Neler Yeni

Türk Telekom modem kullanım ücreti mi alıyor

YazılımKafa

80+ Silver
Prime olmak daha mantıklı.Çeşitli indirim fırsatları oluyor marketlerde falan filan hatırlamıyorum hiç detaylarını
Bende prime üyesiyim. Yarın arayıp soracağım. Muhtemelen bu paketlere geçerim

frudotz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
H. Arda Karabacak
İlgilendiği Kategoriler
İnternet
Discord
frudotz
Dostlar link te, resimde var . Bunun şartları var mı yoksa cidden bu pakette herkes modem ücreti mi ödüyor. Eğer ödüyorsa niye böyle küçük bi alana yazmışlar. Diğerleri net şekilde görülen yere yazıyor. Ben türk telekom da modem ücreti hiç yok diye biliyordum
Fiber altyapıda HGW modem zorunlu hocam, fiberde kiralık modem verilmez diyen firma yoktur TT altyapısında.
Türk Telekom'dan hizmet alırsanız verilen cihazı kullanmanız zorunlu diye biliyorum MAC adresi ile tanımlanıyordu.
Alternatif firmalarda kurulum aşaması boyunca kullansanız yeterli daha sonra kendi routerınıza dönebilirsiniz.
Ancak her şekilde kira bedeli faturanıza yansayacaktır.

YazılımKafa

80+ Silver
Fiber altyapıda HGW modem zorunlu hocam, fiberde kiralık modem verilmez diyen firma yoktur TT altyapısında.
Türk Telekom'dan hizmet alırsanız verilen cihazı kullanmanız zorunlu diye biliyorum MAC adresi ile tanımlanıyordu.
Alternatif firmalarda kurulum aşaması boyunca kullansanız yeterli daha sonra kendi routerınıza dönebilirsiniz.
Ancak her şekilde kira bedeli faturanıza yansayacaktır.
Evet Türk Telekom da başka modeme izin vermiyor. Bide modemin tüm ücretini 24 aylık periyotta alıyor. Bence saçma. Diğer firmalar aylık 20₺ istiyor. Hatta bazıları 20₺ ye modemi satıyor. Türk Telekom modemin tüm ücretini alıp sadece kiralıyor. Çok saçma bence

frudotz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
H. Arda Karabacak
İlgilendiği Kategoriler
İnternet
Discord
frudotz
Evet Türk Telekom da başka modeme izin vermiyor. Bide modemin tüm ücretini 24 aylık periyotta alıyor. Bence saçma. Diğer firmalar aylık 20₺ istiyor. Hatta bazıları 20₺ ye modemi satıyor. Türk Telekom modemin tüm ücretini alıp sadece kiralıyor. Çok saçma bence
20 lirayı hiç duymadım, şimdiye kadar 10 liraydı modem kirası. Artık 55 lira oldu yakında alternatif firmalar da günceller.
Zorunlu olması ya da kiralık olması saçma ancak TT tarafında çok işe yarıyor, kurulum ve aktivasyon süreçlerini baya kısaltıyor.
VDSL'de yaşanan aksaklıkların hiçbirinin olmaması sağlanıyor, ayrıca TR-069 protokolü ile uzaktan erişim ile destek sağlanıyor.
İnternete uzak kişiler için çok iyi, bizim gibiler de arada kaynıyor 😅

YazılımKafa

80+ Silver
20 lirayı hiç duymadım, şimdiye kadar 10 liraydı modem kirası. Artık 55 lira oldu yakında alternatif firmalar da günceller.
Zorunlu olması ya da kiralık olması saçma ancak TT tarafında çok işe yarıyor, kurulum ve aktivasyon süreçlerini baya kısaltıyor.
VDSL'de yaşanan aksaklıkların hiçbirinin olmaması sağlanıyor, ayrıca TR-069 protokolü ile uzaktan erişim ile destek sağlanıyor.
İnternete uzak kişiler için çok iyi, bizim gibiler de arada kaynıyor 😅
55₺ hiç mantıklı değil. Kablonet ve diğerlerinde 20₺ . O ideal. Dediklerini biliyorum ama o para farkına değmez

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,618
Üyeler
149,055
Son üye
oyunbağımlısı
Top Bottom