Neler Yeni

Türkiyeye neden kaçak telefon getiriyorlar

Spermman

80+ Bronze
Yani bu olay tam olarak ne oluyor daha mı ucuz oluyor birde nasıl sim kartı takıp kullanıyorlar imeisini kaydedemezsin sonuçta

CarEnthusiast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
375
İsim
Akın Serhan Toğrul
Yani bu olay tam olarak ne oluyor daha mı ucuz oluyor birde nasıl sim kartı takıp kullanıyorlar imeisini kaydedemezsin sonuçta
Yanlış olmasın fakat kaçak telefonun 2 eksisi var diye biliyorum biri garantisi yok servise götüremiyorsunuz diğer ise Kaçak telefon aldığınızda kayıt işlemi yapılmadığından sadece 4 ay telefon şebeke veriyor. Sonrasında ise şebek vermiyor. Bu sorunu çözmek için de cüzi bir miktar para ödeyerek telefona imei attırabilirsiniz. (imei atmak/ attırmak yasal değildir. ) yani öyle büyük bir eksisi yok

Spermman

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yanlış olmasın fakat kaçak telefonun 2 eksisi var diye biliyorum biri garantisi yok servise götüremiyorsunuz diğer ise Kaçak telefon aldığınızda kayıt işlemi yapılmadığından sadece 4 ay telefon şebeke veriyor. Sonrasında ise şebek vermiyor. Bu sorunu çözmek için de cüzi bir miktar para ödeyerek telefona imei attırabilirsiniz. (imei atmak/ attırmak yasal değildir. ) yani öyle büyük bir eksisi yok
anladım yani biraz merak ettimde nasıl sokuyorlar ülkeye
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fazla para verip 2 yıl garantili cihaz almayı yeğlerim.
ya bilmiyorum telefonu insan gibi düşürmeden boş yere kurcalamadan kullana biliyorsan gerkyok garantiye (bence)

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
ya bilmiyorum telefonu insan gibi düşürmeden boş yere kurcalamadan kullana biliyorsan gerkyok garantiye (bence)
Garantiye illa bir gün ihtiyacın olur bence. Teknoloji bu. Senin kullanmanla iş bitmiyor. Öyle olsaydı benim evimdeki her şey mükemmel çalışırdı.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,139
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Çünkü garantili cihazlara erişmekte güçlük çekiyor halk.

Sami Järvi

80+ Silver
Garantiye illa bir gün ihtiyacın olur bence. Teknoloji bu. Senin kullanmanla iş bitmiyor. Öyle olsaydı benim evimdeki her şey mükemmel çalışırdı.
Bu olayın tercih edilmesinin sebebi baya fark olması 1500 2000 lira fark vardır bence

Spermman

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
o da var tabi ama garantisi olmayınca hiçmi tamir ettirilemiyor yoo dışarda işini gerçekten iyi yapan biryere yaptırırsın

En İyi Cevap
1
Kaçak telefon ucuz olduğu için tercih ediliyor
Örnek Türkiye fiyatı 3k olan bir telefon 1.8k civarına bulunabiliyor.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Yurt dışından telefon getirmek normalde pek akıllıca bir şey değil imei parasını ödediğinde fark olmuyor ve garanti gibi sorunlarla karşılaşırsın ama imei yi kaçak atıyorlar bu şekilde 3000 TL lik telefon 2000 TL ye geliyor.

Spermman

80+ Bronze
Peki nasıl getiriyorlar
mesela ben amazon.de den bir telefon aldım diyelim bu telefon elime ulaştı kaçak imei attırdım olay böylemi oluyor

krammer

80+ Bronze
300 dolara satılan bir şeyi niye 3.700 liraya alayım ki. 25 yaşındayım 3 kere sıfır telefonum oldu hepsinin kutusu faturası hala duruyor atmadım. Ama hiçbiri de lazım olmadı. Ben de son telefonumu kaçak aldım TR fiyatı 3.500 3.700 civarıyken 2500 liraya aldım

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Peki nasıl getiriyorlar
mesela ben amazon.de den bir telefon aldım diyelim bu telefon elime ulaştı kaçak imei attırdım olay böylemi oluyor
Türkiye de mağaza gibi yerler açıp kaçak telefon satan yerler var doğrudan.

Top Bottom