Neler Yeni

Tulpar t7 v20.5.1 indirimde mantıklı mı?

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,714
İsim
Oğuz
2 Arkadaşım var sürekli bakıma gönderiyorlar. Arkadaşımın klavyesindeki yazılar soyulmaya başlamıştı garantisi olmamasına rağmen bedavaya klavyeyi değiştirdiler, Garantisi olmamasına rağmen adaptörü bedavaya değiştirdiler. Anakart yanmasını vs bilmiyorum ama bu tarz ufak şeylerde para istemiyorlar. Arkadaşın dediği gibi atlıyorlar otobüse, metrobüse 5 yolda inip hemen bakımını değişimini vs yapıyorlar. Diğer markalarda en ufak sorunda Min 20 gün laptop yok.
Monster'ı övmüyorum gördüğümü ve deneyimlediğimi söylüyorum.
Böyle ufak saçma sapan şeyleri yapmayı bilirler tabî ki. 100 derece Isınıyor diye gönder, sadece bakım yapıp bir sorun yok diyerek geri yolluyorlar. Bende sarjdan çıkarınca parlaklığın kendi kendine alçalıp yükselmesi gibi bir sorun vardı 2 defa yolladım 2 sinde de çözüldü deyip yolladılar ama çözülmedi. Neyse ki sarjda kullandığım için pek dert etmedim ama birdahaki gönderdiğimde yapmazsalar kesinlikle değişim vs isterim. Senin dediğin tarzda şeyleri çözmeleri basit ama ufak bir hatada çözüm sunmuyorlar. Tek politikaları içini açıp temizlemek galiba. Ayrıca müşteri hizmetlerinde de bilgisayardan anlamayan kişiler çalışıyor.

şahin doğan

80+ Platinum
Böyle ufak saçma sapan şeyleri yapmayı bilirler tabî ki. 100 derece Isınıyor diye gönder, sadece bakım yapıp bir sorun yok diyerek geri yolluyorlar. Bende sarjdan çıkarınca parlaklığın kendi kendine alçalıp yükselmesi gibi bir sorun vardı 2 defa yolladım 2 sinde de çözüldü deyip yolladılar ama çözülmedi. Neyse ki sarjda kullandığım için pek dert etmedim ama birdahaki gönderdiğimde yapmazsalar kesinlikle değişim vs isterim. Senin dediğin tarzda şeyleri çözmeleri basit ama ufak bir hatada çözüm sunmuyorlar. Tek politikaları içini açıp temizlemek galiba. Ayrıca müşteri hizmetlerinde de bilgisayardan anlamayan kişiler çalışıyor.
Dediğim gibi ben gördüklerimi anlattım. Hiç Monster kullanmadığım veya arkadaşlarımın ciddi bir sorun yaşadığını görmediğim için o konularda bir şey diyemeyeceğim.

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
398
İsim
Cihan Duman
mᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠm
ᅠoᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠo
ᅠᅠnᅠᅠᅠᅠᅠᅠn
ᅠᅠᅠsᅠᅠᅠᅠs
ᅠᅠᅠᅠtᅠᅠt
ᅠᅠᅠᅠᅠe
ᅠᅠᅠᅠᅠr
ᅠᅠᅠᅠᅠa
ᅠᅠᅠᅠlᅠᅠl
ᅠᅠᅠmᅠᅠᅠm
ᅠᅠaᅠᅠᅠᅠᅠᅠa

Son düzenleme:

yalgı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yalgı Aksoy
mᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠm
ᅠoᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠᅠo
ᅠᅠnᅠᅠᅠᅠᅠᅠn
ᅠᅠᅠsᅠᅠᅠᅠs
ᅠᅠᅠᅠtᅠᅠt
ᅠᅠᅠᅠᅠe
ᅠᅠᅠᅠᅠr
ᅠᅠᅠᅠᅠa
ᅠᅠᅠᅠlᅠᅠl
ᅠᅠᅠmᅠᅠᅠm
ᅠᅠaᅠᅠᅠᅠᅠᅠa
:D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Watt değeri yazmıyor ama
Bilmediğimden soruyorum monsterın attığım modeli için böyle demiş performansı nasıl oluyor ekran kartının
NVIDIA® GeForce® RTX3060 Max-Performance 6GB GDDR6 192-Bit DX12 (En Yüksek Grafik Gücü; 115Watt + 15 Watt DB 2.0)
Ekran Kartı Mux SwitchDestekliyor (iGPU / dGPU)

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,714
İsim
Oğuz
:D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilmediğimden soruyorum monsterın attığım modeli için böyle demiş performansı nasıl oluyor ekran kartının
NVIDIA® GeForce® RTX3060 Max-Performance 6GB GDDR6 192-Bit DX12 (En Yüksek Grafik Gücü; 115Watt + 15 Watt DB 2.0)
Ekran Kartı Mux SwitchDestekliyor (iGPU / dGPU)
Daha yüksek Watt daha yüksek fps veriyor Monster'daki en yüksek Watt değerine sahip.

şahin doğan

80+ Platinum
Kışın bitmesine az kaldı ama dersen ki ben soğuk bir memlekette yaşıyorum kalorifer açmak istemiyorum pc sadece beni değil odayıda ısıtsın al gitsin

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
Yanlış Bilgilendirme
100° laptop için çok da sıcak kabul edilemez zaten, önemli olan sıcaklıktan dolayı performans kaybı olmaması o kadar.

Macbook airlar hatta tam performans almak istediğiniz bütün oyuncu laptopları 100° görür.

Eğer sıcaklık o kadar sorunsa sizin için CPU/GPU çalışma hızını biraz kısabilirsin, kullandıkları termal macun da pek kaliteli değildir onu kaliteli bir şeyle değiştirirseniz çok fark eder.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,714
İsim
Oğuz
100° laptop için çok da sıcak kabul edilemez zaten, önemli olan sıcaklıktan dolayı performans kaybı olmaması o kadar.

Macbook airlar hatta tam performans almak istediğiniz bütün oyuncu laptopları 100° görür.

Eğer sıcaklık o kadar sorunsa sizin için CPU/GPU çalışma hızını biraz kısabilirsin, kullandıkları termal macun da pek kaliteli değildir onu kaliteli bir şeyle değiştirirseniz çok fark eder.
100 derece laptop için çok da sıcak kabul edilemez mi :)
Performans kaybı olup olmaması önemli değil. Olmuyor diye neden 100 derece kullanayım ?
Ayrıca CPU/GPU çalışmasını kısınca da çoğu oyunda drop oluyor, onu da önermiyorum.

BurakBal

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,141
İsim
Burak Bal

İlk olarak 'Macbook Air' dediğimiz laptop oyun için tasarlanmış bir laptop değil. ''
tam performans almak istediğiniz bütün oyuncu laptopları 100° görür.'' gibi bir olay söz konusu değil,görmez. İnsanları yanlış bilgilendirme.

yalgı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yalgı Aksoy
Tulpar serisinde bu sıcaklıklar görülmediğini söylüyor kullananlar. Klasik monster algısı ve abra serisiyle karıştırmamak gerek bence

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,236
Üyeler
140,793
Son üye
Salihzzeki
Top Bottom