Neler Yeni

Türk Telekom binaya fiber kutusu koydu!

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ugur Cosar
Selamlar, iyi forumlar! 2 gün önce Türk Telekom apartman girişine ekteki kutuyu koydu, bir sonraki gün ise dairelere doğalgaz boruları için açılan deliklerden ince bir kablo çekildi ve ekteki şekilde bıraktı. Bazı forumlarda benzer konulara baktım ama çoğunlukta kutuya turuncu bir kablo bağlanmış fakat bizim apartmandaki kutuya turuncu kablo bağlanmamış, bu hat şimdi tamamlanmış mı tamamlanmamış mı, ayrıca tamamlandıysa kaç mbps'lik hız alabileceğim? Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

Ekler

• 20240527_001056.jpg
    20240527_001056.jpg
    679.7 KB · Hit: 128
  • 20240529_200933.jpg
    20240529_200933.jpg
    1.3 MB · Hit: 57

The Semih

80+ Silver
Selamlar, iyi forumlar! 2 gün önce Türk Telekom apartman girişine ekteki kutuyu koydu, bir sonraki gün ise dairelere doğalgaz boruları için açılan deliklerden ince bir kablo çekildi ve ekteki şekilde bıraktı. Bazı forumlarda benzer konulara baktım ama çoğunlukta kutuya turuncu bir kablo bağlanmış fakat bizim apartmandaki kutuya turuncu kablo bağlanmamış, bu hat şimdi tamamlanmış mı tamamlanmamış mı, ayrıca tamamlandıysa kaç mbps'lik hız alabileceğim? Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.
1 ay içinde tüm abonelere yapılcakmış ama kaç hız bende bilmiyorum

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,788
İsim
Emre
Discord
necromancerr
O hat şuanda tamamlanmış değil santralden fiber bağlantının gelmesini bekleyeceksiniz ki yanlış görmediysem sizede bendeki gibi FTTH hat gelicek onun için harici bir Gpon ve özel modemleri oluyor telekomun

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,478
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
1 GBIT hız alabilirsin. Tahminen 1-2 ay içinde tamamlanır.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,788
İsim
Emre
Discord
necromancerr

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,478
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Santralden gelmesi gereken kablo çekilmemiş hala baksada gelmediğini görücek
Mesaj otomatik birleştirildi:

Daha çok yaygınlaşmasını umuyorum köylerde dahil buna
Yok santralden gelmiyor o. Sokaklardaki menhollerin altında fiber kasetler olur oradan dağıtırlar.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,788
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Yok santralden gelmiyor o. Sokaklardaki menhollerin altında fiber kasetler olur oradan dağıtırlar.
Hocam başka binaya gelmediyse eğer sokakta önce santralden oraya getiriyorlar ordan dağıtılıyor diye söylemişlerdi 2023 başında bizede kurdular herşeyi saniye saniyesine izlemiştim ordaki çalışanlarla muhabbetim arasında sormuştum

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,478
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Hocam başka binaya gelmediyse eğer sokakta önce santralden oraya getiriyorlar ordan dağıtılıyor diye söylemişlerdi 2023 başında bizede kurdular herşeyi saniye saniyesine izlemiştim ordaki çalışanlarla muhabbetim arasında sormuştum
Oradaki binalarda olmasa bile o menhollerin altından neler neler geçiyor :D Yüksek ihtimalle vardır.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,478
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler

pyrex0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Kaan Çiflikoğlu
bizim binada aynı şekilde turk telekom geldi kutu taktı turuncu kablo vardı ve 100mgbit hız veriyordu sonradan turknet kendi kutularını bağladı aynı sizinki gibi beyaz kablo 1 gbit veriyor

Top Bottom