Neler Yeni

Yardım Tuhaf altyapı ve İSS önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ensar Bozoğlu
Selamlar arkadaşlar daha düne kadar iss altyapı sorgulama sitelerinde altyapım gözükmüyordu.
Fakat ttnetin kötü internetini yine kullanabiliyordum çünkü taşındığımız bina eski evimizin hemen yanındaydı.
Bügün evlere interneti dağıtan mahallemizdeki hat kutusunu tamir etmeye veya yenilemeye adamlar geldi ve bugün saat 5 sularına kadar internetim yoktu ardından internetim geldi ve hız testi yaptığımda 2 mbps downloadı olan internetimin hızının 10 mbps olduğunu gördüm. Türk Telekomda kullandığımız paket ise 15 mbps lik bir paketti ve 90 TL değerinde bir tutar ödüyorduk aylık. İSS altyapı sorgulama sitelerine girdiğimde ise birde ne göreyim alabileceğiniz tahmini hız 75-83 falan gözüküyor. Bende dedimki niye değiştirmiyorum bu ttneti sizin fikrinize danışmak istedim genelde pingimin biri evde video falan açtığında yükselmesinden nefret ederim ve şuan 10 mbps lik internet ile bu sorunu yaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim..

TÜRKNET
Screenshot_349.png

Millenicom
Screenshot_347.png

Netspeed
Screenshot_348.png

selamlargençler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
765
İsim
:(
Benim yaşadığım durumun aynısı
Mesaj otomatik birleştirildi:

anlatacam da üşendim biraz. Bir yere yazmıştım bulursam atayım

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,186
İsim
Berkecan Ergin
millenicom geç 100lük paketi al bazen 83 demesıne rağmen 100 geliyor modeminde iyi ise. eğer 100 gelmez ise bir alt paket 75 liğe geçersin fiyattada indirim yapılıyor alt pakete geçince 75/8 alırsın

selamlargençler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
765
İsim
Forumda şöyle bir başlık açmıştım. 3-4 yıldır vodafone 16mbitlik paketi kullanıyorduk. Ama bize gelen 8 mbitti.

Açtığım başlık şöyle :

İstanbul/Üsküdar da yaşamaktayım. İnternet sağlayıcım vodafone şu anlık. Evde fiber altyapısı yok. Kablonet altyapısı da yok. Kısacası Türkiyenin en büyük şehrinde yaşıyorum ama eve gelen internet 8 megabit. Pingler allahuekber dağlarında... Altyapı için kabloneti aramıştım. TAlep oluşturdum ama bir şey olmadı. Bulunduğum bölgede İleriye dönük planlarının olmadığını söylemişlerdi. Oyun oynamak stediğimde evdeki internet yeterli olmadığı için telefonumun internetiyle oynuyorum. Telefonumda da 7gb internet var. NE yapmam lazım. Öneriler tavsiyeler nelerdir. Önceden baktığım kadarıyla birkaç sokak ileride fiber altyapısı vardı. Bu sorunu çözebilecek babayiğit var mıdır??

Arada sırada altyapımı internetten kontrol ederdim. Bu başlığı açtıktan sonra girip baktım ve durum şöyleydi. Yine foruma yazmıştım...

Bu arada enteresan bir şey oldu. Sitelere tek tek girip kontrol edetim dedim altyapıları. Türk telekom altyapısı gözüküyor şuan. Kablonet vs yok ama. Sistem otomatikmen max 35 mblik sistemi öneriyor.Şuan vodafone kullanmaktayım ve adsl modem var. Hiper altyapısı var gözüküyor. Valla çok şaşırdım ve bir umut geldi içime. Ne yapayım. Vodafone da türk telekom altyapısını kullanıyor dimi. Yani internet sağlayıcı değişmeme gerek var mı. Önerileri bekliyorummm

Sonuç olarak altyapım 65 mbit destekliyor şuan. 35lik paketi aldım denemek için. Millenicoma geçtim. Vodafone 16 diyip 8 vermesinden dolayı millenicom da 35 diyip 8 verir diye korkuoyrdum. Korkulan olmadı allaha şükür.

AdnanKe

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,141
İsim
Adnan Eren
millenicom öneriliyor bu sıralar

MrBonapart

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Oğuzhan
Steam
https://steamcommunity.com/id/MrBonapart/
Discord
Bonapart#5796
Millenicom öneriyorum. TTnet'ten 1 ay önce millenicom geçtim konum da bu:

İstediğin soruyu sorabilirsin. Denemek istersen 1 ay ücretsiz davet kodum da var :).
Selamlar arkadaşlar daha düne kadar iss altyapı sorgulama sitelerinde altyapım gözükmüyordu.
Fakat ttnetin kötü internetini yine kullanabiliyordum çünkü taşındığımız bina eski evimizin hemen yanındaydı.
Bügün evlere interneti dağıtan mahallemizdeki hat kutusunu tamir etmeye veya yenilemeye adamlar geldi ve bugün saat 5 sularına kadar internetim yoktu ardından internetim geldi ve hız testi yaptığımda 2 mbps downloadı olan internetimin hızının 10 mbps olduğunu gördüm. Türk Telekomda kullandığımız paket ise 15 mbps lik bir paketti ve 90 TL değerinde bir tutar ödüyorduk aylık. İSS altyapı sorgulama sitelerine girdiğimde ise birde ne göreyim alabileceğiniz tahmini hız 75-83 falan gözüküyor. Bende dedimki niye değiştirmiyorum bu ttneti sizin fikrinize danışmak istedim genelde pingimin biri evde video falan açtığında yükselmesinden nefret ederim ve şuan 10 mbps lik internet ile bu sorunu yaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim..

TÜRKNET
Alıntıyı görüntüle
Millenicom
Alıntıyı görüntüle
Netspeed
Alıntıyı görüntüle

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ensar Bozoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Millenicom öneriyorum. TTnet'ten 1 ay önce millenicom geçtim konum da bu:

İstediğin soruyu sorabilirsin. Denemek istersen 1 ay ücretsiz davet kodum da var :).
Türknetmi millenicommu çok arada bi derede kaldım açıkçası

MrBonapart

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Oğuzhan
Steam
Discord
Bonapart#5796
Türknet'in çok fazla ayrılma konusunda şikayeti var.
Millenicom müşteri hizmetlerinin (bana gelen kısmı) neredeyse hepsi çok bilgili.
Millenicomda Hızlı ve kolay işlemler.
İnterneti bağlattıktan 1 hafta sonra genel müdürlükten arandım ve memnun olup olmadığımı sordular.
Millenicom fax kullanmıyor :).
Türknetmi millenicommu çok arada bi derede kaldım açıkçası

Ha bu arada tavsiyem millenicom'a geçecekseniz ilk 35/6 olan paketi bağlatın. Daha sonra yükseltmek istediğinizde daha uygun paket sunuyorlar.

selamlargençler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
765
İsim
Millenicom müşteri hizmetlerinin (bana gelen kısmı) neredeyse hepsi çok bilgili.
İnterneti bağlattıktan 1 hafta sonra genel müdürlükten arandım ve memnun olup olmadığımı sordular.

Ha bu arada tavsiyem millenicom'a geçecekseniz ilk 35/6 olan paketi bağlatın. Daha sonra yükseltmek istediğinizde daha uygun paket sunuyorlar.
bu arkadaşın dediklerine aynen katılıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ensar Bozoğlu

bu arkadaşın dediklerine aynen katılıyorum
Bu hızı alıyorum ttnetin 15 mbps lik internet paketi millenicomda alabileceğim hız 83 gösteriyor o zaman tamamen 15 mbps almam gerekmiyormu?
Screenshot_341.png

MrBonapart

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Oğuzhan
Steam
Discord
Bonapart#5796
15 mbps alamayabilirsiniz. Çevre etkenleri, kablo kalitesi, modem gücü vesaire etkenler tam hızı almanızı engeller.

Bu hızı alıyorum ttnetin 15 mbps lik internet paketi millenicomda alabileceğim hız 83 gösteriyor o zaman tamamen 15 mbps almam gerekmiyormu?
Alıntıyı görüntüle
bildirim gitsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,933
Üyeler
142,054
Son üye
hakan3421
Top Bottom