Neler Yeni

Tüm Sınavlar Okullarda Yapılacak!

bodmes

80+ Gold
En İyi Cevap
5
Sınavlara hazırlanan 8. ve 12'nci sınıflar için bir müfredat düzenlemesi olup olmayacağına ilişkin soru üzerine Selçuk, "Bu sene öğrencilerimizin, müfredatın tamamından sorumlu olmasını ve ölçme değerlendirme açısından okullarda sınav yapılması konusunu gündeme getiriyoruz. Resmi açıklamayı yakında yapacağız. İlkokulda sınav yok, ortaokullar, liseler için yani mevzuatta sınav muhatabı olan bütün çocuklarımız için sınavlarımızı okullarda yapacağız." diye konuştu.

Bakan Selçuk, bu durumun uzaktan eğitim devam etse de geçerli olacağını belirtti.

Ders sınavlarının nasıl olacağının sorulmasına karşılık da Bakan Selçuk, "Randevulu sistemle sınav yapmak durumundayız. Çünkü tüm öğrencileri aynı gün okula çağıramayız. Diyelim ki 7'nci sınıfların sınavı varsa, onların günü, saati ayrı olabilir, biri sabah biri öğleden sonra gelebilir. Bunları okullar ayarlar. Bunlarla ilgili çerçeve hazır." bilgisini paylaştı.

Kaynak:https://www.ntv.com.tr/egitim/milli...ri-okullarda-yapacagiz,6ivaF7E2SEGoFVZeUjMjVA

bodmes

80+ Gold
En İyi Cevap
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kısa özette sınav olmuycaz demi ben 10 a geçtim 9.sınıfı okulda tekrar ettimizde yazılı olmuycaz demi liseler açılıcakmı ?
Açılsada açılmasada sınavlar olacak hemde okullarda.
Mesaj otomatik birleştirildi:

e çocuk öğleden önceki sınavın cevaplarını vermez mi arkadaşına
sınavın birini başka diğerini başka yaparlarsa da adalet olmaz
iki ucu ..... değnek
Bir çaresini bulurlar mutlaka diye düşünüyorum.

VitoScaletta

80+ Gold
Açılsada açılmasada sınavlar olacak hemde okullarda.

Bir çaresini bulurlar mutlaka diye düşünüyorum.
hayır ben 10 a geçtim 10.sınıfın sınavları olsun lakin 9.sınıf için sınav yapıcaklarmı yapmıycaz diye açıklamışlardı

bodmes

80+ Gold
En İyi Cevap
5
e çocuk öğleden önceki sınavın cevaplarını vermez mi arkadaşına
sınavın birini başka diğerini başka yaparlarsa da adalet olmaz
iki ucu ..... değnek
kısa özette sınav olmuycaz demi ben 10 a geçtim 9.sınıfı okulda tekrar ettimizde yazılı olmuycaz demi liseler açılıcakmı ?
Aslında hiç iyi olmadı bu, canlı sınıflarda öğreniyoruz tabii ki ama asla okul gibi olmuyor bayağı bir sıkıntı çekecek gibiyiz.

bodmes

80+ Gold
En İyi Cevap
5
hayır ben 10 a geçtim 10.sınıfın sınavları olsun lakin 9.sınıf için sınav yapıcaklarmı yapmıycaz diye açıklamışlardı
Hayır, bir önceki sınıfı geçti olarak kabul edildi herkes yani 10. sınıf sınavlarına gireceksin.

Ben kalırım la hiçbir derse girmiyorum nerdeyse onu bunu gec telefonu PC'si olmayan kisiler ne yapacak ?
Ben kalacağımı düşünmüyorum ama belge almayı unutayım artık.

Chan

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,693
İsim
Can Öztürk
Hayır, bir önceki sınıfı geçti olarak kabul edildi herkes yani 10. sınıf sınavlarına gireceksin.

Ben kalacağımı düşünmüyorum ama belge almayı unutayım artık.
9. Sınıfta belge alamayan bne 😳

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Bora koseoglu
Saçmalık okuldayken bıle kalma oranı cok yuksek hem vırus stresı hem uzaktan egıtım ıle okul arasındakı fark kımse gecemezkı 2 3 kişi dısında

VitoScaletta

80+ Gold
açmayın şu okulu işte sınıf tekrarı yapalım yazılısız yazılılara girdik zaten geçen sene sınıf tekrarı olsun

Top Bottom