Neler Yeni

Yardım Tüketici hakem heyeti süreci nasıldır tecrübesi olan

Lastzero

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Enes Koşar
Aldığım laptop ürünü için tüketici hakem heyetine başvurabilirim süreç nasıl ilerliyor tecrübesi olan aktarabilir mi
ürünün güncel fiyatını alabilir miyim ürün 2 defa sıfır ile değişti bu 3. elimdeki hala aynı sorun touch pad takılmalar yapıyor

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
712
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler
VR - Sim Racing - Formula 1
3. Günde işlem başlıyor. 2. Hafta gibi karşı tarafa kağıt gitmiş oluyor. Red eder ise incelemeye giriyor derken 1 ay geçti. karşılıklı uzlaşma denendi geçti 2 hafta bilir kişi baktı 2 hafta. etti toplam 2 ay. Sonuç bekledin belgesi osu busu etti 3 ay say sen ona.

Nukroyss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Muhammed Enes ÜNAL
Aldığım laptop ürünü için tüketici hakem heyetine başvurabilirim süreç nasıl ilerliyor tecrübesi olan aktarabilir mi
ürünün güncel fiyatını alabilir miyim ürün 2 defa sıfır ile değişti bu 3. elimdeki hala aynı sorun touch pad takılmalar yapıyor
Benim bildiğim kadarıyla , iadenin onaylanması durumunda bile güncel fiyatı üzerinden değil fatura tutarından iade yapıyorlar.
Konuyu mahkemeye taşıyınca güncel tutarını alabiliyorsun

Lastzero

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Enes Koşar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
3. Günde işlem başlıyor. 2. Hafta gibi karşı tarafa kağıt gitmiş oluyor. Red eder ise incelemeye giriyor derken 1 ay geçti. karşılıklı uzlaşma denendi geçti 2 hafta bilir kişi baktı 2 hafta. etti toplam 2 ay. Sonuç bekledin belgesi osu busu etti 3 ay say sen ona.
iade mi ettin yoksa değişim mi

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
643
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Benim bildiğim kadarıyla , iadenin onaylanması durumunda bile güncel fiyatı üzerinden değil fatura tutarından iade yapıyorlar.
Ürünü istediğini belirtir ise ürünün güncel fiyatına bakılmaksızın temin edilmesi müşteriye teslim edilmesi konusunda kararda çıkabiliyor. Satıcıyım tarafıma ayda 2 3 tane geliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendimde birden fazla kez başvuru yaptım. 10 15+ den fazlada gelen hakem heyetlerine savunma yazdım.

Lastzero

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Enes Koşar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
şöyle durum var 15/01/2024 tarihinde aldım 4. ayda sorun çıkıp 7-8 kere servise istanbula gitti değişim olup 2. değişimde barkotsuz etiketsiz kapak rengi farklı onuda değiştirdim 3. şuan elimde olan laptop 2-3 ay sonra aynı sorundan touch pad takılmalar başladı tarih 27/02/2024 bu zamana kadar mağdur oldum o dönem teknosadan 19 küsür aldıgım bilgisayar şuan 28 küsür

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
643
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Ama ücret iadesi diyor ise fatura tutarından yapılıyor iade.

Lastzero

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Enes Koşar
sürüyor 2-3 ay
iade mi değişim mi talep ettiniz ne zaman onu belirliyoruz vazgeçebiliyor muyuz

Ama ücret iadesi diyor ise fatura tutarından yapılıyor iade.
söyle bi durum var şuan o modeller kronik arıza yenisini alıp tekrar aynı 4 kez yaşamak istemiyorum üst modelini yada güncel fiyatını alabilir miyim acaba

Son düzenleme:

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
643
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
iade mi değişim mi talep ettiniz ne zaman onu belirliyoruz vazgeçebiliyor muyuz

söyle bi durum var şuan o modeller kronik arıza yenisini alıp tekrar aynı 4 kez yaşamak istemiyorum üst modelini yada güncel fiyatını alabilir miyim acaba
Hiç sanmıyorum. Ama şansın var tabii ki. Hakem heyetini karara bağlayacak heyete bağlı tabii ki. Ama genelde ücret iadesine. Veya ürünün değişimine gidiyorlar.

Lastzero

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Enes Koşar
Hiç sanmıyorum. Ama şansın var tabii ki. Hakem heyetini karara bağlayacak heyete bağlı tabii ki. Ama genelde ücret iadesine. Veya ürünün değişimine gidiyorlar.
benim için şuanlık üst model olmazsa tekrar değişim çünkü fatura iade istersem çok zarar ediyorum geçen sene aldığım laptop 19 küsürdü şuan 28 küsür

Top Bottom