Neler Yeni

Toplamamı PC mi yoksa hazır mı f/p

Mehmet Akif

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
944
İsim
Mehmet Akif İnandı
Genelde toplama PC fakat itopya . Teknibiyotik GB sitelerde daha ucuza hazır sistem bulunabiliyor.

Magdolia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Yasin
Toplama bilgisayar ve markalı bilgisayarların bazı avantajları var.
Markalı bilgisayarlar çoğunlukla daha ucuza gelir çünkü ilgili marka her bir parçayı toptan aldığı için toplam maliyet düşer. Ayrıca markalı bilgisayarlarda bütün sistem ilgili markanın garantisi altındadır. Ancak bence şöyle bir dezavantajı var: istediğiniz bileşimi birarada bulamayabilirsiniz. Ya eksik kalan bazı parçalar olur ya da kullanmayacağınız donanımlar için ekstra para ödersiniz.
Toplama bilgisayarların en önemli avantajı aklınızdaki bilgisayarı oluşturma imkanı. Ancak her donanım perakende olarak alınacağı için kuşkusuz markalı bir bilgisayardan biraz daha pahalıdır.(maliyeti azaltmanın bir yolu her donanımı farklı mağazadan almak, çünkü bütün donanımlara aynı mağazada indirimde olmayabilir.) Garanti bakımından ise her donanım ayrı olarak kendi garantisine sahiptir. Ancak bütün sistem aynı mağazada toplandığında mağaza tüm sisteme garanti veriyor olabilir(bu konuda bilgim yok).

Oflu61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Emre bayraktar
Üşenmedim maı 5600 tl pc sıfır içindekilerle toplamya kaltım pc 4 gb 1050ti vardı ama içine msı soğutma ve msı fan kasaa fln ekleyince aynı pc toplamak 7000tl buldu

EGEMENK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Egemen karaca
Toplama bilgisayar mı daa ucuz hazır sistemini daha ucuz
İlk öncelikle merhaba.Bana kalırsa toplama pc daha iyi ama hazır sistemlerede göz atmanı tavisye ederim ve sistemlerin özelliklerini kontrol et yani toplama yapsam ne alıyorum ne performans veriyor hazır alsam ne performans veriyor genelde hazır sistemlerde kar da konulduğu için toplama daha iyi olur ama düşeşe güzel hazır pc bulmanda muhtemel hocam örnek olarak DA SİSTEMLER teknobiyotik gibi yerler de olabiliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Fatih Caner Ceylan
Instagram
_fatihcanerr
Twitter
MaltKafas1
toplama pc daha iyidir her zaman için çünkü sen fps olarak bakıyosun oyun olarak bakıyosun onlar şirket pc tarzınada yöneldikleri için tam bi f/p olmuyo

Yusuf55mi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Yusuf AYDIN
Toplama bilgisayar mı daa ucuz hazır sistemini daha ucuz
Toplama her türlü ucuz ama toplamasını bilirsen. Sen şimdi eğer işini aceleye getirirsen toplama sistemde kazık yersin. Ama ince eleyip sık dokusan birkaç yerden indirim oldukça alsan daha iyi bir fiyata daha iyi bir sistemin olur. He ben uğraşamam diyorsan gir teknobiyotiğe paranın yettiğini al gözün arkada kalmasın

Top Bottom