Neler Yeni

Toplama Bilgisayarlar

emrahclkl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Emrah Çelikel
Kardeşlerim bir kez daha söylüyorum.Eğer ikinci el toplamıyorsanız kendiniz sistem toplamaya çalışmayın.Donanım arşivine yürekten güvenebilirsiniz.Bu işi biliyor.E burayıda açtı sıkıntılarınıza yardımcıda olmaya çalışır büyük ölçüde.Kendiniz topladığınızda daha pahalı olacak tekrar tekrar söylüyorum.Bu adam firmalarla anlaşmasa hergün başka sistem çıkarır.3000 bandında istiyorsanız incehesapta var,itopyada var bakın oralardan seçin alın.Kafanızda soru işaretleri varsa donanım arşivi sistemi kullanan biri olarak cevaplayabilirim.İyi forumlar.

FarukKusdil

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,279
İsim
Ömer Faruk Kuşdil
Kısmen haklısınız ama bu görüşe katılmıyorum. Tüm parçalar bir sitede ucuz olmuyor. Farklı farklı sitelerden parçaları tek tek alarak daha uyguna bir sistem ortaya koyulabiliyor. Hem herkesin bütçesi aynı olmuyor bu sebeple herkes kendi bütçesi için toplayabilir. İnsanlar parasını verimli kullanmak istiyor fazla parası olan biri neden daha ucuza bir bilgisayar alsın ki? Parasının hakkını sonuna kadar veren bir bilgisayar almak isteyecektir herkes.

ÖmerF

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Ömer Faruk
Kardeşlerim bir kez daha söylüyorum.Eğer ikinci el toplamıyorsanız kendiniz sistem toplamaya çalışmayın.Donanım arşivine yürekten güvenebilirsiniz.Bu işi biliyor.E burayıda açtı sıkıntılarınıza yardımcıda olmaya çalışır büyük ölçüde.Kendiniz topladığınızda daha pahalı olacak tekrar tekrar söylüyorum.Bu adam firmalarla anlaşmasa hergün başka sistem çıkarır.3000 bandında istiyorsanız incehesapta var,itopyada var bakın oralardan seçin alın.Kafanızda soru işaretleri varsa donanım arşivi sistemi kullanan biri olarak cevaplayabilirim.İyi forumlar.
Kardeşim haklısın ama birincisi stok bitebiliyor ikincisi 3000tl topladığı bir pc 4000 e çıkınca kendileri toplayabiliyorlar üçüncüsü aradığı bütçeye uygun bir şey toplanmamış olabilir

emrahclkl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Emrah Çelikel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kısmen haklısınız ama bu görüşe katılmıyorum. Tüm parçalar bir sitede ucuz olmuyor. Farklı farklı sitelerden parçaları tek tek alarak daha uyguna bir sistem ortaya koyulabiliyor. Hem herkesin bütçesi aynı olmuyor bu sebeple herkes kendi bütçesi için toplayabilir. İnsanlar parasını verimli kullanmak istiyor fazla parası olan biri neden daha ucuza bir bilgisayar alsın ki? Parasının hakkını sonuna kadar veren bir bilgisayar almak isteyecektir herkes.
Kardeşim benim ucuz olmuyor dediğin 50 TL oynuyor parçalar arasında.Gidip itopyadan almak varken sinerji bilgisayardan alırsan yaşayacağın sorunlarda cabası olur.Ucuz satılan sitelerin şikayetvarda yazılmış yorumlarına bakarsan eğer dediğime son derece katılacaksın.3000 TL'ye bir sistem yaptı donanım arşivi.Kendim topladım 4200 falan ediyordu.Şimdi bu sistemi sağdan soldan toplasak 3000 e düşer mi fiyat?

FarukKusdil

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,279
İsim
Ömer Faruk Kuşdil
Ucuz derken ne olduğu belirsiz sitelerden bahsetmiyorum. İncehesap, sinerji, hepsiburada, n11 gibi sitelerden bahsediyorum. Sürekli indirim yapan bu sitelerden herhangi bir indirimden faydalanıp istenilen sistem oluşturulabilir. Hem istenilen bütçe verimli kullanılmış hem de istenilen şekilde bir sistem oluşturulur. DA sistemleri kesinlikle uygun fiyatlı çıkıyor ama hitap kitlesi kısıtlı. Render yapmak isteyen biri daha farklı parçalar tercih etmesi gerekir ama toplanan sistemde bu mümkün olmuyor. Özelleştirildiği zaman da fiyat/performanslığı azalıyor sistemin. Ben bunu söylemek istedim. Ve ayrıca sinerji gibi bir site itopya ve incehespatan eksiği yoktur hatta fazlası vardır. İyi forumlar dilerim.

emrahclkl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Emrah Çelikel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İkimizde aynı yolun yolcusuyuz aslında ben oyun oynayacak kardeşlerim için önerdim donanım arşivini.Aradıkları oyunların performans testlerine kadar yapılıyor.Tek katılmadığım nokta sinerji bilgisayar konusu.Bir kere alışveriş yaptım kendilerinden ikinci el açılmış ürün geldi.Sonrasında onlar hakkında güzel düşüncelerim kalmadı.İncehesap candır bu konuda.

Top Bottom