Neler Yeni

Turbo Boost kapattım Bilgisayar Açılmıyor

LdRag0oo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mert Karaca
arkadaşlar herkeze kolay gelsin bir sorunum var anakartımı değiştirdim GIGABYTE GA-Z77-G3H bu modelini aldım. İntel i7 3770 işlemcili bilgisayarım kendi kendine frekansı artıyordu bende BIOS dan turbo boost devre dışı bıraktım şimdi bilgisayar açılmıyor. BIOS a da girmiyor sürekli resetliyor kendi kendini.
Denediklerim:
1.BIOS sıfırladım olmadı.
2. RAM leri değiştim tek denedim çift denedim olmadı.
3. Eski anakartı taktım oda açılmadı ama BIOS a girebildim onunla büyük ihtimal chipset uymadığı için eski anakartlada açılmadı.

Lütfen acilinden bir el atarsanız sevinirim.

uintptr_t

80+
clear cmos yap (anakartında tuş yoksa bios pilini çıkar geri tak) sonra bios flashback yapıp dene

LdRag0oo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mert Karaca
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
clear cmos yap (anakartında tuş yoksa bios pilini çıkar geri tak) sonra bios flashback yapıp dene
clear cmos yaptım fakat bıos flashback nasıl yapılır bilmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

flashback den kastın bıos güncellemesi ise bıos a giremiyorum pc de açılmıyor.

uintptr_t

80+

flashback den kastın bıos güncellemesi ise bıos a giremiyorum pc de açılmıyor.
bios flashback yapmak için bilgisayarı açmana gerek yok zaten.

LdRag0oo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mert Karaca
bios flashback yapmak için bilgisayarı açmana gerek yok zaten.
BIOS da açılmıyor hocam power tuşuna basıyom sürekli restart atyıyor pc durmadan BIOS a da giremiyorum yani ayrıca BIOS güncel durumda

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,500
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
BIOS pilini sök, 10-15 DK kadar bekle geri tak. O ara bilgisayar fişten çekili olsun.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,764
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Klasik Gigabyte işte fiziksel olarak on numara anakartları var BİOS`ları kötü. Çok sorun çektim özellikle eski nesillede 2.3.4. Nesillerde ah ah hala daha sıkınlı.
Zorlama kartı sök pili işlemciyi yarın tekrar dene bu nalet canı istemedikçe açılmaz. Yarın tak işlemciyi pili, açılır. Umarım bios u hasar almamıştır yoksa çip sökülüp yeniden yazılması gerek.

LdRag0oo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mert Karaca
Klasik Gigabyte işte fiziksel olarak on numara anakartları var BİOS`ları kötü. Çok sorun çektim özellikle eski nesillede 2.3.4. Nesillerde ah ah hala daha sıkınlı.
Zorlama kartı sök pili işlemciyi yarın tekrar dene bu nalet canı istemedikçe açılmaz. Yarın tak işlemciyi pili, açılır. Umarım bios u hasar almamıştır yoksa çip sökülüp yeniden yazılması gerek.
BIOS dan sadece yaptığım şey turbo boost u kapatmak yani anlam veremiyom. Şimdi Parçalıyacam az kaldı zaten. Durduk yere gece gece iş çıkartıyor.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,764
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
BIOS dan sadece yaptığım şey turbo boost u kapatmak yani anlam veremiyom.
Gigabyte işte bios güncelledikten sonra E.kartını görnediğini bilirim nispeten yeni nesil sayılan B450 anakartlarında bile network stack açıyorum ıp v4 den bağlantı alamıyor gelde anakartı iki ye bölme.

LdRag0oo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mert Karaca
Gigabyte işte bios güncelledikten sonra E.kartını görnediğini bilirim nispeten yeni nesil sayılan B450 anakartlarında bile network stack açıyorum ıp v4 den bağlantı alamıyor gelde anakartı iki ye bölme.
ee napacaz şimdi hocam önerileriniz nedir.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,764
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
ee napacaz şimdi hocam önerileriniz nedir.
Netten baktım aynı benim de sorun yaşadığım ürün. Buna 560ti takıyordum görüntü almıyordu başka kart takıyorum alıyor ne sinir bozmuştu sattım kurtuldum.
Yukarıda yazdım sal parçaları yarın dene olmazsa artık tahminine göre yeniden bios yazılmalı tabi başka bir hasarı yoksa acaba işlem görmüş bi anakart mı aldın kartı yakından 4 parça resim atsana bakayım.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Çipin sökülmesine gerek yok, s2h kartımın biosu gitti geçen secure boot yüzünden bugün CH341A aldım gelince başka bir bilgisayar ile bios yazacağım baştan

Ki çok büyük ihtimalle brick oldu yani tekrar bios yazılması lazım.

Top Bottom