Neler Yeni

Türk Telekomdan bıktım.

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
merhaba arkadaşlar. türk telekomdan bıkmış durumdayım. 16mbps download 8mbps uploadım olması gerekirken neredeyse her zaman 10-13mbps download 5mbps upload alıyorum. üstelik CS:GO Valorant'da 200 üstü ping, roblox gibi ufak hafif bir oyunda 128,000 Pingi gördüm. (eskiden 24mbps paketindeydim o zaman daha saçma bir şekilde 540,000+ping görmüştüm.) ki ben bu durumdan artık gram memnun değilim. oyunlar bildiğiniz oynanmaz halde. video atmak istesem 5dk lık video 4 saat sürüyor. 3-4 ay sonra taahhütüm bitecek ve farklı bir internet sağlayıcısına geçmeyi planlıyorum. (tabi annemle babama ne kadar anlatsam az taahhütsüz millenicom veya türknet gibi avantajlı fırsatları görmektense gözlerini kapatmışlar herşeye Türk telekom diyorlar.) sizin önerileriniz nedir? hangilerini kullanıyorsunuz ve memnunmusunuz diğerlerinden? (türkcell de türktelekomda istemiyorum) hangi internet sağlayıcısını önerirsiniz? not=bunu yazarken valodaydım ve bağlantı hatası verdi bir şey oldu gene attı.)
Mesaj otomatik birleştirildi:

unutmadan= bazen hızım 0.1mbps download 0.2mbps uploadlarada düşüyordu.

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,629
İsim
Eren Yeager
Hocam cevap basit kullanmayın
Taahhüt bozma ücretini öğrenin ona göre TurkNet geçin

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
16mbps download 8mbps uploadım olması gerekirken neredeyse her zaman 10-13mbps download 5mbps upload alıyorum.
anormal değerler değil. ayrıca 16mbit paketin uploadı 4mbit olması lazım. öyle hatırlıyorum. bir ara 2 kat upload vermişlerdi o zaman 8e çıkmış olabilir ama normalde paketinin upload hızı 4mbit olmalı. 16mbit paket varken de 16mbit sabit almayı bekleyemezsin. genelde daha düşük hızlar çıkar. ben 50mbit internetimde speedtestte 45-46 mbit alıyorum. indirme yaparken 48-49 mbit civarı oluyor. saniyede 6-6.1mb indiriyor.

yani ille de hiç memnun değilim dersen bir sürü iss var. herhangi birisine geçebilirsin.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
35mbps paketi kullanıyorum 9-10 yıl olacak galiba bir gün sorun yaşamadım geçen sene 1 haftalık 500ping gibi saçma değerlere çıkıyordu öğrendim ki oda üst mahallemde kazı çalışmalarındanmış.

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
anormal değerler değil. ayrıca 16mbit paketin uploadı 4mbit olması lazım. öyle hatırlıyorum. bir ara 2 kat upload vermişlerdi o zaman 8e çıkmış olabilir ama normalde paketinin upload hızı 4mbit olmalı. 16mbit paket varken de 16mbit sabit almayı bekleyemezsin. genelde daha düşük hızlar çıkar. ben 50mbit internetimde speedtestte 45-46 mbit alıyorum. indirme yaparken 48-49 mbit civarı oluyor. saniyede 6-6.1mb indiriyor.

yani ille de hiç memnun değilim dersen bir sürü iss var. herhangi birisine geçebilirsin.
valla ben bilmiyorum paketi annem almıştı bende fazla sorgulamadım. speedtest miydi neydi ordan bi yerden test ettim 10-13 arası nadiren 16 (hemde acayip nadiren 16) ama sabit uploadım 5-8 arası. saçma bir şekilde bazen UPLOADIM 11'i Bile görüyor.

35mbps paketi kullanıyorum 9-10 yıl olacak galiba bir gün sorun yaşamadım geçen sene 1 haftalık 500ping gibi saçma değerlere çıkıyordu öğrendim ki oda üst mahallemde kazı çalışmalarındanmış.
ben vandayım hocam burda 7/24 kazı falan yapılıyor. hep bi yerleri kazıyorlar. geçen günde ana caddelerden birini kazmışlardı. hem kablolara bir şey yapıyolardı hemde asfaltımı yeniliyolardı noluyodu. kısacası burada sık sık elek-int gidiyor. (sık sık dediğime bakmayın 2-3 haftada 1 falan. oda kısa bir süre.) o değilde siz ne önerirsiniz? hangi internet sağlayıcısı?

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
valla ben bilmiyorum paketi annem almıştı bende fazla sorgulamadım. speedtest miydi neydi ordan bi yerden test ettim 10-13 arası nadiren 16 (hemde acayip nadiren 16) ama sabit uploadım 5-8 arası. saçma bir şekilde bazen UPLOADIM 11'i Bile görüyor.

ben vandayım hocam burda 7/24 kazı falan yapılıyor. hep bi yerleri kazıyorlar. geçen günde ana caddelerden birini kazmışlardı. hem kablolara bir şey yapıyolardı hemde asfaltımı yeniliyolardı noluyodu. kısacası burada sık sık elek-int gidiyor. (sık sık dediğime bakmayın 2-3 haftada 1 falan. oda kısa bir süre.) o değilde siz ne önerirsiniz? hangi internet sağlayıcısı?
Hacım benım mahallede boş port yok bende beklıyom walla yer açılsa gene 50mbps lik tek alıcam.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16

ben yıllardır türktelekom kullanıyorum. hiç bir sıkıntı yaşamadığım için değiştirme gereği duymadım. ben de çanakkaledeyim, burada alacağım hiç bir internet kendi altyapısıyla gelmeyecek. hepsi türktelekom altyapısıyla geliyor. bir sorun yaşadığım zaman başka firmayı arayıp, türktelekoma iş yaptırmalarını beklemek istemediğim için ve türktelekom kendi müşterisine yapılacak işlemleri hızlıca hallettiği için türktelekom kullanıyorum. inşaattan aldığımız evde, apartmanda hiç altyapı yokken, 2-3 kez müdürlüğe giderek 1 haftada proje çizdirip onaylatıp, altyapıyı getirttik, interneti bağlattık. o yüzden onların altyapısı üzerinden başka bir sağlayıcı kullanmayı mantıklı bulmuyorum. adamlar kendi müşterisi için hızlı işlem yapıyorlar.

Tremolo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,257
İsim
Burak Akkaya
Hocam bizde de sürekli sorun oluyordu. 24 mbps li bir paket kullanıyorduk ama hem vaat edilen hızın sadece yarısını alabiliyorduk hem de sürekli kesiliyordu. En sonunda bir kaç hafta önce Millenicom a geçtik. Henüz hiç bir sorunla karşılaşmadık. Size önerim taahhüt bedelinizi öğrenip, Turknet veya Millenicom'a geçmeniz olur.

aydin.

80+ Gold
En İyi Cevap
1
1624017936333.png

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Sorun sizdedir. Firma her zaman herkese sözleşmedeki paketi sunar fakat mesafeden dolayı, binanızın yapısından dolayı düşüklük olur. Elit ekip bugünlere duruyor.

Earwven

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Ali
merhaba arkadaşlar. türk telekomdan bıkmış durumdayım. 16mbps download 8mbps uploadım olması gerekirken neredeyse her zaman 10-13mbps download 5mbps upload alıyorum. üstelik CS:GO Valorant'da 200 üstü ping, roblox gibi ufak hafif bir oyunda 128,000 Pingi gördüm. (eskiden 24mbps paketindeydim o zaman daha saçma bir şekilde 540,000+ping görmüştüm.) ki ben bu durumdan artık gram memnun değilim. oyunlar bildiğiniz oynanmaz halde. video atmak istesem 5dk lık video 4 saat sürüyor. 3-4 ay sonra taahhütüm bitecek ve farklı bir internet sağlayıcısına geçmeyi planlıyorum. (tabi annemle babama ne kadar anlatsam az taahhütsüz millenicom veya türknet gibi avantajlı fırsatları görmektense gözlerini kapatmışlar herşeye Türk telekom diyorlar.) sizin önerileriniz nedir? hangilerini kullanıyorsunuz ve memnunmusunuz diğerlerinden? (türkcell de türktelekomda istemiyorum) hangi internet sağlayıcısını önerirsiniz? not=bunu yazarken valodaydım ve bağlantı hatası verdi bir şey oldu gene attı.)

Benim paket 77 down ben 11 kullanıyorum buna ne demeli :D

mortah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
975
İsim
Yakup Efe Sarıkaya

Geçmiş olsun türknet iyidir

Top Bottom