da.

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
696
İsim
Sercan GÖKALP

Bu da kendi sitesinin linki.

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Ahmet Demir
Bu da kendi sitesinin linki.
Teşekkür ederim hocam. Peki sizin sistemde Ekran Kartı, Anakart, Soğutucu falan nedir? Kasaya rahat sığıyor mu? Bir de kasanın soğutması falan nasıl? Fanları nasıl? Değişim kesinlikle gerekli mi yoksa idare eder mi?

Biliyorum çok soru sordum fakat ilk defa bu kadar üst düzey sistem topluyorum ve büyük ihtimalle bir daha bu şansı elde edemeyeceğim. Bu yüzden, en ufak detayları bile sormam gerekiyor.

Cevaplarınız için de, çok teşekkür ederim.

Top Bottom