Neler Yeni

Türkiyeye neden kaçak telefon getiriyorlar

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,192
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess

equinoxx

80+ Bronze
Hiç mantıksız olay değil. Garanti peşinde koşmanın lüzumu var mı? Gidip hiçbir firma zaten sorunu kabul etmiyor. Apple harici. Tr'de 5klık telefonu 2-3 bine alıyorsun. İmei çakıyorsun mis gibi kullanıyorsun.

Spermman

80+ Bronze
Hiç mantıksız olay değil. Garanti peşinde koşmanın lüzumu var mı? Gidip hiçbir firma zaten sorunu kabul etmiyor. Apple harici. Tr'de 5klık telefonu 2-3 bine alıyorsun. İmei çakıyorsun mis gibi kullanıyorsun.
Banada mantıklı gibi geldi eğer aradığım telefonu getirtebilecek birini bulabilirsem alırım galiba

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,834
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Çünkü ekonomi kötü ve vergiler çok yüksek. Telefon alırken vergisini öderken bir adet telefon kendine en az bir adet telefonda devlete alıyorsun bunun dışında üstelik kur da yüksek, fiyatlar böylece çok yükseliyor. Halkın alım gücü düşük olduğu için kaçak telefonlara rağbet var. Mesela atıyorum Xiaomi' nin X telefonu 5000Tl internette ya da mağazada neyse bir de kaçağı var 3000-3500 Tl.
Asgari ücretle çalışsan hangisini alırsın? Şuan asgari ücret 3K baz alalım e adam bir telefon için 2 ay yemeyip içmeyip para mı biriktireck alt tarafı bir telefon almak için. Durum bu kadar kötü. Telefon gibi bir ürünü almak bile ne kadar zor asgari ücretle çalışan halk için ki nüfusun çoğunluğu böyle. Yurt dışında çocuk babasının verdiği haftalıkla o telefonu alabiliyor. Bizim gençler burda öğlen okulda yemek parasını yemiyor da istediklerim şeyleri almak için para biriktiriyorlar. Yemek yemeyen adamın kafası bile çalışmaz. Şuan insanların durumu bu. Yemek bile lükse gidiyor, süt ürünleri, yumurta vs eti saymıyorum bile her gün pahalılaşıyor. Ülkede büyük zulüm var, Allah hepsinin hesabını soracak ama Allah'tan korkan da yok ama o gün de o hesap günü de gelecek.

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Fırat Pehlevan
fiyatlar pahalı ondan iphone 13 çıktım ben anca 8 alabilirim

TwinsR32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Çağlar
Steam
https://steamcommunity.com/id/TwinsR32/
Discord
Twins R32#0331
asgari ücretle çalışıp sırf çevresine hava atabilmek için gidip iphone 12 fln alıyolar kaçak veya çakma. böyle zihniyetler yüzünden kaçak telefon getirme olayından soğudum. ama mantık olarak güzel mantık çünkü ucuza getirip kullanabiliyorsun ( imei kayıt önceden ucuzdu mantıklıydı. şimdi 2k olduğundan mantıklı değil)

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammet Alhalappy
Geçen ay iş yüzünden Dubai'ye gittim, ordan Apple mağazasından Iphone 12 pro max aldim, Türkiye'ye dönunce 2006 tl ödeyerek pasaportum üzerinde kaydettim, bakarsan hala 7200 tl kazancim var.

equinoxx

80+ Bronze
asgari ücretle çalışıp sırf çevresine hava atabilmek için gidip iphone 12 fln alıyolar kaçak veya çakma. böyle zihniyetler yüzünden kaçak telefon getirme olayından soğudum. ama mantık olarak güzel mantık çünkü ucuza getirip kullanabiliyorsun ( imei kayıt önceden ucuzdu mantıklıydı. şimdi 2k olduğundan mantıklı değil)
:D kaçak alınır zaten uyguna bulunca ama çakma alanın kafasını .... android tabanlı la o telefonlar :DD

TwinsR32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Çağlar
Steam
https://steamcommunity.com/id/TwinsR32/
Discord
Twins R32#0331
:D kaçak alınır zaten uyguna bulunca ama çakma alanın kafasını .... android tabanlı la o telefonlar :DD
hocam telefonu 4-5k ucuza alıcanki imei kayıt ettirsen bile ucuza gelmiş olması lazm. garantisiz olduğunu unutmadan almakta da fayda var.

Akiran

80+ Silver
Uygunsuz dil
Asgari ücretle çalışıyor diye iPhone kullanamaz mı? Milletin zihniyetini eleştiriyorsun fakat kendi zihniyetine bak. Hava atmak için diyorsan burada sana giren çıkan ne?

Dahası  
Reaksiyon skoru
145
İsim
Öz. K.
Ülkedeki yüksek vergilendirmeden dolayı garantili ürünlerin geliş fiyatından oldukça fazlasına satışa sunuluyor, kaçak telleri bildiğin hava yolu ile kutusuz ekilde sadece jelatinli telefon getiriyorlar kutulu olanlar nadir oluyor. Ceplerinde 3 tane 5 tane 10 tane alıp geliyorlar. Bu şekilde orda 1000 tl ye aldığı teli burda 2000tl ye satıyor vergi yok yasal hiçbir işlem yok al sat mantığı direk Başka bir telefonun imei si çakılarak işlem görüyor. Şahsi tavsiyem bu tür telefonlara yönelmemen konusunda arkadaşım ile Xiaomi redmi note 9pro aldık ben hepsiburada üzerinden yurt içi garantili alırken o kaçak almayı tercih etti ve ghost screen problemi oluştu garantilik durumu oldu ve sorun yaşadı pişman oldu bu tür sorunlar herkesin başına gelmiyor alıp oh ucuza aldım diyip 2 yıl kullananda oluyor ama böyle problemler yaşayanda ben her zaman elektronik ürün bu ne olacağı belli olmaz modundayım. Durum bu şekilde.

equinoxx

80+ Bronze
Top Bottom