Neler Yeni

Türk Telekom modem kullanım ücreti mi alıyor

YazılımKafa

80+ Silver
Dostlar link te, resimde var . Bunun şartları var mı yoksa cidden bu pakette herkes modem ücreti mi ödüyor. Eğer ödüyorsa niye böyle küçük bi alana yazmışlar. Diğerleri net şekilde görülen yere yazıyor. Ben türk telekom da modem ücreti hiç yok diye biliyordum

Ekler

• Screenshot_2023-06-22-01-36-42-79_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2023-06-22-01-36-42-79_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    385.6 KB · Hit: 107

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
ismail
Taahhüt karşılığı alıyorsun işte istemiyorsan almazsın. Ftth hizmet için modem kullanım ücreti alıyorlar

YazılımKafa

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Taahhüt karşılığı alıyorsun işte istemiyorsan almazsın. Ftth hizmet için modem kullanım ücreti alıyorlar
Knk anlamadığım şu , modemi satın almak istiyorsam mı yoksa sadece abonelik zamanı kullanmak istesemde mi? Yani abonelik bitince geri vereceksem para ödeyecek miyim?

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
ismail
Knk anlamadığım şu , modemi satın almak istiyorsam mı yoksa sadece abonelik zamanı kullanmak istesemde mi? Yani abonelik bitince geri vereceksem para ödeyecek miyim?
evet fiber modeme para ödeyeceksin iptal sonrası tekrar isteyecekler senden.Fiber güçlü modem şeklinde satılanlar vdsl modem onları almak zorunda değilsin.

YazılımKafa

80+ Silver
evet fiber modeme para ödeyeceksin iptal sonrası tekrar isteyecekler senden.Fiber güçlü modem şeklinde satılanlar vdsl modem onları almak zorunda değilsin.
Çok saçmaymış. 60₺ modem ücreti mi olur. Diğer firmalarda hep 20₺ falan. Demek fiyatı uygun gösterip modemden üstüne ekliyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok saçmaymış. 60₺ modem ücreti mi olur. Diğer firmalarda hep 20₺ falan. Demek fiyatı uygun gösterip modemden üstüne ekliyorlar
Bide modemin tam parasını almaları bence mantıklı değil. İstedikleri ücreti 24 ay ödeyince zaten modem parası çıkıyor . Bari modemi versinler

Öğrenen_biri

80+ Bronze
ben 24 boyunca 20₺ ödüyorum. 2022 şubatta başladı. Birde şunu soracağım tarife bittikten sonra modem bizim oluyor değil mi? Sonuçta her ay para veriyoruz

YazılımKafa

80+ Silver
ben 24 boyunca 20₺ ödüyorum. 2022 şubatta başladı. Birde şunu soracağım tarife bittikten sonra modem bizim oluyor değil mi? Sonuçta her ay para veriyoruz
Diğer arkadaş olmuyor dedi. Ve sitede şu cümle sıkıntı. Yazıyor ki işte tarife dönemi şu ücretler vs sonra tarife bitince güncel modem kullanım ücreti ödemeye devam edersiniz. Buna göre senin olmuyor. Çünkü tarife bitince de ödeyeceksin diyoe

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
ismail
Diğer arkadaş olmuyor dedi. Ve sitede şu cümle sıkıntı. Yazıyor ki işte tarife dönemi şu ücretler vs sonra tarife bitince güncel modem kullanım ücreti ödemeye devam edersiniz. Buna göre senin olmuyor. Çünkü tarife bitince de ödeyeceksin diyoe
hgw modemler sizin olmuyor.Abonelik iptali durumunda iade etmenizi istiyorlar.Ek olarak iade etmezseniz 700 TL modem ücreti yansıtılıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
561
İsim
Yunus
Modem ücreti alınıyor ise ve taahüt bitiminde modem geri talep ediliyor ise ücret faiziyle kullanıcıya geri ödenmek zorundadır. Eğer modem kullanıcıya veriliyor ise bir sıkıntı oluşmaz. Fakat modem zarar gördü ise para iadesi yapılmaz fakat modem geri gönderilmek zorundadır. Bu durumlardan birinin aksinin yaşanması halinde tüketici hakem heyetinin kapısına gidilip gerekli dilekçe verilerek şikayet işlemi başlatılmalıdır. Hukuksal olarak ISS firması internet ücreti aldığı müddetçe siz modem satın almak veya modeme ayrı para ödemek istemiyorsanız kendi modemlerini getirmek zorundadır ve bundan hiç bir ek ücret talep edemezler. Ben para verdim diyerek kavga ettim ve sonunda parasını verdiğim modemi geri göndermeyerek sahibi oldum. ISS firması taahüt edilen internet hızından daha düşük bir internet hızı sunarsa kullanıcı para ödemeksizin internet sözleşmesinin feshine tek taraflı olarak karar verebilmektedir.

Bunun aksinin söylenmesi hukuksal olarak haklarından bi haber dolaşan kişileri ve şahısları dolandırmak için yapılan göz korkutucu açıklamalardan ibaret olup hukuksal süreç devreye girdiğinde kullanıcı lehine karar çıkmaktadır. Kanunlarımıza ve de Emsal Nitelikli Davalara bakaraktan daha da fazla bilgi edinebilirsiniz.

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
ismail
O modem ücreti verilmez . 55 ₺ aylık modem ücreti saçmalık. Sırf bu yüzden geçmem tt ye
Absürt bir modem fiyat ücreti var bence de. Kullanım ücreti adı altında verildiği için modeme sahip olmuyorsunuz doğal olarak iade etmeme durumunda bir de modem ücreti yansıtıyorlar.Hoş değil :(

YazılımKafa

80+ Silver
Absürt bir modem fiyat ücreti var bence de. Kullanım ücreti adı altında verildiği için modeme sahip olmuyorsunuz doğal olarak iade etmeme durumunda bir de modem ücreti yansıtıyorlar.Hoş değil :(
Bence de . Hiç ama hiç hoş değil.

Şimdi güzel kampanya buldum. Türk Telekom prime da ilk ay ücretsiz sonraki 11 ay 223 sonraki 12 ay 263 ₺ . Modem ücretide 25₺. Yeni gelenlere diyorlarda bende prime üyesiyim ama evde internet abonesi değilim. Hangi anlamda bilmiyorum. Bu paketler tercih edilebilir

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
ismail
Bence de . Hiç ama hiç hoş değil.

Şimdi güzel kampanya buldum. Türk Telekom prime da ilk ay ücretsiz sonraki 11 ay 223 sonraki 12 ay 263 ₺ . Modem ücretide 25₺. Yeni gelenlere diyorlarda bende prime üyesiyim ama evde internet abonesi değilim. Hangi anlamda bilmiyorum. Bu paketler tercih edilebilir
Prime olmak daha mantıklı.Çeşitli indirim fırsatları oluyor marketlerde falan filan hatırlamıyorum hiç detaylarını

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,925
Üyeler
141,361
Son üye
rfnoise22
Top Bottom